ninau
16.12.07,20:11
Dobrý večer, prosím Vás o radu.
Od 19.11.2007 som na PN (rizikové tehotenstvo). U mojej gynekologičky sa nekúri, zakaždým tam musím čakať 3-4 hodiny. Z tohto dôvodu chcem zmeniť lekára, lenže neviem, či to môžem urobiť počas trvania PN. A ak ho zmením, budem musieť ukončiť túto PN a začať ďalšiu?
Ďakujem
katarina.j
16.12.07,20:06
Tak to je nase skvele zdravotnictvo na Slovensku. Odporučam vam pri rizikovom tehotenstve co najskôr ukoncit lekarsku starostlivost u vasej gynekologicky a najst si inu, pripadne ineho gynekologa ktora/y kona v ludskych podmienkach a na dôstojnej urovni, nestoji vam to cakanie 3-4 hodinove za to aby ste ublizili babatku, nie? Zdravie je to najcennejsie co mame a môžeme dat aj svojmu dieťatku tak nevahajte a necakajte dalej. Asi by som ukoncila u spominanej gynekologicky PN a hned na nasledujuci den pokracovala PN u noveho alebo novej lekarky.
chlap
16.12.07,20:18
Počas PN nemôžete zmeniť lekára. Lekár, ktorý PN-ku vystavil, ju musí aj ukončiť (musí zhodnotiť, či už pominuli dôvody na ukončenie PN - je zodpovedný za Váš zdravotný stav). Keď Vám PN ukončí, môžete s ním ukončiť dohodu o poskytovaní zdrav. starostlivosti. Postup zmeny lekára je dobre vysvetlený tu (http://www.sustekova.sk/faq.html).
BXLmiami
17.12.07,16:19
Daj si ale pozor,pretože v januári podpisuješ zmluvu na pol roka,tak tam daj dodatok k podpisu ,že len do konca PN.Nie že urobíš to,že podpíšeš zmluvu na daný čas s dvoma gynekologmi,pretože nedostane za teba zaplatený ani jeden a budú ťa brať na zodpovednosť.
ninau
18.12.07,19:15
Ďakujem za rady. Najťažšie pre mňa bude ísť k lekárke vypýtať si koniec PN, lebo chcem odísť k inému lekárovi. Ešte raz ďakujem.
wayan
18.12.07,19:31
Ninau,absolutne by som neriesila,co si ona o tom bude mysliet,nemaj strach ani zabrany odist od lekarky,ktora ti nevyhovuje,popripade by som este predtym zasla za novym vytipovanym lekarom a poradila sa s nim o tom a hlavne ci ta vezme.kamoska s tym mala dost velke potiaze,lekari sa navzajom poznali....
BXLmiami
21.12.07,10:58
No o to že sa poznáme by ani nešlo,ale zatiaľ väčšina z nás nemá podpísané zmluvy so všeobeckou.Lekár nevezme skôr preto,že nemá priestor v limite,ako že sa poznáme.