betiboy
17.12.07,08:39
Pekný deň sa praje....
Som tu nový, tak mi prepáčte keď niečo prehliadnem....:) ..Môj problém spočíva v tom, že sme ukončili podnikanie pred pár mesiacmi, a ostalo nám na sklade materiál-tovar ....samozrejme papierovo..bola to moja chyba priznávam, ale s tým už nič nespravím...potrebujem sa zbaviť skladu a to tak, aby ma nepostihla nejaká pokuta ....som bol platcom DPH...Radili mi viac variácie, ale bol by som rád, keby mi niekto konkrétne a šikovne vedel poradiť...čo sa dá aj skutočne zrealizovať...lebo keď predám do záhraničia, hrozí pokuta za nenahlásenie vývozu...keď predám v SR tak mi vyskočí neprijemné DPH..
...prosím o radu ...:) Ďakujem....
KEJKA
17.12.07,10:43
a kedy ste robili naposledy inventúru?
Podľa toho, čo píšeš, je to jasné manko, resp. cenový rozdiel, závisí ako bola urobená inventúra, resp. čo vykazuje skladový program.
betiboy
17.12.07,19:38
...dakujem za reakciu, :) no neviem trošku som to zanedbal....podstate skutočnosť je taká, že mi sklad vykazuje tovar-materiál...musím sa toho zbaviť. a rýchlo...len neviem ako... a mi sme už aj činnosť ukončili dávno.......
KEJKA
17.12.07,19:43
sklad vykazuje tovar-materiál, ak bol príjem urobený správne, chyba sa stala pri vyskladnení. Máš dve možnosti
a) dohľadáš ten výdaj, odstrániš chyby zo zanedbania a ak nájdeš, kde si "zabudol" vydať nejaké položky, môžeš to napraviť.
b) prehlásiš, že ide o manko - pripočitateľná položka k základu dane,
betiboy
18.12.07,07:34
...a manko v tomto prípade pre mňa čo znamená? musím ja niečo platiť?
...prosim Ta keď Ta to nezeťažuje opíš mi postup...to je vlastne svojim spôsobom likvidácia ? teda nemal by som platit nič?
...vopred Ti dakujem že mi pomáhaš..:)
KEJKA
18.12.07,18:50
manko si prirátaš k základu dane, teda v VOZD preradíš do VNZD
gabi2
19.12.07,12:54
Prosím o radu. Nákup tovaru na sklad 200 000,-- a predaj tovaru len za 60 000,-- Sk. Stala sa chyba pri zadávaní ponuky pre zostavu-naša chyba, preto sme na naše náklady museli kúpiť a dodať chýbajúci komponent. Odberateľ sa podielal len 60 000,-- Sk, naša chyba nás stála 140 000,--Sk. Čo nato daňový úrad?, netreba urobiť nejaké zápisy? ako to naúčtovať? Srdečná vďaka Gabi
KEJKA
19.12.07,14:35
tým doobjednaním chýbajúceho komponentu sa celý obchod predražil o 140000 Sk? Divné......
V zásade predaj so stratou môže byť. Ak ste mali zazmluvnenú = dojednanú cenu 60000 Sk za určitý produkt, ak ste neodhadli obst.náklady správne, je to vaša obchodná chyba, ale daňovo vás to nepostihne.
gabi2
19.12.07,14:53
Ďakujem Gabi