tinulka
19.12.07,20:21
Ahojte,
nevie mi prosim niekto poradit, aky typ zmluvy pouzit pri kupe novinoveho stanku? Idealny by bol vzor takej zmluvy...:D
Vopred srdecna vdaka
veronikasad
19.12.07,19:26
Ahojte,
nevie mi prosim niekto poradit, aky typ zmluvy pouzit pri kupe novinoveho stanku? Idealny by bol vzor takej zmluvy...:D
Vopred srdecna vdaka
Kúpna zmluva - vzor nájdeš aj tu v prísp. č. 4 :

http://www.porada.sk/t44187-kupno-predajna-zmluva.html?highlight=k%FApna+zmluva

Veronika
STRELEC
19.12.07,19:33
Ahojte,
nevie mi prosim niekto poradit, aky typ zmluvy pouzit pri kupe novinoveho stanku? Idealny by bol vzor takej zmluvy...:D
Vopred srdecna vdaka
Vzor nie je niečo, čo po dosadení aktuálnych názvov a nacionálií mám už hotové. Veľmi by som navrhoval brať akýkoľvek vzor len ako východisko a pouvažovať, čo všetko je, resp. v budúcnosti môže byť spojené s týmto predajom. A zakomponovať to do zmluvy, ak sa mi to bude zdať vhodné a výhodné, keď už teda sa nechcem, nemôžem o zmluve s niekým poradiť, alebo mu dať zmluvu spracovať. Ak sa dotyčný ale nebude vopred pomerne dlho vypytovať, tak môžem rovno použiť vzor. Nejde našiť zmluvu na moju konkrétnu potrebu. Niekedy to treba viac, niekedy menej.
Len výnimočne postačuje vzor.
tinulka
21.12.07,06:02
obom Vam srdecne dakujem a prajem prijemne vianocne sviatky!
korbacka
11.02.10,09:36
[Ahoj Tinulka a spol ja mám taký istý problém ako ty pred časom ja chcem tiež odkúpiť novinový stánok a neviem ako poradte prosím potrebovala by som nejakú radu a vzor kúpnopredajnej zmluvy .Som nová a budem čakať na každú radu a čo ty Tinulka ako si pokročila už si to rozbehla ?
Len výnimočne postačuje vzor.[/QUOTE]
profesional
11.02.10,16:23
Je dolezite ci ide o stanok pevne spojeny so zemou alebo ci je prenosny. Ak je pevne spojeny so zemou, tak ide o stavbu. Inak ide o hnutelnu vec. A medzi tymito je dost velky rozdiel. Takze hlavne tomuto treba prisposobit kupnu zmluvu.