michal36
21.12.07,07:31
Ahojte všetci, chcem začať podnikať v oblasti maliarskych služieb, síce to viem robiť veľmi dobre, ale nemám výučný list, ani nič podobného, tak neviem či mi to živnostenský úrad schváli, alebo či môžem začať v tejto oblasti podnikať nejakou inou formou ako len živnosťou (dohoda o vykonaní prace) ???? Za všetky príspevky a rady ďakujem.
abel
21.12.07,06:47
Bastian
21.12.07,07:13
Ahojte všetci, chcem začať podnikať v oblasti maliarskych služieb, síce to viem robiť veľmi dobre, ale nemám výučný list, ani nič podobného, tak neviem či mi to živnostenský úrad schváli, alebo či môžem začať v tejto oblasti podnikať nejakou inou formou ako len živnosťou (dohoda o vykonaní prace) ???? Za všetky príspevky a rady ďakujem.

Živnosť na túto činnosť si vybavíš v pohode...
Keby si potreboval napr. vzor na faktúru alebo príjmový doklad, tak si ho odtialto stiahni (ulož). Keď som začínal, tak som si to vytvoril:)

K tomu príjmovému toľko, že stačí vždy skopírovať už vyplnený prvý kus.
Do tej faktúry si môžeš písať čo chceš - zľavy, splatnosť, môžeš si zadať zľavy 5, 10, 15 %, a aj DPH. Čo sa týka počítania, tak využívaš výhody excelu. Ešte jedna rada - urob si tiež v exceli knihu faktúr, kde si budeš písať vystavené faktúry. Tak budeš vždy vedieť aké číslo nasleduje.

Držím palce - potom napíš ako sa Ti vodí.
Bastian
21.12.07,07:41
Prikladám ešte cenovú ponuku, ktorú si určite uprav.