bbtina
21.12.07,12:07
Proím, ja viem,že sa to určite niekde preberalo, ale bohužial ma súri čas a čo som zbežne prebehla, tak som to nenašla. Ako sa môžme zbaviť zamestnanca, ktorý nespĺňa predpoklady na svoju funkciu??? Chceme mu dať výpoved ale odstupné si vôbec nezaslúži, lebo je lajdák. Môžme to poriešiť tak, že mu napríklad ešte dnes pôjde napomenutie za neplnenie si pracovných úloh a 31.12.2007 mu doručíme ukončenie PP výpoveďou z výp. dobou?
KEJKA
21.12.07,11:10
to si skutočne pohľadaj - je to v ZP....prdbežne áno, treba mu preukazne doručiť napomenutie pre HRUBE porušenie pracovnej disciplíny - ak je to z vašej strany oprávnené, prípadne pre menej závažné porušenie.....
ale on musí mať čas - viď ZP sa k tomu vyjadriť.
Takže k 31.12. to nestihnete.
bbtina
21.12.07,11:14
No v § 63 bod 1d) sa mi zdá vhodný a nemuselo by sa to možno ani riešiť Porušením pracovnej disciplíny, iba nopomenutím, len potrebujem názor, či by to obstálo
Chobot
21.12.07,11:30
No v § 63 bod 1d) sa mi zdá vhodný a nemuselo by sa to možno ani riešiť Porušením pracovnej disciplíny, iba nopomenutím, len potrebujem názor, či by to obstálo

Povedz mi prosím ťa, čo podľa vás je, že "nespĺňa predpoklady na svoju funkciu"??:eek: To akože nemá primerané vzdelanie? Neovláda cudzí jazyk, hoci pre výkon tej funkcie by mal? A keď ste ho prijali, tak tie predpoklady spĺňal??

Alebo to ako že ho napomeniete za neuspokojivé plnenie pracovných úloh a dáte mu čas na nápravu dva pracovné dni?? Pred kým to má obstáť? Veď to nedáva logiku!

AK s ním chcete skončiť PP, tak buď musíte mať riadny dôvod na ukončenie alebo ponúknite dohodu. Ak dáte výpoveď, vždy môžete rátať, že sa zamestnanec obráti na súd a tam budete musieť predložiť všetky dôkazy a podklady. Dopredu ti nikto nevie povedať, ako to bude posudzovať sudca.
bbtina
21.12.07,11:39
No podla mna je LOGICKÉ, že ke´d neuspokojivo plní pracovné úlohy, tak to neznamená že nevie niečo čo nevedel ani predtý, ale že výsledky ktoré dosahuje niesú také ako v pláne, že proste polavil. Keď je to raz obšírne zadefinované v ZP tak sa nad týmto asi netreba zamýšlať, či to je riadny dôvod alebo nie
Tak teda poraď ako sa zbavíš zamestnancya, ktoý prestal podávať výkony a akosi ho už nič nezaujíma, hlavne že ma dobrý plat
Chobot
21.12.07,12:01
No podla mna je LOGICKÉ, že keď neuspokojivo plní pracovné úlohy, tak to neznamená že nevie niečo čo nevedel ani predtý, ale že výsledky ktoré dosahuje niesú také ako v pláne, že proste poľavil. Keď je to raz obšírne zadefinované v ZP tak sa nad týmto asi netreba zamýšlať, či to je riadny dôvod alebo nie
Tak teda poraď ako sa zbavíš zamestnancya, ktoý prestal podávať výkony a akosi ho už nič nezaujíma, hlavne že ma dobrý plat

Upozorniť ho, že si neplní pracovné povinnosti (alebo nedosahuje požadované výsledky) a dať mu napr. 1-2 mesiace na nápravu. Ak k náprave nedôjde, tak výpoveď.

Ale musíte vedieť nejako preukázať, že neplní prac. povinnosti, nemôže to byť len subjektívny pocit. Napr. ak je to predajca, tak výkaz plnenia plánu, zvýšený počet sťažností od klientov na neho; vo výrobe počet nepodarkov a pod.

Ale nie dať čas na nápravu 2 dni!