zelislav
17.12.07,09:01
Dobry den,

Mozno som nepotrafil najst kde umiestnit tuto temu, ale som nevedel kde tak som ju dal sem.

Mam jednu malu otazku::(

Ako formulovat Ziadost o narok na 25 dni dovolenky, s ohladom ze mam 34 rokov a mam narok na 25 dni, ale vo firme do ktorej som sa teraz zamestnal hladaju takuto ziadost. Viete mi poradit prosim?

Dakujem vsetkym vam do predu. ;)

S pozdravom Zelislav :)
Tweety
17.12.07,08:05
Dobry den,

Mozno som nepotrafil najst kde umiestnit tuto temu, ale som nevedel kde tak som ju dal sem.

Mam jednu malu otazku::(

Ako formulovat Ziadost o narok na 25 dni dovolenky, s ohladom ze mam 34 rokov a mam narok na 25 dni, ale vo firme do ktorej som sa teraz zamestnal hladaju takuto ziadost. Viete mi poradit prosim?

Dakujem vsetkym vam do predu. ;)

S pozdravom Zelislav :)
Žiadosť nie je potrebná, je potrebné dokladovať odpracovaných min. 15 rokov od 18 roku veku.
STRELEC
17.12.07,08:05
Tlačivo žiadosti, forma ani tak nie je zaujímavá ako potreba dokladovať na mzdovej učtárni zamestnávateľa odpracované roky. 15.
Tie sú totiž rozhodujúce pre priznanie ďalšieho týždňa dovolenky a nie vek 34 rokov. Pokiaľ firma chce mať aj žiadosť , stačí formou bežného listu: žiadam XY o priznanie 5-teho týždňa dovolenky vzhľadom na odpracovanú dobu xx rokov, čo dokladujem kópiami zápočtových listov s originálom k nahliadnutiu .. napr.
zelislav
17.12.07,08:21
Dakujem vam pani,

Ste rychli. Viem ze ziadost nie je potrebna ze predsa zapoctovy list je ten dvolezity, ale mimo vsetkeho firma chcela aby sme napisali takuto ziadost a ja som nie zvykli na taketo formulacie ziadosti.

Dakujem STRELEC pre radu, myslim si ze to tak budem formulovat.

Dakujem vam este raz.

S pozdravom Zelislav
liba2
17.12.07,08:42
mimotemy
Treba poslať mzdárku na preškolenie.
Tweety
17.12.07,08:46
mimotemy
Treba poslať mzdárku na preškolenie.
Nikde v ZP nie je uvedené, že zamestnanec má o zvýšenú D žiadať, nárok na ňu je povinný preukázať- § 103 odst.4 ZP.
STRELEC
17.12.07,08:47
mimotemy
Treba poslať mzdárku na preškolenie.
Tiež mimotemy:
a čo jej tak dať adresu Porady?:rolleyes:
liba2
17.12.07,08:48
Tweety, ja s tebou môžem len súhlasiť, ešte nikdy som nepočula, že by mal zamestnanec s dokladmi na preukázanie napísať aj žiadosť, preto by som mzdárku poslala na preškolenie.:D
Tweety
17.12.07,08:50
Tweety, ja s tebou môžem len súhlasiť, ešte nikdy som nepočula, že by mal zamestnanec s dokladmi na preukázanie napísať aj žiadosť, preto by som mzdárku poslala na preškolenie.:D
A možno si to ani nevymyslela mzdárka, ako iniciatívny:rolleyes: zamestnávateľ.
Paula
17.12.07,08:55
A možno si to ani nevymyslela mzdárka, ako iniciatívny:rolleyes: zamestnávateľ.


Súhlas....Akokoľvek, neodovzdať originály dokladov, ak by ich chceli "zabaviť" - na to sa občas pozabudne a v rukách zamestnancovi ostane nič:cool:
zelislav
17.12.07,12:31
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:


No, totooooooooo,.... Dakujem nemam slov,


ale,....:o predsa by som taketo nemohol povedat tejto pani lebo je zanou spolu majitela firmy.;)

Dakujem vam velice,...:):):):):)
Blanka Š
17.12.07,14:17
Prosím Vás ,ako dokladuje počet odpracovaných rokov živnostník?V zamestnaní má odrpracovaných 14 rokov 306 dní,potom bol 1,5 roka len SZČO,teraz sa opäť zamestnal . Podľa mňa by mal mať 25 dní dovolenky.Kto mu vystaví zápočtový list na 1,5 roka keď bol SZČO? Socialka? podotýkam,že živnosť nezrušil,teraz je SZČO aj zamestnaný
Infarkt
17.12.07,14:23
Prosím Vás ,ako dokladuje počet odpracovaných rokov živnostník?V zamestnaní má odrpracovaných 14 rokov 306 dní,potom bol 1,5 roka len SZČO,teraz sa opäť zamestnal . Podľa mňa by mal mať 25 dní dovolenky.Kto mu vystaví zápočtový list na 1,5 roka keď bol SZČO? Socialka? podotýkam,že živnosť nezrušil,teraz je SZČO aj zamestnaný

V prípade, že platil odvody, tak samozrejme SP mu vystaví zápočtový list...;)
Blanka Š
17.12.07,14:26
Ďakujem
liba2
17.12.07,16:00
Prosím Vás ,ako dokladuje počet odpracovaných rokov živnostník?V zamestnaní má odrpracovaných 14 rokov 306 dní,potom bol 1,5 roka len SZČO,teraz sa opäť zamestnal . Podľa mňa by mal mať 25 dní dovolenky.Kto mu vystaví zápočtový list na 1,5 roka keď bol SZČO? Socialka? podotýkam,že živnosť nezrušil,teraz je SZČO aj zamestnaný
Toto obdobie bude súbeh, preto pre dovolenku sa môže počítať len raz.
costes
07.01.08,17:54
Ak mam odpracovanych 10 rokov a predtym som bol
1) urcitu dobu nezamestnany
2) v skole VS)
3) dobrovolne nezamestnany ...

kedy mam narok na 25 dni dovolenky az po odpracovani 15 rokov ?

j.
Zoltán Kovács
07.01.08,17:57
Ak mam odpracovanych 10 rokov a predtym som bol
1) urcitu dobu nezamestnany bol si na ÚP evidovaný?
2) v skole VS) máš úspešne ukončenú VŠ?
3) dobrovolne nezamestnany ... platil si dobrovoľne dôchodkové poistenie?

kedy mam narok na 25 dni dovolenky az po odpracovani 15 rokov ?

j.

Ak odpovieš na uvedené otázky, tak by sme aj vedeli dať odpoveď.
certik
01.02.08,08:07
Keď bol zamestnanec s dieťaťom doma 6 rokov nie 3, započítava sa mu aj toto obdobie do odpracovaných rokov?
Andyke
01.02.08,14:31
Odpoveď je v zákone:
§ 103 Zák.práce
( 5 )
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
libikka
08.02.08,07:19
Dobrý deň , vrátim sa ešte k tejto téme , nie je mi jasné ako z dokladujem zamestnávateľovi nárok na 25 dní dovolenky ak štúdium trvalo (úspešné ukončenie §103ods.c,ZP) do 20.roku veku , medzi tým MD 2 deti , samozrejme že na TPP je potvrdenie o zápočte.
Ďakujem
Tweety
08.02.08,07:21
Dobrý deň , vrátim sa ešte k tejto téme , nie je mi jasné ako z dokladujem zamestnávateľovi nárok na 25 dní dovolenky ak štúdium trvalo (úspešné ukončenie §103ods.c,ZP) do 20.roku veku , medzi tým MD 2 deti , samozrejme že na TPP je potvrdenie o zápočte.
Ďakujem
Doklad o úspešnom ukončení štúdia, ZL.