Jozef
18.12.07,10:45
prosim vas je tu niekto kto robi uctovnictvo lekarni?

Ja som zacal v oktobri a predchadzajuci uctovnik uplatnoval na niektore dodania tovaru kratenie DPH podla § 49.
To kratenie sa tyka, napriklad nakupu PHM, pranie oblecenia lekarnikov a ine.
Majitel dostavoval k lekarni nejake ambulancie a aj z tychto stavebnych prac kratil odpocet DPH. Lekaren je v rodinnom dome, kde na poschodi je normalny byt na byvanie a na prizemi je lekaren a aj ambulancie, ktore tam dostavoval.

Nevie mi niekto povedat preco? predchadzajuci uctovnik sa zbalil a povedal, ze ziadne informacie ani vysvetlenia mi podavat nebude. A majitel ten nema sajnu.

Vdaka za odpoved
Marína
18.12.07,09:57
Vladimír Ozimý
18.12.07,10:01
no treba sa pozrieť na to aké ma zdaniteľné plnenia
ALBO
18.12.07,14:11
prosim vas je tu niekto kto robi uctovnictvo lekarni?

Ja som zacal v oktobri a predchadzajuci uctovnik uplatnoval na niektore dodania tovaru kratenie DPH podla § 49.
To kratenie sa tyka, napriklad nakupu PHM, pranie oblecenia lekarnikov a ine.
Majitel dostavoval k lekarni nejake ambulancie a aj z tychto stavebnych prac kratil odpocet DPH. Lekaren je v rodinnom dome, kde na poschodi je normalny byt na byvanie a na prizemi je lekaren a aj ambulancie, ktore tam dostavoval.

Nevie mi niekto povedat preco? predchadzajuci uctovnik sa zbalil a povedal, ze ziadne informacie ani vysvetlenia mi podavat nebude. A majitel ten nema sajnu.

Vdaka za odpoved

POdľa mňa je to dobre.Lekarnik si kupil plašť a v tom plašti predáva lieky aj iné napr. mydlo. Z jedného na výstupe pri predaji odvádza daň, to druhé predáva oslobodené. Takže K pri plášti je OK. Aj PHM, lebo nevie rozdeliť nákup svojich tovarov na oslobodené a nie v súvislost s tým jedným bločkom za nákup PHM.
No a tie ambulancie, podľa toho na čo ich použil. Ak ich prenajal ako oslobodené alebo ak tam prevádzkuje oslobodenú zdr. činnosť potom by nemal nárok vôbec. Ak tam ale prevádzkuje len nejaké masáže a tie na výstupe zdaňuje a nerobi tam aj oslobodené činnosti tak potom by mal plný nárok alebo ak to prenajme s DPH. Ak tam robí jedno aj druhé tak potom K.
Jozef
18.12.07,15:26
Albo,
a podla toho co pises, by sa malo kratit skoro vsetko. Kupil vestnik ministerstva zdravotnictva a tak aj tam by malo dojst ku kratneiu DPH, nie?

A tie priestory prenajima doktorom, ktory tam maju ambulancie. A dohodol sa s nimi, ze im ten prenajom da za 1,- Sk. Je to mozne v takejto vyske prenajimat?
STRELEC
18.12.07,15:36
[quote=Jozef;593341]Albo,
............
A tie priestory prenajima doktorom, ktory tam maju ambulancie. A dohodol sa s nimi, ze im ten prenajom da za 1,- Sk. Je to mozne v takejto vyske prenajimat?[/]
Nič to nezakazuje. Je to od neho dobrý obchodný ťah. Pacient dostane u lekára a kam s ním pôjde? No - do najbližšej lekárne, kde si prikúpi aj nejaké vitamíny a Vichy masť navyše.
ALBO
19.12.07,06:09
Albo,
a podla toho co pises, by sa malo kratit skoro vsetko. Kupil vestnik ministerstva zdravotnictva a tak aj tam by malo dojst ku kratneiu DPH, nie?

A tie priestory prenajima doktorom, ktory tam maju ambulancie. A dohodol sa s nimi, ze im ten prenajom da za 1,- Sk. Je to mozne v takejto vyske prenajimat?
Ano, vestník K.
Ak prenajal tie priestory doktorom a predpokladám ako oslobodené (lebo asi nebudu platitelia), potom ak tie stavebné práce sa týkali len tých prenajatých priestorov tak potom z tej FA nemal uplatniť nič.
Ak na tej Fa boli práce aj na ostatných jeho priestoroch , tak potom K.