Frantisek Sentelik
20.12.07,14:27
Zdravím

nedávno som začal fungovať ako finančný poradca,resp. sprostredkovateľ pre maklérsku spoločnosť, podpisoval som zmluvu o sprostredkovaní so svojou spoločnosťou a na základe toho mi bolo NBS-kou pridelené PSP číslo (podriadený sprostredkovateľ poistenia).

Prišlo mi osvedčenie o zápise do registra sprostredkovateľov poistenia a sprostredkovateľov zaistenia. Spolu s osvedčením mi prišiel aj papier o povinnosti registrovať sa na daňovom úrade do 30 dní a vo svojej zdravotnej poisťovni do 8 dní ako SZČO.

Na daňový úrad sa idem registrovať už zajtra, no otázka je čo zo zdravotnom poisťovňou.

Keďže som študentom vysokej školy na dennom štúdiu, a touto prácou si chcem trošku privyrobiť popri štúdiu, budem musieť platiť aj odvody do zdravotnej poisťovne?

Ak áno, podľa čoho mi bude vypočítavaná platba, resp. koľko približne budem musieť odvádzať do zdravotnej poisťovne?

Keďže som z mesta kde moja zdravotná poisťovňa nemá pobočku, budem musieť poslať poštou list, resp. žiadosť o registráciu ZSČO. čo v nej uviesť, ako ju napísať? Osvedčenie mam z dátumu 27. 11. 2007, no príjem som doposiaľ nemal z tejto činnosti žiadny, no v januári predpokladám že budem mať.

A ako s účtovníctvom a preukazovaním výdavkov pri daňovom priznaní? Čo všetko si môžem dať do výdavkov a čo všetko nechávať na preukazovanie výdavkov?

Musím sa registrovať aj v sociálnej poisťovni a platiť odvody do soc. fondov?

Verí že mi poradíte čo najskôr a ostávam s pozdravom

Prajem všetkým krásne a veselé vianoce
Monika Kováčová
20.12.07,13:29
Monika Kováčová
20.12.07,13:30
Aljok
20.12.07,13:31
Frantisek Sentelik
20.12.07,14:01
A to moje osvedcenie, plati vsetko podobne ako pri založeni živnosti???
Frantisek Sentelik
20.12.07,14:18
No tak to ste mi neskutočne pomohli..pohľadaj si...to som sa ani pytat nemusel, ja som chcel radu na konkretne moj pripad
Monika Kováčová
20.12.07,15:43
je tam všetko na tvoj konkrétny prípad.... nehovor, že ti to nepomôže, len si lenivý to čítať, že?
ayya
20.12.07,16:05
No tak to ste mi neskutočne pomohli..pohľadaj si...to som sa ani pytat nemusel, ja som chcel radu na konkretne moj pripad

Ferko, toto je svojpomocna stranka, ved uznaj, ze ked sa na tvoje otazky uz odpovedalo, aj ked ty si tu este nebol... bolo by stratou casu aj pre velmi ochotnych a trpezlivych ludi donekonecna to iste opakovat ...

a mozno potom by uz ludia nemali cas, alebo ani chut odpovedat na otazky, ktore sa tu este nevyskytli ... imho ;)
Frantisek Sentelik
20.12.07,16:59
ja som si vsetky tie veci precital nie som lenivy, ale aj tak mi zostali nezodpovedane otazky ale tak porada podla mna ma sluzit na poradenie ludom a nie na, ze citujem: "najdi si lebo mi nemame cas", tak od coho tu potom ste? ale v poriadku aj tak dakujem aj za ochotu napisat tych par riadkov
KEJKA
20.12.07,17:10
porada je svojpomocná....ak pomaham druhým, je to na úkor môjho času, nikto ma za to neplatí, nie je to moja povinnosť, len dobrá vôľa.
Ja pomôžem iným, a ked potrebujem, niekto iný zasa pomôže mne.
.....................................
ak chceš osobného poradcu, môžeme sa dohodnúť, beriem 1000 Sk/na hodinu.:D
KEJKA
20.12.07,17:19
ja som si vsetky tie veci precital nie som lenivy, ale aj tak mi zostali nezodpovedane otazky ale tak porada podla mna ma sluzit na poradenie ludom a nie na, ze citujem: "najdi si lebo mi nemame cas", tak od coho tu potom ste? ale v poriadku aj tak dakujem aj za ochotu napisat tych par riadkov
ak si si prečítal, a zostalo niečo nezodpovedané, upresni otázku........