mariannak
18.12.07,13:31
Je povinnosť odviesť DPH zo zost. ceny motor. vozidla N1, ak zamestnanci rozbili auto - totálka? Pri kúpe mot. voz. bola uplatnená DPH. Poisťovňa už nahradila škodu. Ď.
Tweety
18.12.07,12:44
Je povinnosť odviesť DPH zo zost. ceny motor. vozidla N1, ak zamestnanci rozbili auto - totálka? Pri kúpe mot. voz. bola uplatnená DPH. Poisťovňa už nahradila škodu. Ď.
Nie je.
kokina
10.01.08,22:00
Chcela by som poprosiť o radu,
podnikateľ - platitel dph kúpil OA od neplatiteľa dph v roku 2004, v roku 2006 havaroval (je to totálka) Vrak chce predať (s dph, alebo bez) a ak tak podľa ktorého §. Ďakujem
betka
11.01.08,08:40
Pri kupe OA, nemám narok na odočítanie DPH, pokiaľ nemám ako predmet podnik. činnosti nákup a predaj aut......

§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň

Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 písm. a), b), c) a e). Oslobodené od dane je dodanie vratných fliaš, pri ktorých nadobudnutí nie je možnosť odpočítať daň podľa § 49 ods. 7 písm. d), a každé ďalšie dodanie týchto vratných fliaš.
kokina
11.01.08,20:52
mimotemy Ďakujem. Ono je to tak, že začínam a bola som hodená do vody, ale nie, ja som bola hodená rovno do víru. Tak možno budú niekedy moje otázky také, ako keby som mala IQ teplomeru (ale ktovie? ;))