Janusa
18.12.07,15:20
Zamestnala som dohodára od 17.12.2007 na dobu neurčitú na montáž zariadenia. Pracovať bude len do 21.12., potom máme dovolenku a začíname pracovať až 7.1.2008. Teraz neviem ako to mám urobiť, chce vyplatiť za dohodu po 21.12., či urobiť vyhodnotenie dohody a ukončiť ju, a potom v januári urobiť novú, alebo len vyplatiť akože prvú časť dohody. Ak by som dohodu ukončila, musela by som ho zase odhlasovať zo sociálnej a v januári prihlasovať .... poraďte ako to urobiť čo najjednoduchšie. Podotýkam že v januári mi ale nikto nezaručí, že mi zamestnanec do práce nastúpi ...
STRELEC
18.12.07,14:24
Je to zamestnanec na dohodu (DP, DPČ), takže jej ukončenie môže byť rýchle. Ale už pre menšiu administratívnu náročnosť by som po vzájomnej dohode nechal dohodu bežať ďalej. Odhlásil by som ho, až by všetky dohodnuté práce urobil, resp. prípadne, keby už ďalej nepokračoval. Načo ho odhlsovať a potom zas prihlasovať.
Zbytočné zaťažovanie úradov (:):)), ale najmä seba, nie?
Janusa
18.12.07,14:33
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte mám podotázku:
Keď mu teraz po týždni vyplatím peniaze, musím odviesť z toho daň do 15 dní??? Alebo stačí odviesť po ukončení dohody?
STRELEC
18.12.07,14:40
Ak nie je stanovený výplatný termín - tak do konca 01 2008 za december.
Ja by som to ale vyplatil v decembri a aj hneď odviedol daň, nech si to neprenášam zbytočne do r. 2008.
Janusa
18.12.07,14:47
Výplatný termín máme stanovený, ale máš pravdu, radšej to odvediem tento rok ... Ďakujem.