Tutoška
20.12.07,11:05
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Sme spoločnosť, ktorá vlastní polyfunkčný dom, sme platitelia DPH. Časť budovy sme predali a fakturujeme novým vlasntíkom na základe zmluvy o výkone správy dodávku tepla, vody, el.energie, odvoz odpadu, poistenie domu a platbu do fondu udržby a oprav domu a spoločnych priestorov. Všetko som im fakturovala s DPH. Dozvedela som sa, že platby do fondu oprav, poistenie a odvoz odpadu, by sa malo faktúrovať bez DPH.
Mám spätne urobiť dobropisy s opravou sadzbu dane a podať dodatočné daňove priznanie za jednotlivé mesiace?
Vladimír Ozimý
20.12.07,11:35
a odvoz odpadu je prečo bez dph a poistenie prečo bez dph - vy ponúkate poistenie alebo je to len súčasť základu dane.?
Tutoška
20.12.07,12:48
Myslím si, že poistne aj odvoz odpadu sa fakturuje bez DPH, lebo aj mne poisťovňa a mestský úrad ako neplatcovia DPH zasielajú poistne a poplatok za odpad bez DPH.
Vladimír Ozimý
20.12.07,13:08
vy ste platiteľ. Vy prefakturujete. to znamená vo vlastnom mene a na vlastný účet.

Odvoz odpadu - s DPH
poistenie - ak ide o poistenie ktoré je súčasťou základu dane ako súvisiaci náklad s DPH,
poistenie - ak nekonáte vo vlastnom mene a na vlastný účet ale na účet poisťovne - potom bez DPH (ale predpokladám prvú variantu)
fond opráv - ???