ajale
17.12.07,14:15
mala som tuto masozravu rastlinku, spociatku sa jej velmi pekne darilo, mala novy listok jeden za druhym, ale ako zacala kvitnut listky pomaly odchadzali. Vid. posledny obrazok... kvet je nadherny ale listy ziadne. Vzdy bola polievana len prevarenou vodou...
danushka
17.12.07,19:24
mala som tuto masozravu rastlinku, spociatku sa jej velmi pekne darilo, mala novy listok jeden za druhym, ale ako zacala kvitnut listky pomaly odchadzali. Vid. posledny obrazok... kvet je nadherny ale listy ziadne. Vzdy bola polievana len prevarenou vodou...

...vriacou:eek:?

Prepáč Ajale, to bol len pokus ako Ťa trošku rozveseliť;). Ja naozaj neviem prečo Tvoja rastlinka nenapreduje, ale po mojich skúsenostiach s niektorými kvietkami som pochopila, že nie každému kvietku sa musí doma dariť, hoci s ním postupuješ podľa návodov. Zistila som to pri zmene bydliska...jeden chudáčik ostranbaný mi 5 rokov na pôvodnom mieste ledva prežíval, ani neviem prečo som ho opatrovala a po presťahovaní začal rásť ako divý...svoje bežné zvyky v polievaní a starostlivosti som nezmenila, niektoré kvietky pri tejto zmene uhynuli, takže asi aj niektoré iné faktory ako klasické návody starostlivosti vplývajú na rastlinky.
Tak sa už netráp, kúp si nejakú mačičku alebo havina - tí sú nabetón mäsožraví a netreba im ani vodičku prevárať;)