Peter140
21.12.07,15:15
Dobry deň, mam auto M1 zaradené v podnikani som SZČO platca DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-10-2007-a.html) auto je už odpisane vyradim ho z evidencie za zostatkovu hodnotu a zaroveň ho prepišem z ICO na RC na policii. V ten istý deň darujem bezodplatne uvedene auto s.r.o. v ktorej som konateľom a prepišem ho na policii do s.r.o. je tento postup v súlade s daň. zakonmi.
Zoltán Kovács
21.12.07,14:47
Dobry deň, mam auto M1 zaradené v podnikani som SZČO platca DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-10-2007-a.html) auto je už odpisane vyradim ho z evidencie za zostatkovu hodnotu a zaroveň ho prepišem z ICO na RC na policii. V ten istý deň darujem bezodplatne uvedene auto s.r.o. v ktorej som konateľom a prepišem ho na policii do s.r.o. je tento postup v súlade s daň. zakonmi.

JE to v súlade, ale ak auto je už odpísané tak ho vyraďuješ v nulovej hodnote a nie v zostatkovej hodnote.
ayya
21.12.07,16:46
JE to v súlade, ale ak auto je už odpísané tak ho vyraďuješ v nulovej hodnote a nie v zostatkovej hodnote.
ech, neviem... teda: nie som si celkom ista, ci sa pri darovanom majetku nemusi urobit uradny odhad a tak ten dar zaviest do majetku obdarovaneho ... lebo aj ked to auto nema uctovnu hodnotu, pri inventarizacii na konci roka by sa mala upravit na cenu, za ktoru by sa to auto mohlo predat ... a este treba asi aj zvazit, ci darca nie je "zavisla osoba" vo vztahu k obdarovanemu ...
ale - prosim dalsich - opravte ma, doplnte ma ...
podla mna by bolo "jednoduchsie" to auto predat, nie darovat aj preto, lebo je to hmotny majetok, ktory sa (podla vysky obstaravacej ceny) odpisuje a tie odpisy ovplyvnuju vysledok hospodarenia (a tym aj vysku dane) viac rokov
ayya
21.12.07,16:48
...auto je už odpisane vyradim ho z evidencie za zostatkovu hodnotu ...
takze je odpisane? alebo este ma zostatkovu hodnotu? ci je zostatkova hodnota rovna nule?
Zoltán Kovács
21.12.07,17:22
Zaradiť sa dá aj nulovou hodnotou.