heldik
23.12.07,22:27
ahojte
chcela by som sa opytat na nazor ludi, ktori prisli do kontaktu s linoleom / marmoleom... aka je to podlahovina z ekonomickeho, estetickeho hladiska a z hladiska udrzby - cistenie...
dakujem
mirec29
30.12.07,13:43
O Marmoleu Ti bude vediet porozpravat pani Yvonna Gaillyova z Ekologickeho institutu Veronica v Hostetine. Vie toho vela nielen o Marmoleu. http://www.veronica.cz/?id=7 Najlepsie by bolo, keby si sa tam isla pozriet.
zsolt69
30.12.07,14:57
ahojte
chcela by som sa opytat na nazor ludi, ktori prisli do kontaktu s linoleom / marmoleom... aka je to podlahovina z ekonomickeho, estetickeho hladiska a z hladiska udrzby - cistenie...
dakujem

Záleží na tom, kde chceš túto podlahovú krytinu použiť. Linoleum je z tenkého materiálu, skôr by som poradil gumoleum. Dá sa vybrať s rôznymi farbami a s motívmi,takže estetiku nájdeš. Z hľadiska údržby je to veľmi ľahké, stačí umyť s vodou a nijakým prostriedkom na podlahy.Ale prvom rade napíš kde to chceš použiť.
dementolog
01.01.08,12:41
kazdy povrchovy final , ma nejake nevyhody . je velmi komplikovane zhodnotit a jednoznacne povedat , ano tento je naj naj . preto poviem pre a proti len o konkretnom materiale . za predpokladu , ze tesnost spojou je zabespecena dokonale , je to dobry v podstate drevorieskovy produkt vytvrzovany epoxidovou zivicou . lacna varianta podlahoviny , z dobrou udralelnostou cistoty a mechanickou odolnostou . tepeny odpor tejto podlahoviny obmedzuje pouzitie tohoto materialu v celom dome . medzi nevyhody tohoto materialu patry najme farebna nestalost pri kontakte zo slnecnym svetlom ,
heldik
02.01.08,14:38
dakujem za vase nazory... tento material by sme chceli pouzit v kuchyni. ale planujeme podlahove vykurovanie, tak neviem, ci je na to vhodny. a dost ma zaujala jeho farebna nestalost, hmmm.... to je na vaznejsie zvazenie....
maros-m
26.02.10,13:19
dakujem za vase nazory... tento material by sme chceli pouzit v kuchyni. ale planujeme podlahove vykurovanie, tak neviem, ci je na to vhodny. a dost ma zaujala jeho farebna nestalost, hmmm.... to je na vaznejsie zvazenie....
O farebnej nestalosti som este nepocul. Ja mam marmoleum v byte a zatial nebol problem. Je to ekologicky material, vhodny ak su doma alergici
bupi
27.02.10,10:45