mambi
19.12.07,05:47
Ahojte,

nájde si niekto čas a prilepí sem recept na tento super zákusok. Mal by to byť nepečený kokosový zákusok a volá sa Zebra rezy. ĎAKUJEM ;)
Barbara
19.12.07,05:44
na nete som to našla
toť
Biela vrstva:250 gr. kokos, 400 gr. práškového cukru, 100 gr. sušeného mlieka, 1 konzerva Salka, 1 lyžica mlieka

Hnedá vrstva: 240 gr. cukru, 200 gr. tuku, 8 lyžíc mlieka, 3 balíčky čokoladového pudingového prášku - uvaríme nad parou hustý krém

Poleva: 200 gr. čokolády, 50 gr. stuženého tuku - roztopíme čokoládu a vmiešame tuk

Bielu masu spracujeme, rozdelíme na tri diely. Každý rozvaľkáme na prášk. cukre a pomocou valčeka prenesieme na cukrom posypaný plech (25x40 cm). Natrieme polovicou hnedého krému, preložíme ďalším bielym plátom opäť natrieme a posledný biely diel polejeme čokoládovou polevou. Necháme stuhnúť s krájame malé obdĺžničky http://www.labuznik.com/images/icons/forum/smile4.gif

Zebra rezy
Sladkosti (http://receptar.wanda.atlas.sk/sladkosti/99661/sladkosti/),
17.06.2007

http://img2.atlas.sk/images/gallery/150/14974.jpgSuroviny: 5 vajec, 3 dcl kryštálového cukru, 0,5 l polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, dcl oleja, 2 dcl vody Plnka: 1 prášková šľahačka, 2 pochúťkové smotany, 1 vanilka
Postup: Bielky s cukrom vymiešame postupne pridáme žĺtky, múku, olej, vodu rozdelíme na 2 polovice. Do jednej polovice pridáme 2 PL kakaa a do druhej polovice pridáme 2 PL polohrubej múky.
Do vymasteného a múkou vysypaného plechu dávame vždy do stredu na to isté miesto 2 PL z každého cesta striedavo. Dáme piecť do rúry a po vytiahnutí natrieme džemom, keď cesto vychladne natrieme plnku.
Plnka - šľahačku vyšľaháme a pridáme pochúťkové smotany a vanilkový cukor, ak je plnka málo sladká môžeme pridať práškový cukor a na vrch plnky nastrúhame čokoládu.
;):---:---
penelopa
28.12.07,19:32
Ja poznám trochu iný recept na zebra rezy :)

ZEBRA REZY

Suroviny:
5 vajec
3 dl kryštálového cukru
5 dl polohrubej muky
1 prášok do pečiva
2 dl vody
2 dl oleja
2 PL kakaa

Postup:
Z múky odobrať dve polievkové lyžice bokom.
Bielka vyšľahať s polovicou cukru. Žĺtka s druhou polovicou cukru, pridať vodu, olej a zmiešať so snehom. Zasypať múku. Rozdeliť hmotu na dve časti, do jednej zasypať kakao a do druhej dve pol. lyžice múky. Do vymasteného a pomúčeného pekáča dávať na striedačku po dve lyžice z každej hmoty, vždy na to isté miesto – do stredu pekáča. Upečieme vo vyhriatej rúre. Upečený koláč natrieme džemom a vrch dáme plnku.

Plnka:
1 šľahačka z prášku
2 kyslé smotany
2 bal. vanilkového cukru

Postup:
Šľahačku vyšľahať podľa návodu, potom pridať smotany a vanilkové cukry. Zmiešať a naniesť na koláč. Nechať v chlade do druhého dňa.
stui
29.12.07,17:13
je to bomba pochutka,robila som to raz s tetou .uz si tak nespominam co vsetko tam islo ,ale zhoduje sa to dost s tym 1 receptom.no jedna vec na ktoru nezabudnem a ktoru by som vam ako novacikovi poradila je sice, ze vsetko musite robit bleskovo rychlo,pretoze vsetko rychlo tvrdne a ked to nestihnete, tak vysledkom budete sklamana.