ondicek
19.12.07,18:26
som vychovavatelkou v ŠKD na základnej škole. Mám magisterské vzdelanie, odbor sociálna pedagogika, ukonceným vzdelaním môžem vykonavat funkciu pedagóga volného času. Nie je to to isté čo vychovávatel? Mám nárok na desiatu platovú triedu? Prosím o radu.
wagner
19.12.07,17:57
Záleží, či na pracovnom mieste, na ktoré si zaradená, sa vyžaduje vysoká škola. Pokiaľ sa nevyžaduje, máš smolu, nedajú Ti 10 platovú triedu.
ondicek
19.12.07,18:56
Ďakujem wagner, tak to mám fakt smolu,škoda.:mee:
Ninna
04.01.08,16:50
Záleží, či na pracovnom mieste, na ktoré si zaradená, sa vyžaduje vysoká škola. Pokiaľ sa nevyžaduje, máš smolu, nedajú Ti 10 platovú triedu.
Prosím Vás nemáte niekto podmienky pre zaradenie do platových tried v tabuľkovej forme? Alebo niečo také...
wagner
04.01.08,20:10
Keď si pozrieš na www.zbierka.sk tak koncom decembra vyšiel zákon č. 630/2007 kde sú nové platové tabuľky pre zamestnancov verejnej správy, školstva, zdravotníctva. Pokiaľ chceš niekoho zaradiť do platovej triedy, pozri si zákon č. 553/2003. V prílohe sú určené podmienky zaradenia do platovej triedy.
Ninna
05.01.08,10:10
Ďakujem
legolas
22.01.08,15:39
Podľa katalógu pracovných činnosti pri výkone práce vo verejnom záujme nemáte právny nárok zaradenia do 10 platovej triedy.
Ninna
25.01.08,08:43
Priateľka ma požiadala o radu: Po ukončení rodičovskej dovolenky sa má v 10/08 vrátiť do práce v špeciálnej ZŠ. Riaditeľka si ju vśak predvolala s tým že sa stala pre školu nadbytočnou a že nemá postačujúce vzdelanie pre výkon svojej práce ako "učiteľka". Má ukončenú nadstavbu na pedagogickej škole ktorá končila maturou /2roky/ a momentálne je v 4 ročníku na Pedagogickej škole v BA odbor Učiteľstvo v špeciálnej škole.Má riaditeľka pravdu keď tvrdí že zákon nedovoľuje učiť bez vysokoškolského vzdelania? Alebo je to len ťah ako ju odtiaľ dostať? Čo vy nato?
evita2
25.01.08,11:26
podľa mňa je to forma ako ju odtiaľ dostať, dost dôlezité je akú má zmluvu, či na dobu určitú alebo neurčitú, ak na dobu určitu tak jej nepomoze ani pan boh, pokiaľ je tu druhy pripad, tak je fakt ze zatial nesplnila vsetky kvalifikacne predpoklady, mne zatial vzdy najlepsie poradili na prislusnom krajskom školskommmm úrade, odpovedajú aj e mailom, aspoň v nitre.
Ninna
25.01.08,18:04
podľa mňa je to forma ako ju odtiaľ dostať, dost dôlezité je akú má zmluvu, či na dobu určitú alebo neurčitú, ak na dobu určitu tak jej nepomoze ani pan boh, pokiaľ je tu druhy pripad, tak je fakt ze zatial nesplnila vsetky kvalifikacne predpoklady, mne zatial vzdy najlepsie poradili na prislusnom krajskom školskommmm úrade, odpovedajú aj e mailom, aspoň v nitre.
V akom zmysle by som mala viesť otázku tak ako tu? alebo aké sú podmienky aby tam mohla zostať. Nemám skúsenosti ako to tam funguje.Na koho sa môžem obrátiť?
emili21
10.02.08,11:54
ahojte, mne zase niekto tvrdil, že po materskej dovolenke sa máš právo vrátit na pôvodné pracovné miesto ale po rodičovskej sa máš právo vrátiť/teda ak je pracovná zmluva na dobu neurčitú/ ale už nie na pôvodné miesto, ale bude ti ponúknuté iné miesto /teda podľa vzdelania a kvalifikácie/ a ak organizácia pre teba nemá miesto-prácu tak môžeš dostať výpoveď z nadbytočnosti. Je to naozaj pravda?
emili21
11.02.08,09:32
napíšte mi niekto prosím
AtaH
11.02.08,17:56
Emili:
ano, je to tak, z vlastnej skusenosti: po rodicovskej dovolenke som sa chcela vratit do zamestnania, mala som zmluvu na dobu neurcitu, nadriadeny mi vsak povedal, ze o mna nemaju zaujem, pretoze mam male dieta a mozem byt casto na OCR... Urobili to tak, ze "zrusili moje miesto, cim som sa stala nadbytocnou." V skutocnosti len premenovali funkciu, napln prace je rovnaka.
emili21
12.02.08,07:35
dakujem Ata H za skúsenosť
timejka200
19.05.09,12:55
Dobrý ,
nevie mi niekto poradiť?

nastupujem na nové miesto - účtovníčka , hospodárka do rozpočtovej organizácie...Riaditeľka mi povedala že budem 8 platová trieda? koľko je to eur? kde si to môžem pozrieť? a podľa čoho si vlastne nájdem kde patrím ja? mám úplné stedoškolské vzdelanie.

dakujem
eby
28.05.09,10:04
ano, do 8. pl. tr. + podľa odpracovaných rokov do príslušného pl. stupňa (novinkou je časť §7 zákona 553/2003),
pozri zákon 553/2003 a katalóg pracovných činností 341/2004