padro
17.12.07,20:47
Caute,

kupil som letenky(ryanair). Ideme dvaja ale objednal som len 1 batozinu. Viem, ze sa da doplatit za dalsie batoziny, ale aj tak sucet moze byt len 15kg. Ja chcem ale dokupit batozinu pre druhu osobu, teda dalsich 15kg. Poradte mi je to mozne? A kde sa mam obratit, lebo najst kontakt na Ryanair na slovensku je takmer nemozne, a pokial by bolo mozne aby na tej kontaktnej linke sa dalo dohovorit slovensky. DAKUJEM
padro
19.12.07,13:31
nikto nevie?
Chobot
19.12.07,13:57
nikto nevie?

:rolleyes:Asi nie.

Ale keby si si pozrel ich Obchodné podmienky:

http://www.ryanair.com/site/EN/conditions.php?pos=MYFLIGHT

tak tam máš všetko napísané. Teda že každá osoba si môže pri rezervovaní letenky zaplatiť 3 batožiny v celkovej váhe 15 kg. Pokiaľ si zaplatíš za batožinu pri objednávaní letenky, tak platíš za prvú batožinu 6 EUR a každú ďalšiu 12 EUR.

Pokiaľ si pre priateľku neobjednal zároveň s letenkou batožinu (asi si chcel ušetriť na letenke, čo?:rolleyes:), tak si sa trochu prerátal, lebo zľavnená prvá batožina sa už nedá osobitne doobjednať. Jednoducho prídete na letisko s batožinou, ktorú potrebujete a na mieste doplatíte za tú, ktorú nemáte predplatenú, ale už za každý kus 12 EUR. Môžeš si síce aj cez call centrum zabookovať aj batožinu pre priateľku, ale cena bude taká istá, takže to máš za jedno.

Pokiaľ aj budeš mať len tri batožiny ale budú vážiť viac ako 15 kg, tak zaplatíš za každý kg 8 EUR. A deti nemajú povolenú batožinu.

Takže nie je problém mať nadváhu batožiny, jednoducho si to zaplatíš. Ja som tak v lete letel z Tuniska a platili sme cca 40 EUR nadváhu (samé darčeky a suveníry...:D).



Tu je časť ich podmienok v AJ:


Each passenger is permitted to check in up to a maximum of 3 bags combined weight of 15kgs subject to the payment of the applicable checked baggage fees. Checked baggage booked online is charged at a discounted rate of £5/€6 for the first bag and £10/€12 for each additional bag. If checked baggage fees are paid either at the airport or through a Ryanair call centre, the standard rate of £10/€12 per bag will apply.

No pooling or sharing of baggage allowances is permitted, even within a party travelling on the same reservation.

Any passenger exceeding their 15kg personal checked baggage allowance will be charged for the excess at the currently applicable rate of £5.50/€8 per kilo (or local currency equivalent.

There is no checked baggage allowance for infants. However, one fully collapsible pushchair per infant may be carried free of charge. Additional infant equipment is charged at £5/€6 per item.
anklar
19.12.07,14:37
Chobot si fakt zasluhuje ocenienie. Však, padro?
padro
19.12.07,16:38
no tolko som vedel :mee: ale myslel som ze je mozne este zakupit aj na druhu osobu, kedze kazda osoba moze mat 15kil. ale ak to nepojde tak :eek:
Chobot
20.12.07,07:30
no tolko som vedel :mee: ale myslel som ze je mozne este zakupit aj na druhu osobu, kedze kazda osoba moze mat 15kil. ale ak to nepojde tak :eek:

No však buď si pre tú druhú osobu mohol kúpiť batožinu spolu s letenkou (za výhodnejšiu cenu pre prvú batožinu), alebo ju doplatíš pri check-in. Veď aj druhá osoba môže mať 15 kg. batožiny, akurát ťa to teraz bude stáť o 6 EUR viac, to je celý rozdiel.:rolleyes:

A keď si to vedel, tak si asi aj vedel, že to môžeš zakúpiť cez Call Centre, ale tú "výhodnú" cenu pre prvú batožinu 6 EUR už nedostaneš. Tak nechápem, na čo si vlastne pýtal...?:confused:

Btw. Pochybujem, že Ryanair ako nízkonákladová letecká spoločnosť bude mať na Slovensku nejaké kanceláriu alebo zastúpenie. Aj tá telefonická linka je niekde v zahraničí, preto neposkytujú podporu v slovenčine.
padro
20.12.07,19:59
takze takto vedel som ze mozem si kupit batozinu dalsiu teda nie mat 1 ale napr. max 3 ale stale na tu istu osobu. Ja potrebujem ale kupit 15 kil pre dalsiu osobu... bol by som kupil hned aj pre druhu osobu ale vtedy nebolo treba a teraz zase je treba.... takze hovoris ze teda je mozne kupit tych 15 kil len to bude o 6Euro drachsie ako keby som to bol hned kupoval? to by bolo v pohode... maju vraj stanok v odletovej hale ale su tam len vtedy ked maju odlety, zajtra sa to bude riesit, ak budem vediet viac tak dam vediet. ... Chobot samozrejme DAKUJEM za info. zle som ta pochopil
padro
20.12.07,20:05
Chobot si fakt zasluhuje ocenienie. Však, padro? :confused: pise mi ze v tejto casti sa neda dat ocenenie
Chobot
21.12.07,08:10
:confused: pise mi ze v tejto casti sa neda dat ocenenie

Nevadí, mne stačí že som pomohol.;):D
tacasina
21.12.07,08:34
Neviem či si si to už zistil, ale batožina sa dá doplatiť priamo na letisku pri odbavovaní.
padro
21.12.07,13:23
uz je to zistene priamo z ich stanku, da sa to kupit aj na dalsiu osobu, ale cena je dvojnasobna ako pri kupoveni leteniek, ale este aj tak to je ralativne dobre, Dakujem vsetkym, ktori prispeli.
aragorn
12.01.09,10:09
obnovujem temu, mam podobny problem.
Pri bookovani letenky cez Ryanair sme zvolili on-line chcek-in, cize bez batoziny.
Situacia sa vsak zmenila, a batozinu mame.
Ide o to, ze na stranke ryanairu mi pise, ze ked sa zacheckujem on-line, uz nie je mozna zmena batoziny. Co mi pride ako blbost, ked si to na letisku doplatim, snad by nemal byt problem, nie?
Rovnako, je mozne zmenit pocet batoziny este pred on-line check-inom, s tym, ze sa teda musime zacheckovat za poplatok na letisku, co plati na vsetkych pasazierov.
Islo by to teda tak, ze prevedieme on-line checkin, a batozinu dodatocne doplatime? (ide o jednu tasku, a cestuju 4 ludia, cize mi pride schodnejsia ta prva varianta) :confused:
Snad sa to da pochopit. Dakujem.
Beella
12.01.09,10:25
AK som to z ich stranky spravne pochopila, vravia, ze po uskutocneni on-line check-in sa batozina uz neda len tak lahko odovzdat.
V pripade, ze cestujuci predsa len chce batozinu odovzdat, musi ist vcas na check-in (40 minut pred odletom sa prepazka zatvara) a na novo sa "checknut". Za kazdeho cestujuceho sa plati poplatok 5€ + za 1. kus batoziny 10€. (za 2. a 3. kus 20 €)

http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=chk&quest=chkbaggage

Nezmestite sa do prirucnej batoziny?? Pasazier moze do lietadla vziat 1 ks batoziny s max. vahou 10 kg a s max. rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm
aragorn
12.01.09,10:40
Jj, to som pochopila aj ja.
A s prirucnou problem nemam, skor je problem, ze do prirucnej sa nesmu brat urcite veci (hygienicke, spreje, sprchove, make-up, etc etc - idem s 3 slecnami, kt. s tym maju problem...)

A, teda, ked beriem batozinu, treba bez on-line check-inu, vsak?
Cestu naspat sa podla toho zariadime, dakujem :)
Beella
12.01.09,11:04
Jj, to som pochopila aj ja.
A s prirucnou problem nemam, skor je problem, ze do prirucnej sa nesmu brat urcite veci (hygienicke, spreje, sprchove, make-up, etc etc - idem s 3 slecnami, kt. s tym maju problem...)

A, teda, ked beriem batozinu, treba bez on-line check-inu, vsak?
Cestu naspat sa podla toho zariadime, dakujem :)


To som si myslela, ze to robite kvoli obsahu batoziny :)
Presne tak, ked s batozinou, treba bez online check-inu.
Inac, tu sa da v BA zavolat prave kvoli chybajucej batozine 02 4857 3389. Ja by som si to skusila vytelefonovat vopred a mozno to nebude problem :rolleyes:
ludmilla
13.01.09,10:14
obnovujem temu, mam podobny problem.
Pri bookovani letenky cez Ryanair sme zvolili on-line chcek-in, cize bez batoziny.
Situacia sa vsak zmenila, a batozinu mame.
Ide o to, ze na stranke ryanairu mi pise, ze ked sa zacheckujem on-line, uz nie je mozna zmena batoziny. Co mi pride ako blbost, ked si to na letisku doplatim, snad by nemal byt problem, nie?
Rovnako, je mozne zmenit pocet batoziny este pred on-line check-inom, s tym, ze sa teda musime zacheckovat za poplatok na letisku, co plati na vsetkych pasazierov.
Islo by to teda tak, ze prevedieme on-line checkin, a batozinu dodatocne doplatime? (ide o jednu tasku, a cestuju 4 ludia, cize mi pride schodnejsia ta prva varianta) :confused:
Snad sa to da pochopit. Dakujem.

Existujú dve možnosti: drahšia a lacnejšia.
1. lacnejšia previesť zmenu cez internet, priznám sa neviem ako, ale spravidla to musí ísť a to v časti Manage MyBooking, takto ťa batožina bude stáť 10 Eur.
2. drahšia: dostaviť sa normálne pred odletom na CHECK IIN, podáš batožinu, tam ti človek pri check in pulte vypíše lístok a pôjdeš si zaplatiť poplatok za batožinu do okienka Ryanair, ktoré je oproti check in, batožina bude stáť 20 Euro