Monikov
20.12.07,14:38
Vedel by mi niekto poradiť, akou formou vyplatiť odmenu členom výboru v neziskovej organizácii, aby sa nejednalo o príjem podľa §5 ale podľa §8?
Monikov
20.12.07,14:29
Viete mi aspoň povedať, ako to vyplácate Vy? Viem, že niekto to zdaňuje ako záv.činnosť - píšu sa dohody. Iní si napíšu menoslov, pri vyplatení odmeny podpíšu prevzatie sumy a zdaňujú si to každý individuálne Mne to stále vychádza na §5 ods. 1 písm. d):
odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a
v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev, 10) ak nejde o príjmy podľa písmena a) alebo písmena b), alebo odmeny za výkon funkcie, ak nejde o príjmy uvedené v písmenách a), b) a g).
Jeden člen výboru tvrdí, že zdaňovanie na základe dohody nie je správne, nevedel však povedať že prečo. Preto by som chcela vedieť Váš názor. Ďakujem!
Jozef Mihál
20.12.07,14:43
Je to tak ako píšete: §5 ods. 1 písm. d), odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev.

Ak má niekto uzatvorenú aj dohodu, malo by to byť na inú činnosť, ako činnosť funkcionára, či člena výboru NO.