účtovník - junior
20.12.07,12:12
Môže mi niekto poradiť, či môžem vyfakturovať s.r.o. prenájom auta, ktoré mám v majetku ako SZCO, v danej s.r.o. som konateľom a dané auto využívam aj pre účely s.r.o., aké doklady k tejto fakturácií potrebujem doložiť, veľmi by mi to pomohlo, aby som nespravila niečo zlé...


Ďakujem
Pru
02.01.08,16:33
aj mňa by to zaujímalo, jeden SZČO prenajíma auto osobné-nie je platca dph a jeden tej istej s.r.očke nákladné z dph. By ma zaujímalo, čo si môže dať do nákladov SZČO a čo s.r.o. a či je to príjem zo živnosti alebo nejako inak sa to vykazuje v DP. ďakujem
Pru
11.01.08,21:37
Prosím odpovie mi niekto, kto si má dať do nákladov zimné pneumatiky na auto, nájomca alebo prenajímateľ, v zmluve som to nevyčítala, dík.
Maxinka
12.02.08,09:05
SZČO má v majetku Os.vozidlo, za ktoré platí Lízing každý mesiac. Keďže je to M1 DPH si neuplatňuje.
Toto vozidlo prenajíma istej S.R.O. na základe čoho jej vystaví FA za prenájom auta.
Len neviem či túto FA mám vystaviť S DPH alebo BEZ DPH ?( či si danú DPH má uplatniť a zároveň aj odviesť DÚ)?
Zoltán Kovács
12.02.08,09:14
SZČO má v majetku Os.vozidlo, za ktoré platí Lízing každý mesiac. Keďže je to M1 DPH si neuplatňuje.
Toto vozidlo prenajíma istej S.R.O. na základe čoho jej vystaví FA za prenájom auta.
Len neviem či túto FA mám vystaviť S DPH alebo BEZ DPH ?( či si danú DPH má uplatniť a zároveň aj odviesť DÚ)?

SZČO má súhlas od leasingovej spoločnosti na prenájom tretej osobe?
Evanka
12.02.08,09:15
Môže mi niekto poradiť, či môžem vyfakturovať s.r.o. prenájom auta, ktoré mám v majetku ako SZCO, v danej s.r.o. som konateľom a dané auto využívam aj pre účely s.r.o., aké doklady k tejto fakturácií potrebujem doložiť, veľmi by mi to pomohlo, aby som nespravila niečo zlé...


Ďakujem
Môže. Ale v čase prenajatia nemôže pri PC uplatňovať paušálne náhradu pri PC ako konateľ, pretože sa v tom čase považuje automobil za automobil zamestnávateľa.
Maxinka
12.02.08,09:18
SZČO má súhlas od leasingovej spoločnosti na prenájom tretej osobe?
Pokiať veim tak nemá súhlas, lebo tá SZČO je konateľ v tej S.R.O.
Zoltán Kovács
12.02.08,09:21
Pokiať veim tak nemá súhlas, lebo tá SZČO je konateľ v tej S.R.O.

V tom prípade by nemal prenajímať leasingové auto tretej osobe. TO, že szčo je konateľom v sro s tým nesúvisí. Totiž szčo nie je vlastníkom auta, ale leasingová spoločnosť, preto je potrebný súhlas.

Inak ten prenájom podľa mňa by mal byť s DPH.
Maxinka
12.02.08,09:29
V tom prípade by nemal prenajímať leasingové auto tretej osobe. TO, že szčo je konateľom v sro s tým nesúvisí. Totiž szčo nie je vlastníkom auta, ale leasingová spoločnosť, preto je potrebný súhlas.

Inak ten prenájom podľa mňa by mal byť s DPH.
Fajn - tak teda radšej nebudem Fakturovať prenájom auta.A môžem mu vyfakturovať aspoň PHM za daný mesiac pozadu-koľko prejazdil?
Zoltán Kovács
12.02.08,09:34
Fajn - tak teda radšej nebudem Fakturovať prenájom auta.A môžem mu vyfakturovať aspoň PHM za daný mesiac pozadu-koľko prejazdil?

A čo tak si uplatňovať základnú náhradu za PHL a paušálnú náhradu za ubehnuté kilometre?
Maxinka
12.02.08,09:48
A čo tak si uplatňovať základnú náhradu za PHL a paušálnú náhradu za ubehnuté kilometre?
Paušal.náhrada sa počíta takto:
pr.spotr. x najazdené km /100 - nakúpené PHM x pr.cena PHM = suma ktorú budem FA ????
Zoltán Kovács
12.02.08,09:50
Paušal.náhrada sa počíta takto:
pr.spotr. x najazdené km /100 - nakúpené PHM x pr.cena PHM = suma ktorú budem FA ????

Keď je konateľom - spoločníkom tak nebude fakturovať. Vypíše cesťák, resp. bude viesť knihu jázd a podľa toho to prepočítaš.

Vzorec je: ((priem.spotreba x cena PHL) / 100 + 6,20) * najazdené kilometre.
Maxinka
12.02.08,10:31
[quote=smith;642196]Keď je konateľom - spoločníkom tak nebude fakturovať. Vypíše cesťák, resp. bude viesť knihu jázd a podľa toho to prepočítaš.

Knihu jázd vedie - len ešte niečo: na SZČO sú vystavené dané tank.karty na ktoré sa beriú aj PHM a preto tá Fakturácia. Aby SZČO ktorá skoro už nič nerobí nemala obrovský VOZD, tak preto či by nemohla Fakturovať tej S.R.O. tú PHM - potom bude mať SZČO stav P a V skoro vyrovnaný.
Alebo ako by si mi to poradil?????
Zoltán Kovács
12.02.08,10:45
[quote=smith;642196]Keď je konateľom - spoločníkom tak nebude fakturovať. Vypíše cesťák, resp. bude viesť knihu jázd a podľa toho to prepočítaš.

Knihu jázd vedie - len ešte niečo: na SZČO sú vystavené dané tank.karty na ktoré sa beriú aj PHM a preto tá Fakturácia. Aby SZČO ktorá skoro už nič nerobí nemala obrovský VOZD, tak preto či by nemohla Fakturovať tej S.R.O. tú PHM - potom bude mať SZČO stav P a V skoro vyrovnaný.
Alebo ako by si mi to poradil?????

Fakturovať môže jedine vtedy ak bude mať súhlas od lizingovky.
Maxinka
12.02.08,10:47
[quote=Maxinka;642267]

Fakturovať môže jedine vtedy ak bude mať súhlas od lizingovky.
Ale tá SZČO má ešte ďalšie 3 autá evidované na seba - tak tie môže tak fakturovať?
Zoltán Kovács
12.02.08,10:49
[quote=smith;642278]
Ale tá SZČO má ešte ďalšie 3 autá evidované na seba - tak tie môže tak fakturovať?

Ak tie zvyšné auta sú jeho, vlastní ich a nie sú na leasing tak náhrady, alebo nájomné za tie auta môže fakturovať.
Maxinka
12.02.08,10:51
[quote=Maxinka;642283]

Ak tie zvyšné auta sú jeho, vlastní ich a nie sú na leasing tak náhrady, alebo nájomné za tie auta môže fakturovať.
ĎAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEM:::);)