butrus
16.12.07,18:01
Prosim Vas o radu - kto mate podobnu skusenost:
Kupili sme stavebny pozemok pred rokom od majitela X, ktory mal od tohto pozemku list vlastnictva. V sucasnosti je uz pozemok prepisany na nas, mame od neho list vlastnictva, vsetko je zaevidovane na katastralnom urade a na jar sa chystame stavat.
Teraz sme sa dozvedeli novu informaciu, ze majitel X, od ktoreho sme pozemok odkupili k nemu prisiel zrejme nezakonnym sposobom pred 8 rokmi. A majitel Z, ktoremu bol tento pozemok nezakonne odobraty, sa teraz domaha vlastnickeho prava. Ma nan zakonny narok? Co mozeme ocakavat ak da tuto skutocnost na sud - moze dojst k navrateniu pozemku, pripadne k pozastaveniu stavebneho povolenia?
Dakujem
VladoaKatka
16.12.07,17:08
Pravdepodobne prídete o ten pozemok, ak sa dokáže, že nadobudol to nezákonne, a potom môžete tiež súdne vymáhať peniaze Vy.

So stavbou by som radšej počkala, až do úplného vyriešenie prípadu - a to konečného verdiktu súdu.
bulnova
17.12.07,10:12
Právoplatný majiteľ sa bude svojich práv domáhať súdnou cestou. Aj v preukázateľnom prípade to môže trvať dosť dlho. Záleží na tom, či ten, kto prehrá , sa odvolá. Mali sme v rodine podobný prípad, keď pracovníčka katastra (menovkyňa) dala vystaviť list vlastníctva (na les v dedine, kde býva)aj na svojho manžela. Súdne "ťahanice" trvali päť rokov. Na Tvojom mieste by som sa snažila o zrušenie kúpno-predajnej zmluvy a vrátenie peňazí.