visvet
19.12.07,08:28
Vadi, ked pouzijem na zateplenie stropu pivnice v panelaku tabule tvrdeneho polystyrenu 500x250x40mm , v ktorych je 40 priechodzich otvorov priemeru 20mm (jedna sa o obalovy material vyradeny z firmy-nulove naklady)?
Splni to ucel, alebo je skoda sa s tym zaoberat?
Pomoze, keby som na to este nalepil klasicke tabule polystyrenu hrubky 20mm (tie otvory by sa tymto polystyrenom uzavrely a zamedzili by tak prudeniu/vymene vzduchu)?
Mate s tym niekto skusenost?
Dakujem za Vase nazory...
dad111
19.12.07,07:41
Ospravedlnujem sa, ze Ti neporadim a este by som sa rad prizivil na Tvojej teme. Zaujima to aj mna, hlavne technologicky postup a rady pre aplikaciu. Hlavne, ako to tam prichytit, strop je keramicky (tenka stena pre hmozdiny)Budem rad ak sa niekto ozve.
Peter Briatka
19.12.07,07:58
Samozrejme že to pomôže. Podstatné je aký je veľký teplotný spád medzi tvojim bytom (predpokladám nad pivnicou) a teplotou v pivnici. Nepredpokladám, že by bolo potrebné prekrývať otvory ďalšou vrstvou PS. Dôležité je tu ako bude ten obalový materiál vyzerať na strope pivnice... ale to musíš vedieť ty. Každopádne neočakávaj nejaké ohromné úspory aj keby si zateplil strop pivnice klasickým TI materiálom.
PS: Podľa toho ako chodíš po byte (v nejakej obuvi alebo bosý) bude mať zateplenie vplyv prevažne iba na menšiu tepelnú prijímavosť podlahy (zníži sa pocit chladu)...
Peter Briatka
19.12.07,08:00
Ospravedlnujem sa, ze Ti neporadim a este by som sa rad prizivil na Tvojej teme. Zaujima to aj mna, hlavne technologicky postup a rady pre aplikaciu. Hlavne, ako to tam prichytit, strop je keramicky (tenka stena pre hmozdiny)Budem rad ak sa niekto ozve.

Netreba sa báť lepenia PS. Jedná sa o priestory interiéru - čiže neprichádza do úvahy namáhanie izolácie saním vetra, proti pôsobeniu ktorého sa TI kotví hmoždinami.
zsolt69
20.12.07,13:24
U nás tiež sme vykonali zateplenie stropu pivníc. Firma najprv navŕtala hmoždinky, potom prilepila. Je citeľný rozdiel predtým a teraz.Doporučujem aj iným vykonať zateplenie.