rasbal
19.12.07,17:19
Nevie mi niekdo poradit mam na pevnom disku naistalované 3x windowsXP Len jeden mam z toho funkčný a na tie ostatné dva skončila licencia a ja sa nemozem dostat k datam ktoré boly pod tymato operačnýma systémamy uložené existuje tam nejaky sposob dostat sa k tym datam bez toho aby som nemusel kupovat na tie dva nefunkčne systemy dalsiu licenciu
duves
19.12.07,17:53
Si vytvoril heslo a povolil sukromne priecinky? Že? Su 2 sposoby. Ten prvy spociva vo volbe s priecinkami nieco ako "prevziat nad nimi kontrolu ako administrator". Ten druhy som objavil ja, a spociva v zalohovani prislusneho zvezku nedostupnych dokumentov a naslednemu rozbaleniu s vypnutou volbou povodneho zabezpecenia.
Chobot
02.01.08,09:18
Nevie mi niekdo poradit mam na pevnom disku naistalované 3x windowsXP Len jeden mam z toho funkčný a na tie ostatné dva skončila licencia a ja sa nemozem dostat k datam ktoré boly pod tymato operačnýma systémamy uložené existuje tam nejaky sposob dostat sa k tym datam bez toho aby som nemusel kupovat na tie dva nefunkčne systemy dalsiu licenciu

Ak by si ešte potreboval radu, tak tu som popísal, ako som to spravil ja:

http://www.porada.sk/599558-post20.html
EditaF
16.01.08,07:35
skus si zohnať starší disk za babku zapoj ho do PC naformátuj na FAT32 a skopíruj naň adresáre na ktoré sa nemôžeš dostať ak sa ti to podarí máš vyhraté, ale nechápem prečo si inštaloval 3 verzie okien, to sa predsa nerobí.
Rada do budúcnosti:všetky súbory ktoré sú pre teba dôležité ukladaj do samostatných adresárov na disk, napr. c:\Moje dokumenty ... atď a máš po probléme ovšem ak si len jeden užívateľ PC
robovi
16.01.08,10:43
skus si zohnať starší disk za babku zapoj ho do PC naformátuj na FAT32 a skopíruj naň adresáre na ktoré sa nemôžeš dostať ak sa ti to podarí máš vyhraté, ale nechápem prečo si inštaloval 3 verzie okien, to sa predsa nerobí.
Rada do budúcnosti:všetky súbory ktoré sú pre teba dôležité ukladaj do samostatných adresárov na disk, napr. c:\Moje dokumenty ... atď a máš po probléme ovšem ak si len jeden užívateľ PC
:confused:
s castou oznacenou boldom by som moc nesuhlasil. systemova particia, je dost nebezpecna vzhladom na moznu stratu dat po utoku virusom, alebo nejakym spywareom.
EditaF
16.01.08,15:08
No ak má iba c: tak nevidím problém. Je však jasné že je lepšie mať dôležité dáta na inom disku.... ináč súhlasím.
Fero11
16.01.08,16:22
A co ti to hlasi ???????????? pri bootovani toho XP bez licencie ? Nepusti ta dalej ? Ale aj ked bootujes s toho co mas licenciu, tak samozrejme vidis aj tie particie na ktorych mas ostatne XPecka, takze nevidim problem
Katabaticky
17.01.08,06:58
ak mate citlive dokumenty informacie ... ine typy dat tak je to jednoznacne na nesystemovy disk + zaloha dvd (stoji 8 sk na to kazdy ma raz tyzdenne) + dalsi disk v pocitaci so zalohou a odpojeny od dosky... pripajat raz za mesiac na zalohu a znova odpojit :cool:
Chobot
17.01.08,08:08
ak mate citlive dokumenty informacie ... ine typy dat tak je to jednoznacne na nesystemovy disk + zaloha dvd (stoji 8 sk na to kazdy ma raz tyzdenne) + dalsi disk v pocitaci so zalohou a odpojeny od dosky... pripajat raz za mesiac na zalohu a znova odpojit :cool:

...alebo DVD RW za 50 SKK a má to na niekoľko rokov...:rolleyes:. ja tak zálohujem rodinné fotky.
robovi
17.01.08,10:36
...alebo DVD RW za 50 SKK a má to na niekoľko rokov...:rolleyes:. ja tak zálohujem rodinné fotky.
mimotemyPocuj, kde Ty nakupujes?;) Si nejaky drahy:)
Chobot
17.01.08,11:25
mimotemyPocuj, kde Ty nakupujes?;) Si nejaky drahy:)

Áno, máš pravdu, sú aj lacnejšie. ja som to kupoval pred nejakým rokom a nebral som najlacnejší kus, chcel som mať niečo lepšie - kúpil som EMTEC po jednom balený aj s obalom. Preto 50 SKK.:)
Katabaticky
17.01.08,18:35
aj tak drahe a emtec su shity...

a rw dufam ze na zalohu tak ze si napalil a hotovo... neprepalujes viac nasobne ze?
duves
17.01.08,19:17
...alebo DVD RW za 50 SKK a má to na niekoľko rokov...:rolleyes:. ja tak zálohujem rodinné fotky.
Ano, to je dobre riesenie. Prepisovatelne disky, ci uz ako CD a DVD maju zaznamovu vrstvu zo specialnej zliatiny kovov. Maju daleko vyssiu zivotnost ako disky pre jednorazovy zapis - tie sa poskodia lahsie, zaznamova vrtsva je tvorena zvlastnym, svetlocitlivym farbivom na organickej baze.
Katabaticky
17.01.08,19:22
ano narazal som na to ale ked ich neustale prepisuje su ovela nachylnejsie na poskodenie:-)

to co pises je sice pravda ale neplati to pri viac nasobnom pouziti...
duves
18.01.08,06:12
Ano, je lepsie prepisovatelny disk zapisat iba raz, mozno dva razy. Mechanika/y vsak disponuje/u opravnym mechanizmom a vie/vedia zistit, ktory sektor uz nie je pouzitelny na zapis udajov.
Katabaticky
18.01.08,07:07
ved prave ale pri opakovatelnom zapise si zvysujes sancu ze si znicis sektor kde mas zapisanu tabulku a potom mas velku sancu ze si tym svoju zalohu znicis cize ak zalohovat rozumne na rw ale zapis iba raz ale ako pises max 2
ale rozumnejsie je dopisovat postupne

ale najspolahlivejsie su aj tak pasky ;);)
Chobot
18.01.08,07:52
aj tak drahe a emtec su shity...

a rw dufam ze na zalohu tak ze si napalil a hotovo... neprepalujes viac nasobne ze?

Myslím, že 2-3 prepálenia za rok zvládne médium v pohode.:rolleyes:


a emtec su shity...


Toto je len tvoj názor, či vychádzaš z nejakých serióznych podkladov?
duves
18.01.08,10:31
Toto je len tvoj názor, či vychádzaš z nejakých serióznych podkladov?
Toto mozno iba podporit. Existuju predsa seriozne testovacie algoritmy, aka je kvalita zaznamu po zapise. Stranky www.cdr.cz (http://www.cdr.cz) a www.cdrhard.cz (http://www.cdrhard.cz) disponuju databazou medii.
Katabaticky
19.01.08,13:13
ano disponuju databazou a pozri sa kde sa umiestnuju a z osobnej skusenosti vychadzam...
asi 30 medii a vsetky uz su pod kytickama
verbatimky asi 45 medii a 15 ide bez problemov ostatne dakam zahadne zmizli takze neviem :eek:
duves
19.01.08,14:02
Kvalitne napalovanie vyzaduje v prvom rade kvalitne mechaniky, ktore si poradia aj s menej kvalitnymi mediami. Na kratkodobe zalohy to postacuje, nejaky filmik a pod. problemom nekvalitnych medii je tzv.hnitie media, mam taky dojem, ze sa jedna o odlupovanie vrstiev. Zaznamova vrstva sa tak narusi a je po udajoch. Dalsim problemom su UV luče. Ponechanie medii na slnecnom svetle=nenavratne znicenie zaznamu.
Co su kvalitne media, tak to boli CD zlate Kodaky. Nieco na nich mam dodnes.
Katabaticky
20.01.08,11:26
tzv hnitie alebo plesen medii je vzduchova bublinka medzi krycim plexisklom a zaznamovou vrstvou :)

a kodaky boly namakane tak isto niekedy nezaostavali imation nech je im zem lahka dnes a traxdaty momentalne kraluju verbatimy a tdk pre beznych uzivatelov ;)

a samozrejme ze na kvalitnu zalohu potrebujes kvalitnu mechaniku a kvalitne medium ale v konecnom dosledku je to len o tom medie kolko vydrzi citatelne pretoze ak to nekvalitne napalis su na to softy a potom ti to stale kvalitnejsia mechnika precita :-)