mariannak
19.12.07,08:45
Ako sa postupuje vo vzťahu k zahraničnému nájomcovi /PL/? Od 1.1. bude nájomcom (miesto dodania Prešov), bude platiť nájomné + energie. V SR nie je registrovaný ako platca, čiže nemá SK, je iba registr. v poľsku. Podľa mňa nájom oslobodiť podľa § 38 a energie s DPH. Je to správne? Ď.
ALBO
19.12.07,07:50
ano tak to bude správne
ivoviz
19.12.07,21:07
Mám podobný prípad. Zahraničný nájomca /CZ/ je ale registrovaný aj v SK. Ak sa vystaví fakt s DPH má nárok na odpočet v rámci SK? - jeho činnosť je len dovoz tovaru z 3 krajín a vyclenie v SK a presun tovaru do CZ osl. par 43. - Nemá prevádzkareň ani sídlo v SR. - predmetom nájmu je len sklad slúžiaci na colnú kontrolu.
Alebo je lepšia druhá možnosť vystaviť nájom + energie na jeho DIČ /CZ/.
ivoviz
10.01.08,19:32
Mám podobný prípad. Zahraničný nájomca /CZ/ je ale registrovaný aj v SK. Ak sa vystaví fakt s DPH má nárok na odpočet v rámci SK? - jeho činnosť je len dovoz tovaru z 3 krajín a vyclenie v SK a presun tovaru do CZ osl. par 43. - Nemá prevádzkareň ani sídlo v SR. - predmetom nájmu je len sklad slúžiaci na colnú kontrolu.
Alebo je lepšia druhá možnosť vystaviť nájom + energie na jeho DIČ /CZ/.
Nikto neporadí?? pls
Vladimír Ozimý
10.01.08,23:11
Mám podobný prípad. Zahraničný nájomca /CZ/ je ale registrovaný aj v SK. Ak sa vystaví fakt s DPH má nárok na odpočet v rámci SK? - jeho činnosť je len dovoz tovaru z 3 krajín a vyclenie v SK a presun tovaru do CZ osl. par 43. - Nemá prevádzkareň ani sídlo v SR. - predmetom nájmu je len sklad slúžiaci na colnú kontrolu.
Alebo je lepšia druhá možnosť vystaviť nájom + energie na jeho DIČ /CZ/.

ak si to objedna pod slovenskou icdph nevidim problem k uplatneniu si dph na slovensku kedze je tu registrovany