lacobe
21.12.07,17:44
Mám malú pojazdnú brúsiareň nožov,nožníc,vrtákov a iných jednoduchých nástrojov a predávam moje výrobky zo sušených kvetov-všetko formou trhového predaja.Chcel by som skúsiť šťastie v CZ a Rakúsku,no nemám žiadne info o podmienkach za akých tam môžem skúsiť ponúknuť moje služby a tovar.Prosím poraďte čo musím a čo nesmiem.Ďakujem
Rozalka
21.12.07,16:50
Mám malú pojazdnú brúsiareň nožov,nožníc,vrtákov a iných jednoduchých nástrojov a predávam moje výrobky zo sušených kvetov-všetko formou trhového predaja.Chcel by som skúsiť šťastie v CZ a Rakúsku,no nemám žiadne info o podmienkach za akých tam môžem skúsiť ponúknuť moje služby a tovar.Prosím poraďte čo musím a čo nesmiem.Ďakujem
Ak na našom trhu predáva podnikateľ z členského štátu EÚ, musí zaplatiť preddavok DPH 50% z tovaru určeného na predaj. Potom podáva priznanie.
Predpokladám, že v rámci únie sú zhodné predpisy v súlade so Smernicou o spoločnom systéme dane, takže recipročne aj ty by si sa musel registrovať v CZ, A, a potom postupovať podľa zákonov platných v príslušných krajinách.
lacobe
21.12.07,17:43
Ďakujem,ale mal som na mysli hlavne ponuku služieb brúsenia obrazy nechám doma.Pri tejto činnosti nepredávam tovar,len službu.no potreboval by som niečo konkrétne ako je to z ERP,povolením podnikať na území CZ,a A,či mi platí živnosť i u nich.Nie som plátcom DPH,živnosť mám popri hlavnom zamestnaní.Vlastne čo najpodrobnejšie info-ak by sa dalo.
Filip Glasa
23.12.07,08:10
V celej EÚ ti stačí jeden živnosťák či firma na podniknie. Kopec firiem a živnostníkov takto podniká v EÚ.
lacobe
23.12.07,17:21
Ďakujem za info a ešte by som potreboval vedieť presne aké bločky z ERP dávať,ako následne robiť uzávierky,aké povinnosti mi vyplývajú voči krajine v ktorej budem momentálne pôsobiť(dane.....)