Katarína Kolarčíková
18.12.07,06:56
Dobré ráno,

chcem sa Vás opýtať, kam sa posielajú ELDP? Na ústredie do BA, alebo na pobočku v príslušnom meste? Prebrala som účtovníctvo a zistila som, že za tento rok nebol vystavený ani jeden ELDP. Je to veľký problém? Čo z toho hrozí, ak to tam hneď teraz pošlem?
Ďakujem.
drobeceva
18.12.07,06:02
Doporučujem Ti urýchlene sadnúť a pekne všetky ELDP urobiť /ináč doplatia zamestnanci na to, bude im niekedy v budúcnosti chýbať odprac.doba/. Je to povinnosť zamestnávateľa pri výstupe vystaviť ELDP a postupiť na príslušnú pobočku SP. Oni po kontrole z ich strany odosielajlú na ústredie
Katarína Kolarčíková
18.12.07,06:03
Doporučujem Ti urýchlene sadnúť a pekne všetky ELDP urobiť /ináč doplatia zamestnanci na to, bude im niekedy v budúcnosti chýbať odprac.doba/. Je to povinnosť zamestnávateľa pri výstupe vystaviť ELDP a postupiť na príslušnú pobočku SP. Oni po kontrole z ich strany odosielajlú na ústredie

A nehrozia nejaké pokuty za nedodržanie termínu?
drobeceva
18.12.07,06:05
To teda neviem, ale stále menšie zlo je podať neskôr ako vôbec.
Katarína Kolarčíková
18.12.07,06:07
To teda neviem, ale stále menšie zlo je podať neskôr ako vôbec.

Idem na to, ďakujem krásne...
tacasina
18.12.07,06:11
Pozor!!!!! ELDP sa zasielajú iba pri ukončení pracovného pomeru daného zamestnanca.
liba2
18.12.07,06:16
Pozor!!!!! ELDP sa zasielajú iba pri ukončení pracovného pomeru daného zamestnanca.
Ja som ich niekoľko poslala oneskorene po skončení PP, lebo mi chýbal podpis zamestnanca, postih nebol žiadny.
Info zo SP: ak neviem získať podpis zamestnanca (lebo už nemám na neho kontakt) - tak poslať aj nepodpísané.
ELDP sa posielajú so sprievodným listom , v ktorom je zoznam ELDP : por.číslo, meno Z-ca, r.č.
Kopiu listu vložíš do obálky a mala by sa ti vrátiť poštou zo SP potvrdená, že prevzali všetko ako má byť (len neviem či toto praktrizujú na všetkých pobočkách SP).
tacasina
18.12.07,06:26
Zadavateľka otázky neuviedla, či ELDZ neboli zasielané za zamestnancov, ktorí skončili PP, alebo si myslí, že sa posielajú každý rok.
Nedá sa to z otázky vyrozumieť.