Juliette
18.12.07,13:27
Dobrý deň, neviem si rady. Jeden náš zamestnanec mal PN a počas PN pracoval načierno v inej firme /tá firma má o tom záznamy, ale bude trvať kým k nám prídu/ Keďže idem robiť výplaty za 11/2007 tak mi to súri, ale neviem ako mu mám vypočítať PN, keď vlastne ju porušil a počas PN pracoval v inej firme /vodič/. Prosííííííííím :confused: :mee:
Juliette
18.12.07,12:31
A ešte k tomu treba odviesť daň, zaplatiť SP a ZP, ale v akej výške keď neviem, aká bude jeho výplata
Zlata
18.12.07,12:34
počas PN bol zkontrolovaný nadriadeným a ten zistil, že sa nenachádza na mieste označenom na doklade o PN?
Juliette
18.12.07,12:38
bol kontrolovaný, ale bol akurát doma , ale z inej firmy .... nám volali, že robí prevozy /jevodič kamiona/
Juliette
18.12.07,12:39
prevozy robil iné dni ako ho bol kontrolovať
Zlata
18.12.07,12:56
Ak mu nevzniká nárok na vyplatenie PN (prvých 10 dní) od zamestnávateľa, musí na to byť nejaká zápisnica, podpísaná kontrolovaným, minimálne dvoma nezaujatými osobami. Treba tam dať pozor na možný vznik pracovného sporu.
Juliette
18.12.07,13:04
no to sa ľahko povie, lenže za koľko dní mu má zamestnávateľ preplatiť PN keď minimálne 2 dni robil prevozy a na doklad od tej firmy sa len čaká, ale ja čakať nemožem, musím spraviť výplaty a tď
To mám spraviť výplaty len ostatným zamestnancom a jemu nie? A čo výkazy a daň zo mzdy ...... to ho na výkaze nemám písať