idaret
22.12.07,20:16
Dobry vecer poradaci,
chcela by som Vas poprosit,ci mi viete poradit nejaky dobry recept ako pripravit rybu na vianoce. Kazdy rok mavame vysmazane rybie file a uz toho mame po krk,tak som kupila sumca, ale neviem ako ho pripravit. Osobne velmi vysmazane nemam rada,tak budem rada ak mi poradite nejaky dobry recept ako ho pripravit. Dakujem a zelam stastne a vesele Vianoce :-)
Cecilia
22.12.07,20:04
Ja som zalovila trošku v starších receptoch /2OO4/ v PORADE a v linku VIANOCE som našla recepty na ryby, jeden sa mi tam pozdáva - kapor s kapari - sú tam aj iné recepty na prípravu rýb. Je tam aj výborný kakaový závin od ZITA4, dnes som ho piekla.
tetrisss
22.12.07,20:05
My doma mame radi velmi aj pecenu rybu, ale sumca som este nemala,ale ja si myslim, ze je to taky vseobecny recept. Rybu ocistime, upravime, umyjeme, nechame odkvapkat, potom na rybu dam citronovu stavu, dobre posolim zvonku aj vnutri, necham trocha postat. Nasekam si jarnu cibulku, pazitku a petrzlenovu vnat, moze byt aj mrazena vnat a dam ju do vnutra ryby, pridam podla potreby maslo. Na vrch ryby dam kolieska cibule a platky slaniny. Dam na suchy plech a do horucej rury, podla potreby pridame este olej, alebo maslo, ak je treba a pecieme za obcasneho podlievania a polievania nasledne vypekom. Mozeme na surovu rybu dat podla chuti aj cierne korenie a vegetu. Solou a korenim netreba setrit, ryba si to vyzaduje.
Rozalka
22.12.07,21:03
Mozeme na surovu rybu dat podla chuti aj cierne korenie a vegetu. Solou a korenim netreba setrit, ryba si to vyzaduje.
Skús niekedy použiť aj cesnak, odkedy som to ochutnala, rybu vždy pečiem ocesnakovanú.