mvlko
19.12.07,09:40
Zdravim Vas poradaci, ma niekto z Vas skusenosti s vykonanim hlbkoveho vrtu na Vasom pozemku? (nadava sa tomu tusim geologicky prieskum). Mate kontakt na firmy ktore to vykonavaju? Co to stoji. Kolko trva obehanie. Hladam ale nic na webe nemozem najst.
Planujem zaciatkom noveho roka kupit stavebny pozemok a chcel by som ho nasledne trocha prevrtat aby som vedel co je pod nim. Ci sa budu dat navrhovat aj pivnice atd.

Dakujem za rady.
Peter Briatka
19.12.07,09:55
Zdrtavím. Dôležité je aby si povedal, kde sa pozemok nachádza (okres). Neviem čo konkrétne ťa z geologických pomerov na tvojom pozemku zaujíma, ale spraviť sa dá všetko a jedna pivnica nie je žiaden problém. Stačí si dať do vyhľadávača "geologický prieskum" a ponúkne ti dosť veľa možností.

PS: Zisti si či náhodou nebol robený geologický prieskum na susedných pozemkoch. Povinnosťou geológa je totiž poskytznúť zistené údaje do databázy (myslím že:) štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra... potom by ti stačilo vyžiadať si výsledky a s veľmi vysokou pravdepodobnosťou by boli rovnaké resp. veľmi podobné tým, aké by sa zistili na tvojom pozemku a mal by si ich zdarma alebo za smiešny poplatok.
mvlko
19.12.07,11:56
Okres je Trenciansky. Ide mi o to ze pod pozemkom (lokalitou blizko toho pozemku) sa nachadzala skladka skla a tak architekti nechcu dovolit stavat pivnice vo vseobecnosti v tej lokalite, ale kedze ten pozemok, ktory by som chcel kupit je mierne mimo tej lokality, tak by som si chcel tym vrtom overit, ze ci je to naozaj tak (ze sa tam nachadza aj pod tym pozemkom nejake sklo) a ak nie tak potom nasledne ziadal o stavebne povolenie s pivnicami.
Peter Briatka
20.12.07,06:43
OK, už chápem ale stále mi nie je jasné, čo do toho majú čo hovoriť architekti? Už zrejme máš zistený územný plán obce resp. mesta a vieš či je tvoj pozemok určený k výstavbe rodinného domu... Vychádzam z toho, že v blízkosti je (zrejme) rekultivovaná skládka skla s určitým ochranným pásmom, v ktorom by sa zrejme nemalo stavať. No s obmedzením množstva podzemných podlaží som sa nestretol. - Jedine, že by bolo v skládke aj niečo iné ako sklo a bola by odizolovaná... vtedy by bola zrejme porušená izolácia a preto to nechcú dovoliť (životné prostredie).