mercinz
20.12.07,21:54
Dobry den!
Nase obcianske zdruzenie bolo toho roku zaregistrovane do registra prijimatelov prispevku 2% z dane.
Nase obcianske splna poziadavku : zachovanie kulturnych hodnot.
No, nikde sa nespecifikuje na co konkretne mozeme pouzit ziskane peniaze.
Mame sa orientovat pomocov stanov, kde mame uvedene zakladne body nasej cinnosti? Zaoberame sa fotografiou. Mozeme si z tychto penazi zakupit potrebne technicke vybavenie pre zriadenie atelieru? Alebo financovat workshopy pre clenov ci cesty na zahranicne salony?
Ak by mi niekto mohol v tomto poradit bol by som velmi vdacny.

Dakujem!
victoria
23.12.07,19:06
V prvom rade by som vychadzala zo stanov zdruzenia. Orientovala by som sa primarne na pouzitie 2% dane na cinnosti kvoli ktorym ste vznikli. Co sa tyka ostatnych rezijnych nakladov a pouzitie podielov dane na tieto naklady tak je to presne na tom, ako si to dokazete obhajit. Ak viete preukazat, ze cestovne alebo nakup technickeho vybavenia napomoze neskor k zachovaniu kulturnych hodnot teda ze pracovna cesta sa uskutocnila napriklad kvoli tomu, aby ste absolvovali salon kde ziskate kontakty alebo spolupracu ktora vam napomoze k neskorsiemu uchovaniu kulturnych hodnot alebo naplneniu hlavnych cinnosti alebo cast miezd, najomneho alebo technikeho vybavenia do buducnosti prinesie naplnenie tohto ucelu tak mozete pouzit podiely dane.