aladin
08.03.05,06:40
Mali sme manko na sklade tak som to v JU v pohode chcel zauctovat v ramci uzavierkových operacii ako storno výdajov za tovar v prislusnej ciastke , bez dopadu na financnu hotovost. Ale uzaviekove operacie mi standartne uctuje iba do kolonky prevadzkova rezia, len že ked to tam nexam vo výkazoch sa mi to odzrkadli v inej kolonke , resp, rabat na tovar (nakup tovaru-predaj tovaru bude nižsí) predtým v softipe som si vedel nastavit novu predkontaciu podla financneho dopadu (pohyb či bez pohybu hotovosti ) i kolkonku penazneho denníka v ktorom sa to malo odzrkadlit... ako je to v pohode ??
Danuska
08.03.05,09:51
Nepracujem v Pohode, ale nemal by si to najskôr naúčtovať na sklade ako výdaj-manko? Tým sa ti upraví stav na sklade podľa inventúry. Podľa mňa nemôže ísť o storno výdaja, skús tam pozrieľ nejaký iný doklad, alebo ešte lepšie, pozri ako sa ti zaúčtovávajú výdajky zo skladu a potom zvoľ niečo, čo neovplyvňuje daňový základ, lebo manko nie je nákladová položka aj keď sa tak tvári.
aladin
09.03.05,11:12
pre zjednodusenie uvediem priklad nakup aj predaj v rovnakej cene (čiže akobz som na predaný tovar nedaval rabat) ...nakup tovaru 100 predaj tovaru 60 na sklade mam 40. lenže inventurou som yistil že mam na sklade len 30 takže mam manko 10.. no a ja pokial viem mal bz som urobit strono výdajo...(nakupu tovaru) aby som dostal vo výkazoch nakup 90 , predaj 50 na sklade 40... len že v uyavierkových operaciach v pohode to neviem urobit ,,.. lebo tých -10 mi da do prevadzkovej režie