jazujimi
22.12.07,13:03
Zdravim vsetkych ktori su aspon trosku zainteresovani v tomto smere.Moja otazka je uplne jednoducha.Zo stranky tohto servera http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1226 som vycital,citujem:"
Neodporúča sa dovoz áut z Veľkej Británie a USA- Dovoz ojazdených áut z týchto krajín môže byť veľmi problémový a neodporúča sa. Dôvodom je ich odlišná technická vybavenosť, ktorá nie je v súlade s európskymi nariadeniami.Prakticky nemožný je dovoz ojazdených áut z Veľkej Británie s pravostranným riadením, ktoré výnimku dostať nemôžu."
Otazkou je co ak kupim vo Velkej Britanii auto,ktore bude mat riadenie na lavej strane ako ostatne auta EU.Co potom.Mozem to auto kupit a doviezt na Slovensko?Vopred by som chcel podakovat za odpoved/e.:rolleyes:
ickom
22.12.07,13:54
Auto si kúpiť môžeš, ak ho potrebuješ napr. na náhradné diely, čo potrebuješ a dá sa zužitkovať, si prelož do svojho, okrem svetiel, palubnej dosky... Tieto autá však nie sú pre naše podmienky vhodné, teda na takom aute sa tu nemôžeš premávať dlho, pretože napr. pri predbiehaní z opačnej strany vidíš veľké guľové, musíš vystrčiť polku auta,aby si niečo videl a keby náhodou šiel oproti kamión, už možno nie si medzi živími...
Manual
22.12.07,15:21
Otazkou je co ak kupim vo Velkej Britanii auto,ktore bude mat riadenie na lavej strane ako ostatne auta EU.Co potom.Mozem to auto kupit a doviezt na Slovensko?Vopred by som chcel podakovat za odpoved/e.:rolleyes:
Myslím, že najlepšiu odpoveď dostaneš u policajtov, budeš to mať z prvej ruky.:)
duficek
22.12.07,17:24
ak okrem riadenia na "spravnej" strane budu aj vsetky ostatne casti "spravne", tak by to malo byt OK. ostatnymi castami myslim napr reflektory, ktore svietia opacne ako v zbytku EU.

a otazka by mala smerovat nie na policajtov na DI, ale na obvodny urad dopravy, kde vydavaju slovenske TP. ked mas TP, ne DI ti to prihlasia....
a som spravnymi znamostami ti tu daju TP aj prihlasia auto s riadenim na pravej strane :(
jazujimi
22.12.07,19:40
Je pravda ze znamosti su,ale tie nebudem zneuzivat :D.Ja som v UK uz dlhsi cas a planujem ist domov,preto to chcem normalnou cestou.A ak mozem povedat,tak ceny su dost rozdielne.Ale iba na niektore znacky aut.Ine by som kupil v Nemecku.Napr.Mazda 6 estate(kombi) je pomaly 2x drahsia v UK ako v Nemecku.Ale naopak Skoda je pomerne lacna ked si pozriem ceny v bazaroch u nas,Nemecku a v UK.Len tolko.Ale dakujem za odpoved.Aspon viem ako postupovat dalej :cool:;)
zolik2001
21.01.08,11:47
Ahoj
Tiez som v UK a venijem sa trosku autam ako zaluba a tiez som sa o to zaujimal v minulosti.
Takze ako tu niekto povedal ze ak mas znamosti ti auto prihlasia: musim namietat auta z lavostrannym riadenim (auta z europy) ti prihlasia bez problemov, auta dovoz z USa ti taktiez prihlasia ale si povinny vymenit svetla v predu a v zadu + plus zrkadla (myslim). Auto s pravostrannym riadenim ti nik neprihlasi nasa legislativa to neumoznuje a ak ti to niekto postavi na papiere iny policajt ktory ta zastavi ti ich vezme ak teda samozrejme bude poznat zakon.
Ak si dlhsie v Uk mal by si mat nieco nasetrene a tak si kup auto u nas alebo si ho sam dovez (tak ako to robim ja z napr: belgicka) mas to po ceste letenka stoji 50 libier kupis prevozne znacky a doma si ho uz prihlasis. Ziadny znami nic a je to legalne. Inac tie rozdiely v cenach niesu az take velke v UK kupis lacne auta ale iba starsie rocniky ale tie sa tazko prihlasuju aj ked su lavostranne (slovenska strana). Inac je tam este jedna alternativa ako pouzivat auto z UK na slovensku ale to je iba docasne riesenie.

No rozhodnutie je na tebe...prajem vela stastia



Je pravda ze znamosti su,ale tie nebudem zneuzivat :D.Ja som v UK uz dlhsi cas a planujem ist domov,preto to chcem normalnou cestou.A ak mozem povedat,tak ceny su dost rozdielne.Ale iba na niektore znacky aut.Ine by som kupil v Nemecku.Napr.Mazda 6 estate(kombi) je pomaly 2x drahsia v UK ako v Nemecku.Ale naopak Skoda je pomerne lacna ked si pozriem ceny v bazaroch u nas,Nemecku a v UK.Len tolko.Ale dakujem za odpoved.Aspon viem ako postupovat dalej :cool:;)[/quote]
zolik2001
21.01.08,11:47
Ahoj
Tiez som v UK a venijem sa trosku autam ako zaluba a tiez som sa o to zaujimal v minulosti.
Takze ako tu niekto povedal ze ak mas znamosti ti auto prihlasia: musim namietat auta z lavostrannym riadenim (auta z europy) ti prihlasia bez problemov, auta dovoz z USa ti taktiez prihlasia ale si povinny vymenit svetla v predu a v zadu + plus zrkadla (myslim). Auto s pravostrannym riadenim ti nik neprihlasi nasa legislativa to neumoznuje a ak ti to niekto postavi na papiere iny policajt ktory ta zastavi ti ich vezme ak teda samozrejme bude poznat zakon.
Ak si dlhsie v Uk mal by si mat nieco nasetrene a tak si kup auto u nas alebo si ho sam dovez (tak ako to robim ja z napr: belgicka) mas to po ceste letenka stoji 50 libier kupis prevozne znacky a doma si ho uz prihlasis. Ziadny znami nic a je to legalne. Inac tie rozdiely v cenach niesu az take velke v UK kupis lacne auta ale iba starsie rocniky ale tie sa tazko prihlasuju aj ked su lavostranne (slovenska strana). Inac je tam este jedna alternativa ako pouzivat auto z UK na slovensku ale to je iba docasne riesenie.

No rozhodnutie je na tebe...prajem vela stast





Je pravda ze znamosti su,ale tie nebudem zneuzivat :D.Ja som v UK uz dlhsi cas a planujem ist domov,preto to chcem normalnou cestou.A ak mozem povedat,tak ceny su dost rozdielne.Ale iba na niektore znacky aut.Ine by som kupil v Nemecku.Napr.Mazda 6 estate(kombi) je pomaly 2x drahsia v UK ako v Nemecku.Ale naopak Skoda je pomerne lacna ked si pozriem ceny v bazaroch u nas,Nemecku a v UK.Len tolko.Ale dakujem za odpoved.Aspon viem ako postupovat dalej :cool:;)
jazujimi
22.01.08,19:30
Vdaka starec,

aj tato alternativa ma napadla ze to spravim hned po ceste domov.Ale kedze mam aj zenu,tak ju nenecham s kuframi tahat sa po letiskach.Preto asi dojdem domov,potom zaletim na zapad a nieco dotiahnem.A s tou alternativou s UK autami asi viem.Ale ak mas na mysli pravostranne auto tahat z UK domov a este k tomu na tunajsom poisteni,tak to radsej nie.Ale aj tak vdaka.Zrejme to bude Holandsko,Nemecko alebo ako si spominal Belgicko.Este sa uvidi.;)

S pozdravom jazujimi :)
zolik2001
30.01.08,08:20
Este jednu vec som chcel. Kedy sa chces stahovat z UK???
Ja sa planujem niekedy April Maja pravdepodobne pojdem aj po nejake auto. Neviem ako ty ale aj som premyslal ze pojdem kupit auto potom spat do UK nalozim veci co mi bude treba prestahovat a potom spat domov na SK. Ked sa podari stihnut vlak v Prahe a ten ta odvezie aj s autom az do Kosic (neviem odkial si ale pre mna je to pohoda). Stoji to okolo 1200sk a trva to 6-7 hodin este som to sice neskusal ale skusal som odsoferovat 2000km a nieje to sranda. Toto je moja alternativa. Mozes sa pozriet na stranku www.adlox.co.uk (http://www.adlox.co.uk) mam tam nejake info o autach z belgicka + obrazky. Samozrejme zalezi co hladas. Pozor na stahovane kilometre.



Vdaka starec,

aj tato alternativa ma napadla ze to spravim hned po ceste domov.Ale kedze mam aj zenu,tak ju nenecham s kuframi tahat sa po letiskach.Preto asi dojdem domov,potom zaletim na zapad a nieco dotiahnem.A s tou alternativou s UK autami asi viem.Ale ak mas na mysli pravostranne auto tahat z UK domov a este k tomu na tunajsom poisteni,tak to radsej nie.Ale aj tak vdaka.Zrejme to bude Holandsko,Nemecko alebo ako si spominal Belgicko.Este sa uvidi.;)

S pozdravom jazujimi :)