misomiso
21.12.07,19:52
Vzdy po stlaceni Ctrl+Alt+Del by mal vybehnut Spravce Uloh, kde sa da napr. ukoncit program, ktory nereaguje, pripaden pozriet sa, co je spustene.

Od istej doby, ak stacil tuto klavesovu skratku, objavi sa okno: Spravca systemu vypol Spravcu Uloh) Samozrejme - ja som nic nevypinal - zeby nejaky virus?

Uz som aj skusal hladat to niekde cez Systemove nastroje, ci k tomu nebude nejaky pristup, pripadne ako to znova zapnut, ale nic som nenasiel.
Stefan2005
21.12.07,19:53
Vzdy po stlaceni Ctrl+Alt+Del by mal vybehnut Spravce Uloh, kde sa da napr. ukoncit program, ktory nereaguje, pripaden pozriet sa, co je spustene.
Od istej doby, ak stacil tuto klavesovu skratku, objavi sa okno: Spravca systemu vypol Spravcu Uloh) Samozrejme - ja som nic nevypinal - zeby nejaky virus?
Uz som aj skusal hladat to niekde cez Systemove nastroje, ci k tomu nebude nejaky pristup, pripadne ako to znova zapnut, ale nic som nenasiel.

Vyzerá to na vírus (trojana)...

ZNOVUZAPNUTIE TASK MANAGERA
úpravu registrov:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System
Ak existuje hodnota typu REG_DWORD s názvem 'DisableTaskMgr':
potom - Priraď hodnotu 0 Správca úloh bude prístupný ( Priradením hodnoty 1 Správca úloh nebude prístupný

Ak neexistuje daný reťazec, tak ho vytvor.

Úprava registrov na vlastnú zodpovednosť...
chlap
21.12.07,19:54
Je to dôsledok vírusovej nákazy.

Spôsob opravy:
1. Start - Spustit
2. Napis tam gpedit.msc
3. V zasady skupiny sa klikni na:
Konfiguracia uzivatela - sablony pre spravu - System - Moznosti klavesovej skratky CTRL+ALT+DEL
4. Dvojklik na zasadu Odebrat spravcu uloh:
- ak je zasada nastavena na Povolene, daj Neni nakonfigurovane a OK
- ak je nastavena na Neni nakonfigurovane, daj Zakazane a OK
5. zatvor okno + restart


mimotemy ................aby to nevyzeralo, že som nejaký extra inteligentný, tak toto som zistil, keď som do GOOGLU napísal slovné spojenie "Spravca systemu vypol Spravcu Uloh" :)
Stefan2005
21.12.07,19:56
P.S. ... po úprave registrov samozrejme restart....
chlap
21.12.07,19:57
mimotemy návod na riešenie problému (http://www.sitokurvavygoogluj.cz/) :D :D :D

Ale na druhej strane PORADA je PORADA :D
misomiso
22.12.07,08:41
Bohuzial, do registrov ani netusim, ako by som sa dostal a postu, ktory napisal Chlap sa neda pouzit, pretoze mi to vyhodi okno, ze subor sa neda najst. Budem musiet asi niekoho k tomu zavolat.
chlap
22.12.07,10:54
Bohuzial, do registrov ani netusim, ako by som sa dostal .....

Štart - Spustiť - do okna napíš "regedit" a daj ENTER.

Ale ak si v registroch v živote nebol, tak to radšej neskúšaj - hoci keby som sa držal tejto rady, tak to ani ja nikdy neviem :D - v menu registrov nájdeš položku "Zálohovať" - zálohuj si celý register, potom skús urobiť zmeny - ak by si niečo poškodil, rovnakým postupom (Obnoviť) register vrátiš do pôvodného stavu.
misomiso
22.12.07,11:40
Vyzerá to na vírus (trojana)...

ZNOVUZAPNUTIE TASK MANAGERA
úpravu registrov:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System
Ak existuje hodnota typu REG_DWORD s názvem 'DisableTaskMgr':
potom - Priraď hodnotu 0 Správca úloh bude prístupný ( Priradením hodnoty 1 Správca úloh nebude prístupný

Ak neexistuje daný reťazec, tak ho vytvor.

Úprava registrov na vlastnú zodpovednosť...

Tak som to skusal. Tento (presny retazec neexistuje, ale mam ho zhodny po Currnet version, pod tym je uz iba Internet Settings. V nom sa naozaj nachadza hodnota REG_DWORD a je tam nastavena nula.

Tak neviem, ci som bol na spravnom mieste, ale asi ano, tym to (v mojom pripade) asi nebude.

Kazdopadne dik za ochotu.
misomiso
22.12.07,11:49
Ako som tak surfoval aj po inych forach, ci sa k tomu nieco nedozviem, narazil som na program Registry Booster http://www.liutilities.com/products/registrybooster/

Nechal som prebehnut scanovanie a program vraj nasiel nejakych 520 chyb v registroch. Opravil zadarmo ale oba 15, na dalsie treba kupit plnu verziu. Stoji to nejakych 30 USD, to nie je moc, ale netusim, ci to nie je nejaky podfuk (placebo)?? :)

Nemate s tym niekto nejaku skusenost?
vogel
22.12.07,11:53
Nie som velky odbornik , ale mohol by si ešte skusiť odstranenie trojana cez ESET online scaner - http://www.eset.sk/sk

Pripadne si nainstalovat iny antivirus ako mas na pocitaci, alebo este lepsie antispyware, stači trial verziu, zaktualizovať ju a oskenovať a "preliečiť" počitač. Asi medzi najlepšie patrí adaware 2007- najdes napr. tu: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/
misomiso
22.12.07,12:01
Bohuzial, to vsetko uz mam za sebou. Naozaj som mal nejakeho trojana, pomocou NOD som ho odstranil. nebolo to take jednoduche, musel som trocja patrat na strankach Esetu. Teda mozem sa podelit aj s ostatnymi - ak vam NOD najde virus, ale nevie ho odstranit, tak treba na chvilu vypnut funkciu Automatickeho obnovania operacneho systemu, takto znova preskenovat PC, (po diagnostike sa uz da virus vymazat) a sluzbu Obnovovania znova hned zapnut. Problem je totiz v tom, ze NOD virus vymaze a Automaticke Obnova to hned vracia spat.

Teda virus mam vymazany, teraz NOD uz nic nehlasi (ani AdAware). Nejaky diagnosticky system Mocrosoft mi sice toho trojana nasiel 5 x v Recovery, ale to su asi tie stare "zalohy" systemu. Ten Mictosoft ich iva najde, nevie ich odstranit.

Neviem, ci tam mozu skodit, ale ja si myslim, ze ten trojan vykonal nejake zmeny, ktore teraz sarapatia, a ktore sa jeho odstranenim samozrejme nevratili do povodneho stavu.
chlap
22.12.07,12:31
....ja si myslim, ze ten trojan vykonal nejake zmeny, ktore teraz sarapatia, a ktore sa jeho odstranenim samozrejme nevratili do povodneho stavu.

Ten trojan sa postaral o to, aby si nemohol spustiť správcu úloh -pomocou správcu úloh totiž môžeš prezerať systémové procesya spustené úlohy a mohol by si toho trojana objaviť a "natvrdo" ho ukončiť. A aby tomu ten trojan zabránil, zmenil položku v registroch.
misomiso
22.12.07,18:19
Ten trojan sa postaral o to, aby si nemohol spustiť správcu úloh -pomocou správcu úloh totiž môžeš prezerať systémové procesya spustené úlohy a mohol by si toho trojana objaviť a "natvrdo" ho ukončiť. A aby tomu ten trojan zabránil, zmenil položku v registroch.

To mne je jasne, ze to tak funguje. Inak - uz sa mo to podarilo vyriesit - pomocou vratenia na starsi bod obnovy. Skoda, ze ma to nenapadlo skor.
rasto2010
22.03.08,18:13
mne tiez virus vipolspravcu uloh ja som mal spywer a trojan na tie som stiahol spybot free a trojanhunter trial dal som preskenovat a po restarte pc sa mi zapol spravca uloh sam.
Stevo5
23.03.08,08:26
Pre misomiso -
- doporučoval by som tie staré zálohy systému (kde je "zálohovaný" aj ten trojan) vymazať.
Aby si si to nedopatrením neobnovil a máš to tu znova. Ak je inak systém v poriadku, daj ich vymazať - napr. v Totalcommandéri a potom si vytvor novú, ktorá bude už "čistá". Pravdepodobne týmto získaš aj dosť miesta na disku.

V Totalcommandéri (7.01) klikni pravým na C a daj / Vlastnosti / Čistenie disku / Ďalšie možnosti.
Tam - dolu v - Obnovenie systému - daj -Vyčistiť - a potvrď Áno / OK / Áno

Teraz si vytvor novú zálohu systému.
ToMino Paramore KoVáčik
26.03.11,19:55
Všetci tu riešite niečo s registrom... Ak sa chcete conajskor zbaviť problemu so Spravcom ulôh (task manager) tak si stiahnite toto.. nie je to virus ani nič podobne. Samozrejme je lepsie si najprv skontrolovat system, ci sa v nom nenachadza virus.. ak nie a stale problem pretrvava nato je tato vecička... ak vam to pomože tk prosim kontaktujte či vam to pomohlo alebo nie (testovane na windows 7)
(k linkom su pridane medzery tj každu medzeru treba vymazať)
link: h t t p : / / w w w . u l o z . t o / 8 4 3 4 0 3 4 / t a s k m a n a g e r f i x - r a r
kontakt: t o m a s k o . k o v a c i k @ g m a i l . c o m
qwertzo
28.03.11,07:50
Všetci tu riešite niečo s registrom... Ak sa chcete conajskor zbaviť problemu so Spravcom ulôh (task manager) tak si stiahnite toto.. nie je to virus ani nič podobne. Samozrejme je lepsie si najprv skontrolovat system, ci sa v nom nenachadza virus.. ak nie a stale problem pretrvava nato je tato vecička... ak vam to pomože tk prosim kontaktujte či vam to pomohlo alebo nie (testovane na windows 7)
(k linkom su pridane medzery tj každu medzeru treba vymazať)
link: h t t p : / / w w w . u l o z . t o / 8 4 3 4 0 3 4 / t a s k m a n a g e r f i x - r a r
kontakt: t o m a s k o . k o v a c i k @ g m a i l . c o m

Mozno preto kazdy to tu riesi s registrom lebo v registre sa to blokuje. Aj ten tvoj sw nerobi nic ine len urobi zmenu v registre ... presne to co popisuju vyssie ...