marcelaStanakova
08.03.05,12:12
Firma ukončila so zamestnacom pracovnú zmluvu v skušobnej dobe.Aký § mám použiť na rozviazanie pracovného pomeru? Nemá niekto vzor ako by som mohla napísať rozviazanie pracovného pomeru?
petra:-)
08.03.05,11:18
Skúste pozrieť § 72 zákonníka práce.
vladan
08.03.05,11:28
Firma XY


zamestnanec



v Bratislave dňa xx.xx.xxxx


Vec
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


Na základe rozhodnutia majiteľov (konateľov, nadriadených) a v súlade s § 72 Zákonníka práce Váš pracovný pomer uzatvorený dňa xx.xx.xxxx so skúšobnou dobou 3 mesiace končí v skúšobnej dobe a to dňa xx.xx.xxxx

S pozdravom


Pišta Báči
konateľ spoločnosti
Chobot
16.04.05,19:16
Presne tak, toto je najjednoduchsi sposob rozviazania prac. pomeru. Je to pisomne a staci jednou vetou. Musi byt vsak dorucena pred skoncenim skusobnej doby.
allround
16.04.05,21:03
Súhlasím s Vladanom ale ak sa mu dáva výpoveď do vlastných rúk, tak ešte by mohla byť dole kolonka:

___________
prevzal:
vladan
02.05.05,17:03
zamestnanec


Vedenie firmy XY (môže byť aj meno konateľa alebo nadriadeného)


v Bratislave dňa xx.xx.xxxx


Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


Na základe pracovnej zmluvy, ktorú som s Vašou spoločnosťou uzavrela dňa xx.xx.xxxx, vznikol mi pracovný pomer so skúšobnou dobou 3 mesiace.

V súlade s ustanovením § 72 Zákonníka práce, ruším s Vami pracovný pomer v skúšobnej dobe k xx.xx.xxxx.

S pozdravom


Žofka Pekná
(podpis)

Prevzal:
Dňa:
aidalen
03.05.05,06:30
este jedna drobnost,
podpis zmluvy zo strany zamestnanca nesmie byt v den neskorsi ako v den nastupu do zamestnania - inak zamestnanec nie je v skusobnej dobe!!! a taketo rozviazanie prac. pomeru je NEPLATNE
Chobot
03.05.05,07:24
este jedna drobnost,
podpis zmluvy zo strany zamestnanca nesmie byt v den neskorsi ako v den nastupu do zamestnania - inak zamestnanec nie je v skusobnej dobe!!! a taketo rozviazanie prac. pomeru je NEPLATNE
Trochu nám to bližšie ozrejmi, z akého právneho titulu, alebo z akých pragrafov to vyplýva.
aidalen
03.05.05,07:48
podla § 45 sa dohoduje skusobna doba pisomne, inak je neplatna

ked niekto nastupil do zamestnania a pracovnu zmluvu podpisal az po dni nastupu a tuto skutocnost oznacil datumom pri svojom podpise / ktory sa tym padom nezhoduje s dnom zacatia prac. pomeru /, je ustanovenie v zmluve, ktore hovori o skusobnej dobe neucinne / neviem si teraz spomenut na § / a tak aj vypoved dana v skusobnej dobe je neplatna

potom sa moze takto neplatne vyhodeny zamestnanec v lehote 3 mesiacov obratit na sud s ziadostou o urcenie neplatnosti vypovede v skusobnej dobe a k priznaniu odstupneho, ktore mu patri / kedze nedostal vypoved v skusobnej dobe /

okrem toho, ze som pravnik / ale samozrejme neviem vsetko /, tak som si toto vyskusala na vlastnej kozi a sud som vyhrala

TAKZE POZOR:
ked sa prijima zamestnanec, podpisovat s nim zmluvu najneskor v den nastupu!!!

ale da sa to aj opacne pouzit -
i ked teraz, odkedy mame zakon o nelegalnej praci si zamestnavatelie davaju pozor, aby boli zmluvy podpisane dokonca pred dnom nastupu do zamestnania
anna.anna14
25.03.06,10:39
Zákonník práce nepozná pojem "rozviazanie pracovneho pomeru". Pracovný pomer sa môže začať, alebo skončit, nie "zaviazať a rozviazať". Pozor na citovanie - inak to môže byť neplatné.



Firma ukončila so zamestnacom pracovnú zmluvu v skušobnej dobe.Aký § mám použiť na rozviazanie pracovného pomeru? Nemá niekto vzor ako by som mohla napísať rozviazanie pracovného pomeru?
anna.anna14
25.03.06,10:41
Zákonník práce nepozná pojem "Rozviazanie pracovného pomeru". Pracovný pomer sa môže začať a skončiť, nie "zaviazať a rozviazať". Pozor na citáciu - môže sa stať neplatné.
sonka1
30.03.06,08:06
posielam vzor :)

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
podľa § 72 Zákonníka práce


Zamestnávateľ:
Zastúpený:

a

Zamestnanec:
Rodné číslo:
Bytom:


Z titulu Pracovnej zmluvy medzi nami ako zamestnávateľom a Vami ako zamestnancom, vykonávate u zamestnávateľa v pracovnom pomere v súlade s dohodnutými podmienkami prácu v rámci druhu práce – „pomocný stavebný pracovník „.
Pracovný pomer podľa pracovnej zmluvy bol dohodnutý so skúšobnou dobou v trvaní 3 mesiacov.

Na základe uvedeného v súlade s ustanovením § 72 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov sa váš pracovný pomer s našou spoločnosťou skončí dňa 09.11.2005.
Ukončenie pracovného pomeru je zo strany zamestnanca na jeho žiadosť podľa telefonického rozhovoru s nadriadeným po tom, čo bez udania dôvodu opakovane nenastúpil na pracovisko.

Žiadame Vás, aby ste najneskôr 11.11.2005 do skončenia pracovného času u zamestnávateľa odovzdali zamestnávateľovi (nadriadenému) všetky predmety, ktoré Vám boli zverené, odovzdali všetky kľúče umožňujúce zamestnancovi vstup do objektu zamestnávateľa, ktoré Vám boli odovzdané pri nástupe do pracovného pomeru, ako aj odovzdali všetky dokumenty, ktoré patria alebo majú nejaký vzťah k činnosti zamestnávateľa a ktoré máte priamo alebo nepriamo pod kontrolou.
Odovzdanie predmetov a dokumentov sa potvrdí písomne na priložený výstupný list.


V Hlohovci dňa 30. mareca 2006

.................................................. .....
, konateľ spoločnosti


Zamestnanec prevzal osobne/odoslané poštou dňa
xena77
27.04.06,09:01
neviem, ci vlozit moju otazku sem, ale nebudem zakladat novu temu. Prosim vas, viete mi niekto poradit, ako mam napisat Ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru? alebo sem capnut nejaky vzor? pripadne, kde by som ho mohla najst? Skusim to upresnit o co ide. Osoba chce do konca tohto mesiaca /teda do konca aprila/ poziadat o rozviazanie pomeru, pretoze od 1.7 ma nastupit do ineho zamestnania. co vsetko v tej ziadosti ma uviest? Pretoze nemoze odist zo dna na den, bude mu plynut 2 mesacna vypovedna lehota
Dakujem
dana9
27.04.06,09:15
neviem, ci vlozit moju otazku sem, ale nebudem zakladat novu temu. Prosim vas, viete mi niekto poradit, ako mam napisat Ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru? alebo sem capnut nejaky vzor? pripadne, kde by som ho mohla najst? Skusim to upresnit o co ide. Osoba chce do konca tohto mesiaca /teda do konca aprila/ poziadat o rozviazanie pomeru, pretoze od 1.7 ma nastupit do ineho zamestnania. co vsetko v tej ziadosti ma uviest? Pretoze nemoze odist zo dna na den, bude mu plynut 2 mesacna vypovedna lehota
Dakujem

Požiadať o rozviazanie - zrejme je snaha zo strany ZC o skončenie prac. pomeru dohodou. Je dobré vedieť, či má ZĽ o takúto dohodu záujem, alebo či bude trvať na výpovednej dobe. Ak nebude súhlasiť s dohodou, v ktorej bude uvedený dátum skončenia PP tak, aby ZC mohol nastúpiť na to nové miesto, tak sa treba poponáhľať, aby ZC stihol dať výpoveď a aj ju doručiť,ešte tento mesiac, aby dvojmesačná výpovedná lehota stihla uplynúť do 30.6.
Našťastie ešte je dosť času.


Upresni a podľa toho priložím vzor - výpoveď alebo návrh dohody.

dana:) :)
xena77
27.04.06,09:24
Požiadať o rozviazanie - zrejme je snaha zo strany ZC o skončenie prac. pomeru dohodou. Je dobré vedieť, či má ZĽ o takúto dohodu záujem, alebo či bude trvať na výpovednej dobe. Ak nebude súhlasiť s dohodou, v ktorej bude uvedený dátum skončenia PP tak, aby ZC mohol nastúpiť na to nové miesto, tak sa treba poponáhľať, aby ZC stihol dať výpoveď a aj ju doručiť,ešte tento mesiac, aby dvojmesačná výpovedná lehota stihla uplynúť do 30.6.
Našťastie ešte je dosť času.


Upresni a podľa toho priložím vzor - výpoveď alebo návrh dohody.

dana:) :)

no, ZC pracuje v statnej sprave, kde inac ako s dvojmesacnou vypovednou lehotou nemoze pocitat. Preto pisem uz teraz. Proste vypoved chce polozit ZĽ zajtra na stol a tym padom by k 1.7 mohol nastupit do noveho zamestnania.
Dakujem...
dana9
27.04.06,09:31
no, ZC pracuje v statnej sprave, kde inac ako s dvojmesacnou vypovednou lehotou nemoze pocitat. Preto pisem uz teraz. Proste vypoved chce polozit ZĽ zajtra na stol a tym padom by k 1.7 mohol nastupit do noveho zamestnania.
Dakujem...

Už rozumiem :)


Zamenestnanec
Meno, priezvisko, adresa



Zamestnávateľ:
so sídlom v:
IČO: ……………….



Vec: Výpoveď.



Na základe pracovnej zmluvy zo dňa ………… pracujem vo Vašej spoločnosti ako:…….(uviesť druh práce podľa zmluvy)……

Rozhodol(a) som sa tento pracovný pomer s Vami skončiť, a tak Vám dávam podľa ustanovenia § 67 zákona č. 311/2001 Z.z. - Zákonník práce túto výpoveď.

Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej doby.

S pozdravom

V…………………….. dňa…………

podpis zamestnanca
xena77
27.04.06,09:41
Už rozumiem :)



Zamenestnanec


Meno, priezvisko, adresa





Zamestnávateľ:


so sídlom v:
IČO: ……………….





Vec: Výpoveď.



Na základe pracovnej zmluvy zo dňa ………… pracujem vo Vašej spoločnosti ako:…….(uviesť druh práce podľa zmluvy)……

Rozhodol(a) som sa tento pracovný pomer s Vami skončiť, a tak Vám dávam podľa ustanovenia § 67 zákona č. 311/2001 Z.z. - Zákonník práce túto výpoveď.

Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej doby.

S pozdravom

V…………………….. dňa…………

podpis zamestnanca

dakujem vam velmi pekne. Este sa chcem opytat. Uplne v pohode moze byt na zaver uvedeny zajtrajsi datum? Alebo aky datum tam ma byt, aby uz od toho 1.7mohol byt v inej firme..:-)
jankasm
27.04.06,09:46
Môže byť zajtrajší, výpovedná lehota začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede. Takže nech si dá dotyčný zamestnanec potvrdiť prevzatie na kópii so zajtrajším dátumom a výpoveď začína plynúť 01.05.2006.
dana9
27.04.06,09:49
dakujem vam velmi pekne. Este sa chcem opytat. Uplne v pohode moze byt na zaver uvedeny zajtrajsi datum? Alebo aky datum tam ma byt, aby uz od toho 1.7mohol byt v inej firme..:-)

Áno , môže byť aj zajtrajší dátum.
Len je dôležité, aby to bolo doručené ešte do konca tohto mesiaca, pretože výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede. Takže ak by to ZC nestihol, a doručil výpoveď začiatkom mája, tak by VD plynula až do posledného dňa júla.

dana:)
xena77
27.04.06,09:53
Áno , môže byť aj zajtrajší dátum.
Len je dôležité, aby to bolo doručené ešte do konca tohto mesiaca, pretože výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede. Takže ak by to ZC nestihol, a doručil výpoveď začiatkom mája, tak by VD plynula až do posledného dňa júla.

dana:)

dakujem velmi pekne...aj osobe v predchadzajucom prispevku..:-) urcite to stihneme zajtra vybavit aj s potvrdenim o doruceni...:-) pekny den vsetkym prajem..:-)
xena77
28.04.06,07:09
Áno , môže byť aj zajtrajší dátum.
Len je dôležité, aby to bolo doručené ešte do konca tohto mesiaca, pretože výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede. Takže ak by to ZC nestihol, a doručil výpoveď začiatkom mája, tak by VD plynula až do posledného dňa júla.

dana:)

ahojte, este mam jednu otazocku. Vypovedna lehota, ked dava vypoved zamestnanec je vzdy len 2 mesiace? Bo ja sa v tom zakonniku akosi nevyznam, je tam aj cosi o 3 mesacnej vypovednej dobe. Zamestnanec totiz pracuje vo firme uz viac ako 5 rokov. Nie je to nejako ovplyvnene tymi odpracovanymi rokmi? Ci to len vtedy, ked dava vypoved zamestnavatel?:-) Prosim poradte mi este v tomto..:-) mam v tom hokej..:-) Dakujem
dana9
28.04.06,07:11
ahojte, este mam jednu otazocku. Vypovedna lehota, ked dava vypoved zamestnanec je vzdy len 2 mesiace? Bo ja sa v tom zakonniku akosi nevyznam, je tam aj cosi o 3 mesacnej vypovednej dobe. Zamestnanec totiz pracuje vo firme uz viac ako 5 rokov. Nie je to nejako ovplyvnene tymi odpracovanymi rokmi? Ci to len vtedy, ked dava vypoved zamestnavatel?:-) Prosim poradte mi este v tomto..:-) mam v tom hokej..:-) Dakujem

Keď dáva výpoveď ZC, je to vždy 2 mesiace.
xena77
28.04.06,07:14
Keď dáva výpoveď ZC, je to vždy 2 mesiace.

dakujem velmi pekne:-) aj som si myslela, len som to potrebovala upresnit :-) pekny zvysok dna prajem..:-)
elena21
13.02.08,18:15
pracovník nenastúpil do práce 5.2. bez udania dôvodu ani po písomnom vyzvaní na oznámenie dôvodu. 6.2. mu skončila skúšobná doba ako dalej postupovať
dalilada
13.02.08,20:45
pracovník nenastúpil do práce 5.2. bez udania dôvodu ani po písomnom vyzvaní na oznámenie dôvodu. 6.2. mu skončila skúšobná doba ako dalej postupovať

Pokiaľ ste neskončili prac. pomer v skúšobnej dobe do 6.2., čo ste asi neskončili, tak podľa § 68 ZP Okamžité skončenie prac. pomeru ods. 1 písm. b) závažé porušenie prac. disciplíny - absencia.
jozefstefan
14.02.08,04:10
pracovník nenastúpil do práce 5.2. bez udania dôvodu ani po písomnom vyzvaní na oznámenie dôvodu. 6.2. mu skončila skúšobná doba ako dalej postupovať

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Keďže ste to neobdržali, môžete s ním okamžite skončiť pracovný pomer z dôvodu závažého porušenia pracovnej disciplíny, ako je to uvedené vyššie (dalilada).
erika_H
14.05.08,15:59
Prosím - a môžem ukončiť prac.pomer-v skúšobnej dobe,keď nám zamestnanec 2 týždne neprišiel do práce bez uvedenia dôvodu-napr. kzajtrajšiemu dátumu,mu zašleme dohodu o ukončení prac.pomeru v skúš . lehote?
Môže byť?Ďakujem
brčko
14.05.08,16:10
Erika H, skoro môže byť.
Skoro preto, že nejde o "dohodu" (na to by ste museli byť dvaja a ty jeho súhlas nepotrebuješ). Len mu oznám, že jeho PP končí dnom ... v skúšobnej dobe podla § 72 ZP.
ak zasielaš poštou, samozrejme doporučene s doručenkou do vlastných rúk
erika_H
14.05.08,16:24
Erika H, skoro môže byť.
Skoro preto, že nejde o "dohodu" (na to by ste museli byť dvaja a ty jeho súhlas nepotrebuješ). Len mu oznám, že jeho PP končí dnom ... v skúšobnej dobe podla § 72 ZP.
ak zasielaš poštou, samozrejme doporučene s doručenkou do vlastných rúk
Ďakujem ti Brčko
Džanka
26.06.08,05:44
Dobrý deň, chcem Vás aj ja poprosiť o radu. Zamestnanec, ktorý je v skúš. dobe mi nenastúpil do práce, nič neoznámil, telefón nebral. Absentoval od 17.6. 08. Poslala som mu oznámenie o skončení PP s doručenkou (skončenie PP v SD dňom doručenia), táto sa mi vrátila 23.6.08. Týmto dňom ho teda odhlasujem zo SP a ZP. Chcem sa opýtať, či môj postup bol správny, a druhá otázky je, či mu od 17.6. - 23.6 vrátane mám písať absenciu? Ďakujem
Tweety
26.06.08,05:58
Dobrý deň, chcem Vás aj ja poprosiť o radu. Zamestnanec, ktorý je v skúš. dobe mi nenastúpil do práce, nič neoznámil, telefón nebral. Absentoval od 17.6. 08. Poslala som mu oznámenie o skončení PP s doručenkou (skončenie PP v SD dňom doručenia), táto sa mi vrátila 23.6.08. Týmto dňom ho teda odhlasujem zo SP a ZP. Chcem sa opýtať, či môj postup bol správny, a druhá otázky je, či mu od 17.6. - 23.6 vrátane mám písať absenciu? Ďakujem
Áno týmto. Ak ste sa rozhodli, že dátumom doručenia,tak týmto. Na dni, keď nebol v práci potom dáte A.
Džanka
26.06.08,06:05
Skončenie som dala 17.6.2008 a do zátvorky doručením výpovede, keďže som ju ináč nevedela doručiť.
Tweety
26.06.08,06:19
Skončenie som dala 17.6.2008 a do zátvorky doručením výpovede, keďže som ju ináč nevedela doručiť.
Tak skončíte 17.6., nemusíte dávať A.
Džanka
26.06.08,06:41
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.