annab
08.03.05,12:48
Zdravim Vas Vy ste tu same mudre hlavicky mozno sa najde niekto kto poradi:

zivnostnik je evidovany a miesto podnikania je ine ako miesto vykonavania prace tj. ma zmluvu s firmou v BA a pracuje u nich kazdy den ale podnika 100 km od BA ma pravo dat si do nakladov prenajom 2 izb. bytu ak ma zmluvu s majitelkou ako FO? dakujem pekne alebo moze dat do nakladov radsej SC? aj ked necestruje kazdy den ale mohol by vlastnym autom. ako zivnostnik zan zaplatil cestnu dan tyka sa to roku 2004 ale aj 2005.
via
08.03.05,13:03
toho bytu by som sa asi vzdala, bola by moznost, ze ciastocne si to uplatnit v nakladoch, ale musel by to mat riadne rozclene - obytna cast a "kancelaria" resp. nejaky priestor na podnikanie, zalezi aj podla toho ako je stavana zmluva a v com podnika.
Ala
08.03.05,13:08
Prenajom bytu sa myslí asi na ubytovanie nie na kancelárie. Podľa môjho názoru, ak má riadnu zmluvu, tak nájomne si môže dať do nákladov. Je to tak, ako keby bol ubytovaný v hoteli.
annab
08.03.05,13:12
presne to som mala na mysli ze tam len prespava aby nemusel stale cestovat, je projektant, keby to chcel ako kancelariu asi by tak musel zniet aj zmluva?
Gabika75
08.03.05,14:36
Prosím Vás, ja mám tak isto taký problém. Moj klient bol ubytovaný na ubytovni v priebehu roka od 4-10/2004 zaplatil za ubytovanie. Jeho trvalý pobyt je vzdialený len 20 km, ale nechcel dochádzať. Môže si dať tento výdavok do nákladov?
Fucta
15.06.07,05:23
Chcela by som sa spýtať, mám slovenskú živnosť, ale väčšiu časť v roku vykonávam popdnikanie v ČR. Mám si nahlásiť že mám iné miesto podnikania? Počula som že po prekročení 180 dní v roku vykonávania živnosti na inom mieste ako mám určené miesto podnikania treba zriadiť prevádzku alebo niečo také. Neviete mi niekto poradiť?
Fany
15.06.07,06:00
No toto ma tiež zaujíma. Podnikateľ so slovenským ŽL a trv.pobytom v SR podniká, resp. pracuje ako živnostník, pre českú firmu. Má sa z tohto titulu niekam prihlásiť? Môže si teda dávať do nákladov cestovné lístky a platby za prenájom bytu? A tiež stravné?
Fany
19.06.07,11:50
A na živnostenskom úrade mi povedali, že sa musí v Čechách niekde prihlásiť, keďže bude podnikať na slovenský ŽL. Kde sa má prihlásiť? A ako to bude s platením poistných do SP a ZP? Prosím pomôžte.