MARBITT
19.12.07,10:01
Prosím o radu - kúpili sme nákladný automobil, faktúra je z 12.decembra, zápis v technickom preukaze je z 14.decembra, 14.decembra boli kúpené aj zimné pneumatiky, z 13. decembra je doklad o nákupe PHM. Ak auto pre daň z motorových vozidiel prihlásim 13.decembra, aby nákup PHM mohol ísť do nákladov, auto zaradím do užívania 13.decembra, pneumatiky a kolok zo 14.decembra zúčtujem do nákladov?
Ďakujem.
liba2
19.12.07,09:16
Prosím o radu - kúpili sme nákladný automobil, faktúra je z 12.decembra, zápis v technickom preukaze je z 14.decembra, 14.decembra boli kúpené aj zimné pneumatiky, z 13. decembra je doklad o nákupe PHM. Ak auto pre daň z motorových vozidiel prihlásim 13.decembra, aby nákup PHM mohol ísť do nákladov, auto zaradím do užívania 13.decembra, pneumatiky a kolok zo 14.decembra zúčtujem do nákladov?
Ďakujem.
Ja by som tak urobila - zvýraznené.
jajusa
08.09.08,07:40
Dobrý deň poradáci, potrebujem poradit. Kupili sme auto osobne a N1 v zahraničí (mino EU) kúpnou zmluvou. Kedy ho môžem zaradiť do majetku? Až po prepise v technickom preukaze? Clo vstupuje tiež do obstaravacej ceny? Ďakujem
jajusa
08.09.08,13:07
Nevie mi niekto poradiť?
adato
08.09.08,15:59
Clo je súčasťou nákladov na obstaranie. Na termín zaradenia do majetku tu boli rozdielne názory. V prípade stavieb platí, že je možné ich zaradiť do majetku na základe odovzdania a prevzatia, ale u vozidiel som sa s takouto formuláciou nestretla. Ako je uvedené v zmluve, kedy sa stáva vozidlo Vašim majetkom?