nikitaf1
25.12.07,14:37
Pekný sviatočný deň prajem a dúfam že tu bude niekto, kto mi poradí. Riešim dilemu. Mám SZČO a zatiaľ nemá žiadneho zamestnanca, napriek tomu má ale 2 telefóny, pretože, kamarát mu pomáha dohadzovať kšefty. Je to jeden operátor a dva paušály. Problém je v tom, že neviem či mu mám dať oba do VOZD alebo nie, ale z výpisu je jasné že sa volá z toho jedného čísla na to druhé, čiže obhajoba že používa 2 telefóny on sám asi neobstojí. Poradíte mi ako toto vyriešiť?
plavčík
25.12.07,14:03
Toto ťažko obhájiš, keby boli to telefóny a každý iný operátor, tak sa to dá obhájiť s tým, že kvôli zákazníkom má dva, ale takto asi sotva. Ja osobne by som dal do VOZD iba jeden
Stefan2005
25.12.07,15:16
.... kamarát mu pomáha dohadzovať kšefty....

Ako je ošetrené toto dohadzovanie kšeftov? Zmluvou, dohodou, alebo inou formou? Použitie druhého paušálu by sa dalo zapracovať do takejto zmluvy, dohody...
nikitaf1
26.12.07,19:56
dakujem za odpovede. Nema s nim ziadnu zmluvu ani dohodu, je to len na ustnej dohode a dobrom kamaratstve. Takze to radsej nedam do VOZD, ale ako obhajit to ze je z vypisu jasne ze sa vola z jedneho cisla na druhe, ked ho dam do VNZD... aj to asi budem musiet vylucit ze? Tak to si asi vela do nakladov neda :(...
Erika-ežka
26.12.07,20:25
Ja by som dala ten druhý telefón ako VNZD a z toho prvého - keď už máš tie výpisy :mee: - nejakých 10 % tiež ako VNZD. Ale keď sa to vezme, mohol si vybavovať aj niečo pracovné, keď si volal na ten druhý telefón. Ale to je už na dokazovaní výdavkov a na tom kto to bude kontrolovať :cool:.
nikitaf1
26.12.07,20:38
práve som zistila ze 70% volal na ten druhy telefon, no som z neho uplne nestastna.... musia byt pripnute vypisy z hovorov? by som mu to z tade dala prec a nech si uzna cca 60% nákladov na cestne prehlasenie... co vy na to?
Erika-ežka
26.12.07,20:43
V prvom rade je to na ňom, hlavne on má zodpovednosť - koľko si dokáže obhájiť ako VOZD. Lenže na tých faktúrach sú určite poplatky za výpisy hovorov, takže je jasné, že ich operátor poslal ...
Takže si to daj radšej písomne potvrdiť, koľko je schopný obhájiť, že tie hovory sa týkali dosahovania jeho príjmov :cool:. Ale to je len môj názor. Tak by som asi ja postupovala.