hlucia
19.12.07,19:47
Chcem sa spýtať, účtovala som živnostníkovi počas roka stravné poukážky, teraz mu robím knihu jázd a vyúčtovanie pracovných ciest v alfe, keďže som mu už uplatnila stravné lístky a niektoré dni bol na služobnej ceste vypisuje mi v cesťáku aj nárok na stravé. Teraz neviem ako to zaúčtovať, nakoľko sa mi to v tom cesťáku nedá zmazať. Dať do VOZD iba sumu náhrady za PHL a paušálnu náhradu za použitie vozidla a tú sumu stravného ignorovať? poradí niekto?
hlucia
19.12.07,20:27
Nevie mi niekto poradiť?
DanielaSL
19.12.07,20:34
Ja by som v účtovníctve prerobila tie stravné lístky, dala by som to počas roka ako nedaňový výdavok a potom na konci roka podľa tých nárokov na stravné počas cesty by som odpočítala od stravných lístkov to stravné počas ciest a zaúčtovala by som to interným dokladom ako daňový výdavok.
Paula
19.12.07,20:37
Nevidím ten cesťák....alebo ho už vytlačený upraviš v stĺpci "upravil" a tak zaúčtuješ konečnú sumu, alebo preúčtuj tie SL, ktoré sú v réžii teraz naviac do VNZD. Hádam niekto lepšie poradí, nemám skúsenosť s cesťákmi "automatmi":)
liba2
20.12.07,00:42
Chcem sa spýtať, účtovala som živnostníkovi počas roka stravné poukážky, teraz mu robím knihu jázd a vyúčtovanie pracovných ciest v alfe, keďže som mu už uplatnila stravné lístky a niektoré dni bol na služobnej ceste vypisuje mi v cesťáku aj nárok na stravé. Teraz neviem ako to zaúčtovať, nakoľko sa mi to v tom cesťáku nedá zmazať. Dať do VOZD iba sumu náhrady za PHL a paušálnu náhradu za použitie vozidla a tú sumu stravného ignorovať? poradí niekto?
Ak ide o stravné v rovnakej výške 89 Sk, tak je to jedno. Ak za niektoré dni má nárok na stravné podľa ZoCN vo vyššej hodnote, potom nechať cestovnú náhradu a opraviť-znížiť priznané SL v závierkových účtovaniach na konci roka.