michal.mati
20.12.07,15:09
Pozdravujem! Prosim pozrite tuto kupnu zmluvu na byt, ak mozete. Mam len obavy, aby ju akceptovala Sprava katastra a neprisiel som o peniaze za kolok. Dakujem a pokojne sviatky vsetkym :)
Chobot
20.12.07,14:31
Pozdravujem! Prosim pozrite tuto kupnu zmluvu na byt, ak mozete. Mam len obavy, aby ju akceptovala Sprava katastra a neprisiel som o peniaze za kolok. Dakujem a pokojne sviatky vsetkym :)

Nepozeral som to dopodrobna, ale hneď som si všimol, že ti chýba rozpis plôch jednotlivých miestností (od nás to na katastri požadovali). Inak myslím, že tam máš tie podstatné náležitosti.

V zákone 182/1993 je, že:

"(1) Zmluva o prevode vlastníctva bytu a zmluva o prevode vlastníctva nebytového priestoru v dome musí byť písomná a okrem všeobecných náležitostí 9) musí obsahovať

a) popis bytu alebo nebytového priestoru v dome a príslušenstva bytu, 5) vymedzenie polohy bytu alebo nebytového priestoru v dome označením čísla bytu, čísla vchodu a opisom nebytového priestoru, určenie rozsahu podlahovej plochy a vybavenia bytu a nebytového priestoru v dome,

b) vymedzenie veľkosti spoluvlastníckeho podielu vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome na spoločných častiach domu, spoločných zariadeniach domu, na príslušenstve, na pozemku zastavanom domom a na priľahlom pozemku, pričom veľkosť spoluvlastníckeho podielu je určená podielom podlahovej plochy bytu alebo nebytového priestoru k úhrnu podlahových plôch všetkých bytov a nebytových priestorov v dome, ak sa pri priľahlom pozemku nepostupuje podľa písmena e),

c) určenie a popis spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku a prípadné určenie, ktoré spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu, časti príslušenstva a priľahlého pozemku užívajú len niektorí vlastníci bytov a niektorí vlastníci nebytových priestorov,

d) úpravu práv k pozemku zastavanému domom a k priľahlému pozemku,
e) vymedzenie veľkosti spoluvlastníckeho podielu na priľahlom pozemku dohodou nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru s vlastníkom domu,
f) zistenie technického stavu bytu a nebytového priestoru podľa znaleckého posudku s uvedením opráv, ktoré treba nevyhnutne vykonať v najbližších dvanástich mesiacoch, ak o to nadobúdateľ bytu alebo nebytového priestoru požiada,
g) vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy,
h) úpravu práv k zariadeniam civilnej ochrany, ak sú také objekty v dome, po predchádzajúcom súhlase príslušných orgánov. 9a)"
anklar
20.12.07,14:38
Na konci znenia zmluvy, kde sú podpisy, som modrým písmom doplnila svoje návrhy.
Chobot
20.12.07,15:07
Na konci znenia zmluvy, kde sú podpisy, som modrým písmom doplnila svoje návrhy.

Ty nemôžeš upraviť jeho dokument. Musíš si ho uložiť u seba, urobiť úpravy a priložiť ho do svojho príspevku.
svojar
20.12.07,15:32
Ja si myslím, že článkom zmluvy, v tomto prípade X. sa nemôže dávať návrh na kataster. Syn/právnik/, keď kupoval byt tento návrh spracoval ako samostatný dokument a predkladal sa menom predávajúcich.
michal.mati
21.12.07,13:19
Ďakujem všetkým za pomoc a prajem pokojné vianočné sviatky :)