Silvia.p
17.12.07,21:13
Vedel by mi prosím niekto poradiť, či budú potrebné cestovné doklady pre deti do 15 rokov aj po vstupe Slovenska do Schengenu ?
dad111
18.12.07,06:19
nikula
06.11.09,11:49
Ako to je s deťmi do 5 rokov? Vyplýva mi z toho, že musia byť zapísané v mojom pase. Nedá sa cestovať s rodným listom dieťaťa? Nemáte skúsenosti z Poľska, či Vás kontrolovali a či požadovali pas. Ďakujem
Stanislav 1975
06.11.09,11:50
Ako to je s deťmi do 5 rokov? Vyplýva mi z toho, že musia byť zapísané v mojom pase. Nedá sa cestovať s rodným listom dieťaťa? Nemáte skúsenosti z Poľska, či Vás kontrolovali a či požadovali pas. Ďakujem

Do 5 rokov pas nemusia mať,ale rodný list nestačí-musia byť deti zapísané v pase...
M@jka
06.11.09,18:26
Ako to je s deťmi do 5 rokov? Vyplýva mi z toho, že musia byť zapísané v mojom pase. Nedá sa cestovať s rodným listom dieťaťa? Nemáte skúsenosti z Poľska, či Vás kontrolovali a či požadovali pas. Ďakujem
Moje deti síce pas majú, ale čo sa týka Poľska, prechádzame tadiaľ pomerne často, pri návštevách k babke na Oravu, a po vstupe do Schengenu nás nikde, nikto ešte nekontroloval. Takže Poľsko je OK:).
Blankake
06.11.09,18:39
Na hraniciach problém nemusí byť, ale môže dôjsť k situácii, že Vás budú kontrolovať vo vnútrozemí a môže nastať problém, keď dieťa nebude zapísané v pase rodičov.
miala
23.06.10,17:21
ahojte, ja by som potrebovala vedieť znenie splnomocnenia, ktoré potrebuje dieťa 11 rokov, ak chce cestovať bez matky (rozvedený, zverené do starostlivosť matky) do Anglicka s babkou. Viem, že potrebuje splnomocnenie v tom jazyku, do akej krajiny cestuje a overené notárom. Ale neviem, aké má byť znenie. Myslela som, že existuje nejaké tlačivo v každom jazyku ale na stránke MZV som nič nenašla.
Myslíte, že si to môžeme ľubovoľne napísať formou "dolupodpísaná xy, dátum narodenia, bytom... súhlasím, aby môj syn yx vycestoval s pani yy v čase od do Veľkej Británie...?
Ďakujem
willma
23.06.10,17:35
no ja neviem, moje dieťa šlo do ŠVP do Talianska, ale žiadne splnomocnenie pre učiteľku som nevypisovala.
Beella
23.06.10,17:38
ahojte, ja by som potrebovala vedieť znenie splnomocnenia, ktoré potrebuje dieťa 11 rokov, ak chce cestovať bez matky (rozvedený, zverené do starostlivosť matky) do Anglicka s babkou. Viem, že potrebuje splnomocnenie v tom jazyku, do akej krajiny cestuje a overené notárom. Ale neviem, aké má byť znenie. Myslela som, že existuje nejaké tlačivo v každom jazyku ale na stránke MZV som nič nenašla.
Myslíte, že si to môžeme ľubovoľne napísať formou "dolupodpísaná xy, dátum narodenia, bytom... súhlasím, aby môj syn yx vycestoval s pani yy v čase od do Veľkej Británie...?
Ďakujem


Ak je takéto splnomocnenie potrebné, tak by malo obsahovať:

- osobné údaje o zákonných zástupcoch maloletého cudzinca
- osobné údaje o plnoletej osobe, v sprievode ktorej prichádza alebo odchádza
- vyhlásenie o súhlase/povolení
- dôvod pobytu
- doba pobytu
- doba platnosti povolenia
- podpis zákonných zástupcov

Podpis rodičov/zákonného zástupcu u notára a celé splnomocnenie dať preložiť súdnemu prekladateľovi.