funny10
19.12.07,19:07
Zase mám problémy s touto inštitúciou a som naozaj zúfalá, nahnevaná a ešte neviem čo.
Pracovala som vo Zvolene, potom som ostala na PN. Medzitým som zmenila trvalé bydlisko do okresu Žiar nad Hronom . Ekonómka z roboty mi vravela že prechodku treba nosiť do Sociálnej poisťovni do Zvolena, keďže zamestnávateľ je tam!
Aj ukončenie PN sa doručilo do Zvolena.
Cez PN som si začala vybavovať invalidný dôchodok / v mieste trvalého bydliska, čiže už v Žiari/, ktorý mi bol priznaný od 16.11. ale platnosť je až od 1.12. lebo vtedy mi skončila PN aj pracovný pomer. Teraz mi po tak dlhom čase napísali, že mi pozastavujú konanie, lebo zistili dátum ukončenia nemocenských dávok. Čiže Sociálna poisťovňa vo Zvolene mala pravdepodobne zaslať ukončenie PN do Sociálnej poisťovni do Žiaru, kedže tam mám trvalé bydlisko.
Neviem či mali či nemali poslať, kedže sa nevyznám v tých ich predpisoch. Ale najlepšie je že dneska som volala do Soc. poist. do Žiaru a tá pani na dôchodkovom oddelení mi vravela že to okamžite ide urgovať aj telefonicky aj písomne!!
Tak teraz neviem či som idiot ja, alebo tí super pracovníci v poisťovni. Keby to bol prvý problém s nimi tak budiš, ale nie. A nie v takejto veci. Predtým mi tri mesiace zadržiavali výplatu PN len preto, lebo nejaká ich pracovníčka to niekde založila!!!
Chcem sa na Soc. poist. sťažovať ak vyjde najavo, že Zvolen mal posunúť ukončenie PN do Žiaru. Alebo ja neviem čo už mám robiť aby som s nimi nemala problémy.
Neviem či to je ako tak zrozumiteľné, ak nie tak sa ospravedlňujem :mee:

ďakujem aspoň za prečítanie :mee:
Pepa
19.12.07,18:53
Nemocenské dávky "likviduje" pobočka SP pod ktorú patrí zamestnávateľ.
funny10
19.12.07,19:17
Nemocenské dávky "likviduje" pobočka SP pod ktorú patrí zamestnávateľ.

nechápem