janka2306
21.12.07,12:43
Chcela by som sa Vás opýtať či nemáte niekto skúsenosti so založením cestovnej kancelárie. Chcela by som vedieť čo vsetko je na to potrebné, myslím vzdelanie a podobné veci. Dakujem
Zoltán Kovács
21.12.07,12:30
Vysokoškolské vzdelanie patričného smeru, a prax v obore.
janka2306
21.12.07,15:32
Dakujem za odpoved, takze tym padom nic pre mna. Musim porozmyslat nad niecim inym. A co napriklad nejaka kaviaren alebo krcma? nestaci tam nejaky rekvalifikacny kurz alebo nieco podobne?
Zoltán Kovács
21.12.07,16:23
Tam zase potrebuješ mať výučny list časník - kuchár.
ayya
21.12.07,16:54
Tam zase potrebuješ mať výučny list časník - kuchár.

alebo obchodneho zastupcu ;)
Zoltán Kovács
21.12.07,16:56
alebo obchodneho zastupcu ;)

Obchodného zástupcu určite nie, ale zodpovednú osobu, ktorá má potrebné vzdelanie. Zároveň musí byť v pracovnoprávnom vzťahu.
ayya
21.12.07,17:01
Obchodného zástupcu určite nie, ale zodpovednú osobu, ktorá má potrebné vzdelanie. Zároveň musí byť v pracovnoprávnom vzťahu.

ano, spravne si to pomenoval...aj doplnil... sorry
janka2306
21.12.07,20:53
Dakujem za odpovede, takze to by som si musela urobit nejaky rekvalifikacny kurz. Chcem zacat podnikat ale absolutne neviem v com, rodicia povedali ze ma podporia aj financne len si musim rozmysielt co by to malo byt. Rozmyslala som nad cestovkou, kaviarnou alebo vedenim uctovnictva, takze posledna otazka keby som chcela viest uctovnictvo ktomu je potrebne co? dakujem
Zoltán Kovács
21.12.07,21:00
Dakujem za odpovede, takze to by som si musela urobit nejaky rekvalifikacny kurz. Chcem zacat podnikat ale absolutne neviem v com, rodicia povedali ze ma podporia aj financne len si musim rozmysielt co by to malo byt. Rozmyslala som nad cestovkou, kaviarnou alebo vedenim uctovnictva, takze posledna otazka keby som chcela viest uctovnictvo ktomu je potrebne co? dakujem

K tomu nepotrebuješ nič. Je to voľná živnosť (bohu žial), nemusíš mať ani patričné vzdelanie, ale v tom prípade to bude riadna odvaha pustiť sa do toho. (a osobne si myslím, že aj nezodpovednosť, a túto poslednú poznámku prosím ťa neber osobne, je to vo všeobecnosti).
Lydka R
21.12.07,21:06
K tomu nepotrebuješ nič. Je to voľná živnosť (bohu žial), nemusíš mať ani patričné vzdelanie, ale v tom prípade to bude riadna odvaha pustiť sa do toho. (a osobne si myslím, že aj nezodpovednosť, a túto poslednú poznámku prosím ťa neber osobne, je to vo všeobecnosti).

Presne tak, keď si chce murár otvoriť živnosť, aby mohol klásť dlažbu (bez urážky), pýtajú výučný list, prípadne aj prax.
Keď chceš robiť účtovníctvo, nepýtajú sa ani na skončenú ZŠ

A minule som bola veľmi prekvapená, keď som si dopĺňala živnosť o lektorskú a školiteľskú činnosť a je to tiež voľné.
iveta237
22.12.07,13:47
Ahoj Janka, chcem sa s Tebou porozpravat o tej cestovke ozvi sa mi na e-mail krska@zoznam.sk
Poca
27.01.09,09:44
Musí to byť vysoká škola? Študovala som cestovný ruch na pomaturitnom štúdiu. Nestačí to? Prax v cestovnom ruchu mám, ale nie priamo v cestovnej kancelárii. Potrebujem to vedieť čo najskôr, dík.
Poca
28.01.09,13:18
Aha, takze s praxou staci ak je to vyssie odborne vzdelanie - tam sa pocita aj vidiecka turistika?
Lianka
28.01.09,13:24
Pozri zivnostensky zakon, priloha 1, viazane zivnosti, bod 39.,40.: http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-4-2008-a.html#81
Pavol8117
07.09.09,21:29
Dakujem za odpoved, takze tym padom nic pre mna. Musim porozmyslat nad niecim inym. A co napriklad nejaka kaviaren alebo krcma? nestaci tam nejaky rekvalifikacny kurz alebo nieco podobne?Vsetko sa da, len treba chciet, nepotrebujes ziadne vysokoskolske vzdelanie, trochu sa poobzeraj okolo seba, budes potrebovat zodpovedneho veduceho, ja si vybavujem cestovku v Anglicku a planujem aj na Slovensku, idealne je vlastny web, cim mensie naklady, na pohostinstvo potrebujes tiez zodpovedneho veduceho s vyucny listom a ten ma kazdy druhy na Slovensku a potom je este jedna cesta ale ta je drahsia