Stanislav 1975
25.12.07,20:50
Vždy keď vyhasne zbytočne ľudský život, tak vždy ma to zabolí a to aj vtedy keď sa jedná o úplne cudzieho človeka, ktorého nepoznám.Vždy mám z toho na duši zlý pocit a je mi to ľúto, ale dnes pri sledovaní správ som v sebe zažil úplne opačný pocit a to obrovskú úľavu, a pocit, že spravodlivosť niekedy naozaj existuje.
Auto sa dnes ráno rútilo ulicami Bratislavy vyše 200km rýchlosťou, nerešpektovalo semafory, kde bez nejakých zaváhaní prefujazdilo na červenú- našťastie sa táto jazda skončila po 500m od uvedeného semaforu a skončila sa šťastne!
Vždy keď autom vchádzam na cestu, tak počítam s nejakým rizikom, že sa niečo može stať- možem dostať šmyk(mimochodom , viem to a to aj napriek tomu, že jazdím opatrne), alebo može sa stať čokoľvek
Ale to že si pojdem autom do roboty pokojne, predpísanou rýchlosťou a nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou, tak s tým absolútne nepočítam a preto som rád, že tá jazda dopadla ako dopadla a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku, nezabil nejaké dieťa, príp. rodiča niekoho- a vlastne to je jedno koho, ale človeka, ktorý sa k niekomu vracia a na ktorého niekto čaká.
Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto a keď tam niekto náhodou k ceste postaví kríž a ja ho budem dennodenne vidieť (chodím tade do práce)- tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"
Stanislav 1975
25.12.07,19:51
prepáčte, ak niekto si bude myslieť, že som sa moc tvrdo vyjadril. ale píšem pod silným pocitom emocií a zajtra už by som takéto niečo nenapísal...
Stanislav 1975
25.12.07,20:10
Bodaj by takýchto vrahov (a schválne to predchádzjuce slovo nedávam do úvodzoviek) bolo na naších cestách čo najmenej a je jedno, či to je v Blave, Košiciach, Trebišove, Ružomberku alebo čo ja viem niekde v Močenku, ale smutné je, že takýcto lumpov je medzi nami ešte veľmi, veľmi veľa
duficek
25.12.07,22:00
zdielam tvoj nazor. ked vidim takehoto kaskadera na ceste, vzdy si iba pomyslim, ze dufam ze to napali do stromu a nie do protiiduceho auta....nech si nezoberie so sebou nevinneho cloveka..
Eulalia
26.12.07,05:28
Stanko, keď som to videla v správach, prvé čo bolo, ma poriadne zamrazilo, že zbytočne vyhasli dva mladé ľudské životy. Ale každý z nás má slobodnú vôľu a títo mladíci sa zrejme rozhodli - vedome - skončiť so životom sami. To, že si smrť neplánovali, je vedľajšie. Ak mám rozum - a u 23 ročného človeka sa už nejaký predpokladá, spolu s nejakým pocitom zodpovednosti - nepôjdem predsa cez mesto 200 km rýchlosťou a ešte k tomu na červenú. Napriek tomu, že zabili iba seba, spôsobili niekomu ukrutnú bolesť - svojim rodičom. Otázka viny či neviny rodičov je tu tiež na mieste. Ak by ich vychovávali k zodpovednosti voči sebe a voči ostatným, určite by týmto spôsobom nejazdili.
Priznávam, že určitý pocit zaďosťučinenia som mala raz, keď taký frájo v nablýskanom miliónovm aute predbiehal celú kolónu, ktorá sa po neupravenej, zasneženej ceste plazila dvadsiatkou. Na najbližšej križovatke uviazol z riadne pochrámaných autom. Našťastie sa nikomu nič nestalo, ale to doničené auto som mu z celého srdca želala.
VladoaKatka
26.12.07,07:12
zdielam tvoj nazor. ked vidim takehoto kaskadera na ceste, vzdy si iba pomyslim, ze dufam ze to napali do stromu a nie do protiiduceho auta....nech si nezoberie so sebou nevinneho cloveka..
Dufiček musím Ťa tu citovať, lebo presne to si myslím aj ja, ... a keď už sa stane, že sa tam dostane aj nevinný, ja len dúfam, že tí nevinný neboli moje deti .

Stanislav 1975 - k tým krížom - z celého strdca ich nenávidím pri cestách, lebo ani nevinnému ani takému, ktorý bol nesprávny čas na nesprávnom mieste to nepostavia, postavia ich práve takýmto hazardérom, a ktorý si neváži to najcennejšie - ŽIVOT -.
ayya
26.12.07,08:12
och, boze... asi zas povie niekto, ze vzdy musim pisat nieco opacne, ale fakt nesuhlasim...
nie s tym, ze chvalabohu sa nestalo nic dalsim ludom, to je dobre samozrejme ... ale mne je luto kazdeho zmareneho zivota ... je mi luto tych mladych ludi, ze strasne podcenili nebezpecenstvo ... ale toto je strasne kruty "trest", a je mi luto aj ich rodicov, surodencov, priatelov ... staci si predstavit, ze my, ktori mame uz velke deti, by sme mohli byt na ich mieste tych rodicov ... kazdy z nas obcas urobi hlupost, pri ktorej si nevieme presne spocitat nasledky a keby sme vzdy boli "trestani" rovnako prisne a nekompromisne, ... ani neviem ako pokracovat, ale je mi to cele luto, nepocitila som ani odlesk nejakej prijemnej emocie pri tej sprave...
kitky
26.12.07,09:09
prepáčte, ak niekto si bude myslieť, že som sa moc tvrdo vyjadril. ale píšem pod silným pocitom emocií a zajtra už by som takéto niečo nenapísal...

Rozoberat akukolvek smrt z pohladu akehosi zadostucinenia mi pride scestne.
Mozno by stalo za uvahu, keby si vzdy jeden den pockal ;).
Stanislav 1975
26.12.07,09:42
och, boze... asi zas povie niekto, ze vzdy musim pisat nieco opacne, ale fakt nesuhlasim...
nie s tym, ze chvalabohu sa nestalo nic dalsim ludom, to je dobre samozrejme ... ale mne je luto kazdeho zmareneho zivota ... je mi luto tych mladych ludi, ze strasne podcenili nebezpecenstvo ... ale toto je strasne kruty "trest", a je mi luto aj ich rodicov, surodencov, priatelov ... staci si predstavit, ze my, ktori mame uz velke deti, by sme mohli byt na ich mieste tych rodicov ... kazdy z nas obcas urobi hlupost, pri ktorej si nevieme presne spocitat nasledky a keby sme vzdy boli "trestani" rovnako prisne a nekompromisne, ... ani neviem ako pokracovat, ale je mi to cele luto, nepocitila som ani odlesk nejakej prijemnej emocie pri tej sprave...
Alenka, nesuhlasim s tebou, je to písané v mojom článku- zajtra mohli zabiť niekoho z tvojích blízkych- oni jazdia takto stále, nielen jeden deň- mne sa odľahlo, že je o jedného vraha na svete menej a že ma zajtra, keď pojdem do roboty neohrozí, chvalabohu, že je o jedného potencionalneho zabijaka menej-ako by si Alenka písala keby tade išiel napr. tvoj muž a do neho by vpálili???Takže je to ok takto
Stanislav 1975
26.12.07,09:44
Rozoberat akukolvek smrt z pohladu akehosi zadostucinenia mi pride scestne.
Mozno by stalo za uvahu, keby si vzdy jeden den pockal ;).
kitky, nechcem sa opakovať- platí ten istý komentár, čo ayyke.
Inak, prešiel deň a pocit mi zostal ten istý
misomiso
26.12.07,10:03
Rozoberat akukolvek smrt z pohladu akehosi zadostucinenia mi pride scestne.
Mozno by stalo za uvahu, keby si vzdy jeden den pockal ;).

Myslim, ze Stanislav sa iba odvazil napisat to, co si aj tak vsetci (viac - menej) myslime, iba nie kazdy sa k tomu prizna. Ja sa musim priznat, ze moja prva reakcia je tiez vzdy v podstate totozna. Na druhej strane ma vzdy zamrazi pri myslienke, ze ja som bol v tom veku uplne presne taky isty...
kitky
26.12.07,11:03
kitky, nechcem sa opakovať- platí ten istý komentár, čo ayyke.
Inak, prešiel deň a pocit mi zostal ten istý

samozrejme ze by som reagovala inak, keby islo o mojich blizkych, co je pochopitelne. ale tesit sa z niecej smrti " do foroty" a nepoznat vobec ziadne relevantne suvislosti okrem toho, ze isli rychlo, je dost malo na to, aby som citila ulavu, ze nezabili prave mna a ze je o dalsich vrahov na cestach menej.
ayya
26.12.07,11:11
... že je o jedného vraha na svete menej a že ma zajtra, keď pojdem do roboty neohrozí, chvalabohu, že je o jedného potencionalneho zabijaka menej-ako by si Alenka písala keby tade išiel napr. tvoj muž a do neho by vpálili???Takže je to ok takto

to chapem, ze sa tesis, ked sa tebe a tvojim blizkym nic nestalo, ... v zivote su vselijake nastrahy, nielen zavinene inymi ludmi ... mnohym veciam v zivote nerozumieme, napr. kvetinace padajuce z vysky mozu narobit sarapatu... a pritom ich povodna uloha je potesit ludi krasnymi kvetinkami...

ale ked sa vcitujeme, ... ty mas este malicke deti a uz sa obcas stane, ze ta neposluchnu ... neverim, ze rodicia toho chlapca ho nabadali, aby bol neopatrny a sialenou jazdou ohrozoval nevinnych ludi... skus si napr. predstavit, ze v tom aute by bol nedajboze tvoj brat... a este by teba a tvojich rodicov odsudzovali za to, ste spoluzodpovedni a pozerali sa na vasu rodinu, ako na rodinu vraha

toto su tazke veci, mne to skratka pride strasne "od veci" a je mi z toho smutno, ved - oni nikoho okrem seba nezabili a nazvat ich vrahmi, to uz fakt vobec nie ... kde je v takychto situaciach nase krestanstvo? a navyse: aj v inych pripadoch: rozhodovat o tom, pokial je to (ano, uznam!) absolutne nebezpecne spravanie, ale stale este neumyselne a odkial je to uz umyselne zavinenie smrti niekoho ineho, uf! ... to by som si fakt netrufla... ja to skratka vnimam ako jedno velke a polutovaniahodne nestastie a "nijakovsky" sa z toho neviem tesit...
Stanislav 1975
26.12.07,11:12
samozrejme ze by som reagovala inak, keby islo o mojich blizkych, co je pochopitelne. ale tesit sa z niecej smrti " do foroty" a nepoznat vobec ziadne relevantne suvislosti okrem toho, ze isli rychlo, je dost malo na to, aby som citila ulavu, ze nezabili prave mna a ze je o dalsich vrahov na cestach menej.
Kitky, ja sa neteším, nikde som to nenapísal, kde je to napísané? Ja som len rád a odľahlo mi, že zajtra pojdem do práce o niečo bezpečnejšie...
A relevantné skutočnosti? 200km rýchlost v meste( aká je povolená?) a najma išli na červenú, podotýkam IŠLI NA ČERVENÚ!!!!- to už kitky aké relavantné ďalšie skutočnosti chceš? To už fakt mali niekoho zabiť?
NO COMMENT
A ešte raz 200km rýchlosťou išli na červenú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Stanislav 1975
26.12.07,11:14
Prečo musíme ľutovať zločincov? Kto sa postará o obete???
Stanislav 1975
26.12.07,11:18
samozrejme ze by som reagovala inak, keby islo o mojich blizkych, co je pochopitelne. ale tesit sa z niecej smrti " do foroty" a nepoznat vobec ziadne relevantne suvislosti okrem toho, ze isli rychlo, je dost malo na to, aby som citila ulavu, ze nezabili prave mna a ze je o dalsich vrahov na cestach menej.
Kitky, prečítaj si prvú vetu, čo si napísala- nič viac k tomu nemám čo dodať.
kitky
26.12.07,11:19
Kitky, ja sa neteším, nikde som to nenapísal, kde je to napísané? Ja som len rád a odľahlo mi, že zajtra pojdem do práce o niečo bezpečnejšie...
A relevantné skutočnosti? 200km rýchlost v meste( aká je povolená?) a najma išli na červenú, podotýkam IŠLI NA ČERVENÚ!!!!- to už kitky aké relavantné ďalšie skutočnosti chceš? To už fakt mali niekoho zabiť?
NO COMMENT
A ešte raz 200km rýchlosťou išli na červenú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Ked budes rozmyslat v suvislostiach, pochopis, ze nepojdes do prace o nic bezpecnejsie ako predtym.
Viem co urobili, nepotrebujem na to 350 vykricnikov.Zaplatili za to dan najvyssiu.
ayya
26.12.07,11:21
Prečo musíme ľutovať zločincov? Kto sa postará o obete???

ale no ...?!? ... zlocinci su predsa ti, ktori spachali zlocin a aj sud o nich tak rozhodol... toto tvoje zvolanie povazujem za klise a pokus dodatocne ospravedlnit zalozenie takejto temy ... sorry ...

ja prave ich dvoch v tomto pripade povazujem za obete ... napr. vlastnej nerozvaznosti, nezodpovedneho a neprimeraneho riskovania ... ale iste nie za zlocincov...
duficek
26.12.07,11:31
ale no ...?!? ... zlocinci su predsa ti, ktori spachali zlocin a aj sud o nich tak rozhodol...
napisal som jeden prispevok ako reakciu, ale radsej som ho neodoslal.
napisal som to teraz ale inak, tu je reakcia mimotemy

ak ti niekto zastreli clena rodiny len tak bez priciny....bude ten clovek pre teba zlocinec? aj vtedy ked toho cloveka nas spravodlivy a nepodplatitelny sud sprosti viny? potom by ten clovek uz mal cisty ako lalia vsak?
ayya
26.12.07,11:43
napisal som jeden prispevok ako reakciu, ale radsej som ho neodoslal....
;) ja presne tak pred chvilkou ...
rozumiem ti, co si napisal ... obcas, ked som sa niekde docitala napr. ze niekto ublizil malemu dietatu, tak tiez som sa vyjadrila, ze asi by som bola schopna ho potrestat sama, keby ublizil mojim detom ... lenze aj si pri tom uvedomujem dve veci: 1. to je starozakonne jednanie z pohladu krestanstva a 2. z pohladu sucasnej spolocnosti by som si za to potom zasluzila trest aj ja, ... nemozeme byt vykonavatelmi spravodlivosti, mali by fungovat na to ustanovene institucie ...
ale to sme naozaj zabludili kusok vedla do inej temy ... v tejto teme nemozem inak, iba pozmenit tvoj predchadzajuci prispevok: ked vidim takych sialenych vodicov, tak si vzdy pomyslim: dufam, ze nezabiju niekoho nevinneho a dufam, ze to neprasknu do nejakeho stromu a dufam, ze pridu k rozumu a zacnu jazdit bezpecne ...
Halli
26.12.07,12:09
Ja si tiež myslím, že auto je zbraň v rukách človeka na cestách a ten kto ju nevie používať, by nemal mať na ňu nárok a nepatrí mu vodičák-tak ako nepatrí zbrojný pas... Bohužiaľ to nieje vždy možné a tak túto zbraň neraz sám človek použije proti sebe. - to je ten prípad samovrahov ženúcich sa 200km rýchlosťou. Ak ak to využíva vedome v mestách a v obydliach medzi ľudmi to mi pripadá akoby chcel vystrieľať pol mesta....:mad: a to by som bez milosti trestala...
kitky
26.12.07,12:11
Vždy keď vyhasne zbytočne ľudský život, tak vždy ma to zabolí a to aj vtedy keď sa jedná o úplne cudzieho človeka, ktorého nepoznám.Vždy mám z toho na duši zlý pocit a je mi to ľúto, ale dnes pri sledovaní správ som v sebe zažil úplne opačný pocit a to obrovskú úľavu, a pocit, že spravodlivosť niekedy naozaj existuje.
Auto sa dnes ráno rútilo ulicami Bratislavy vyše 200km rýchlosťou, nerešpektovalo semafory, kde bez nejakých zaváhaní prefujazdilo na červenú- našťastie sa táto jazda skončila po 500m od uvedeného semaforu a skončila sa šťastne!
Vždy keď autom vchádzam na cestu, tak počítam s nejakým rizikom, že sa niečo može stať- možem dostať šmyk(mimochodom , viem to a to aj napriek tomu, že jazdím opatrne), alebo može sa stať čokoľvek
Ale to že si pojdem autom do roboty pokojne, predpísanou rýchlosťou a nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou, tak s tým absolútne nepočítam a preto som rád, že tá jazda dopadla ako dopadla a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku, nezabil nejaké dieťa, príp. rodiča niekoho- a vlastne to je jedno koho, ale človeka, ktorý sa k niekomu vracia a na ktorého niekto čaká.
Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto a keď tam niekto náhodou k ceste postaví kríž a ja ho budem dennodenne vidieť (chodím tade do práce)- tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"

Ja chapem o com si chcel pisat, ale vybral si si pre to nespravny priklad.
Ta veta, ktoru som oznacila je pre mna neprijatelna. O akom stasti to prosim ta hovoris?
Halli
26.12.07,12:14
Ja chapem o com si chcel pisat, ale vybral si si pre to nespravny priklad.
Ta veta, ktoru som oznacila je pre mna neprijatelna. O akom stasti to prosim ta hovoris?
kitky nerozoberaj to, prosím...snáď tam chcel dodať štastne pre nevinných ľudí...
Danila
26.12.07,12:25
Prečo musíme ľutovať zločincov? Kto sa postará o obete???Stanko, denne sme svedkami dopravných nehôd z ľahkovážnosti, pri ktorých zomierajú nevinní. Alkohol, drogy, prekročená rýchlosť a nepozornosť sú takmer vždy príčinou zla. Dovoľme preto rodinám, ktoré sú v tomto prípade obete, niesť si svoj kríž a utrpenie v tichej spomienke na svojich blízkych. Dovoľme dvom nerozvážnym chlapcom, ktorí ublížili sami sebe odpočívať v pokoji. Súdiť ich už môže len najpovolanejší. Sú predsa ešte Vianoce. Pokoj všetkým.
kitky
26.12.07,12:26
Ja si tiež myslím, že auto je zbraň v rukách človeka na cestách a ten kto ju nevie používať, by nemal mať na ňu nárok a nepatrí mu vodičák-tak ako nepatrí zbrojný pas... Bohužiaľ to nieje vždy možné a tak túto zbraň neraz sám človek použije proti sebe. - to je ten prípad samovrahov ženúcich sa 200km rýchlosťou. Ak ak to využíva vedome v mestách a v obydliach medzi ľudmi to mi pripadá akoby chcel vystrieľať pol mesta....:mad: a to by som bez milosti trestala...

ja s tebou suhlasim, tiez by som chcela mat niekedy obrneny transporter a zmiest z cesty vsetko, co sa sprava nepristojne. a tiez som za vysoke tresty pre ludi, ktori z vlastnej viny zapricinia nieciu smrt.a tiez viem, ze niekedy ani oko za oko nie je adekvatne k tomu co ludia vedia napachat.
ale pri pomysleni na nezmyselnu smrt dvoch mladych ludi, nemozem hovorit o stasti pre ostatnych.

Tak isto to plati pre tychto mladych ludi.

Dve autá vezúce deväť mladých ľudí smerovali na pútnické miesto Svatý Kopeček neďaleko Olomouca, keď obidve narazili v zatáčke do toho istého stromu, oznámila miestna polícia. "Boli to všetko mladí ľudia. Navzájom sa poznali. Išli príliš rýchlo," povedala šéfka regionálnej polície Jitka Dolejšová.

Dvaja mladíci vo veku 25 a 19 rokov a jedno 17-ročné dievča na mieste zahynuli. Traja pasažieri utrpeli ťažké a traja ľahké zranenia.
ayya
26.12.07,12:35
... nerozoberaj to...

kurnik! to je prikaz, ci navrh? asi by bolo imho dobre napisat, co to znamena... nejak zacinam byt alergicka na akykolvek naznak cenzury vsade, ... nielen tu na porade ... mimochodom: nedavno tu bola zerava diskusia o tom, ze kazdy zivot si zasluzi uctu, ochranu ... tak teraz moc (lepsie povedane vobec) nerozumiem tomu, ze niektori citia ulavu... nejde mi to dokopy, nemozem si pomoct ... radsej sa zase dnes vypnem, mame este dnes sviatky, ... a su to jedny z najvacsich krestanskych (!) sviatkov
Halli
26.12.07,12:37
Kitky aj ty máš pravdu, len tu to bolo o tom, že vodiči neprisposobili jazdu a nezvládli riadenie. V tom pripade v BA ten vodič vedome jazdil a ohrozoval životy ľudí v meste.
Halli
26.12.07,12:42
kurnik! to je prikaz, ci navrh? asi by bolo imho dobre napisat, co to znamena... nejak zacinam byt alergicka na akykolvek naznak cenzury vsade, ... nielen tu na porade ... mimochodom: nedavno tu bola zerava diskusia o tom, ze kazdy zivot si zasluzi uctu, ochranu ... tak teraz moc (lepsie povedane vobec) nerozumiem tomu, ze niektori citia ulavu... nejde mi to dokopy, nemozem si pomoct ... radsej sa zase dnes vypnem, mame este dnes sviatky, ... a su to jedny z najvacsich krestanskych (!) sviatkov
...no ayya kludne sa vypni. pýtaš sa čo to znamená? Nuž to, že ani Stano to v navale zlosti nemyslel tak zle a tak som to chcela zmierniť a nech sa to stale ďalej neomiela.Nič viac a nič menej. Kitky to pochopila myslím správne aj keď jej to nedá a dala súhlas aj tebe. A ty ked máš potrebu rozoberaj to ďalej alebo sa vypni. ;) ...kurnik!-však to tiež patri k Vianociam, ten tvoj pozdrav...že?:eek:... tak sme si to vyjasnili a nemusíme si sviatky narušit..;)
ayya
26.12.07,13:31
...no ayya kludne sa vypni. ... tak sme si to vyjasnili a nemusíme si sviatky narušit..;)

mimo temy:


uz som sa ukludnila ;) jaaaaj, moja... ja som to nemyslela tak, ze vas tu vsetkych potrestam mojou nepritomnostou :D :D to naozaj nie: mam aj v praxi odskusane, ze porada to bezo mna v klude prezije, tak isto ako ja bez porady ;) a navyse, uvedomujem si este jednu vec: na internete je znama, a zacina sa takto: Arguing on the internet is like running in the Special Olympics... :D atd ...

nesuvisi to priamo s touto temou, ale s debatami na nete a aj so zivotom vseobecne: umlcujeme slusnych (je jedno, ci priamo vyzvou alebo nepriamo narazkami) a tym sa dostavaju k slovu "neslusni" ... tych je potom najviac pocut a vidiet, niekedy len vyuziju to, ze slusni sa stiahnu, niekedy vyuziju poziciu sily ... ale tak sa postupne stava, ze byt slusnym znamena byt slabym ... a to je imho chyba ...
mudre by bolo: byt slusnym ale zaroven silnym ... a to nie je vzdy jednoduche, ... hehe... stalo sa ti niekedy v obchode, ze si branila svoje opravnene prava zakaznika aj v prospech inych zakaznikov a zozadu z radu sa na tvoju adresu ozyvalo, ze preco zdrzujes? :D :D

mam prave pripravene dva filmy, este neviem, ktory si idem pustit, jeden sa vola "vykupenie z vaznice shawshank" a druhy "dennik bridget jonesovej" idem si hodit korunu a jeden z nich si pozriem :) a aj vam ostatnym prajem prijemne prezitie zvysku sviatkov ;)
Halli
26.12.07,13:34
kurnik! ..................... mame este dnes sviatky, ... a su to jedny z najvacsich krestanskych (!) sviatkov

:D aj to je mimotemy
Halli
26.12.07,13:41
kitky nerozoberaj to, prosím...snáď tam chcel dodať štastne pre nevinných ľudí...


...opravila som to a ten kto chcel pochopiť pochopil a kto nie bude to ďalej rozoberať a chytať za slovíčka...
Maňaska
26.12.07,13:44
Dovoľme preto rodinám, ktoré sú v tomto prípade obete, niesť si svoj kríž a utrpenie v tichej spomienke na svojich blízkych. Dovoľme dvom nerozvážnym chlapcom, ktorí ublížili sami sebe odpočívať v pokoji. Súdiť ich už môže len najpovolanejší. Sú predsa ešte Vianoce. Pokoj všetkým.
Veľmi ľudský prispevok. Dodám, že v tomto čase netreba prehbovať utrpenie rodinám chlapcov krutým slovom (aj keď možno neumyselne).
kukučka
26.12.07,14:06
Stano, hryziem si do jazyka už od včera, kedy si si vypustil ventil prebytočnej energie na Poradu a neurobil si tak prvýkrát.

http://www.porada.sk/search.php?searchid=4507496

Nabudúce si zober vodu do pusy a počítaj do desať, alebo si radšej s deťmi zahraj Člověče nezlob se. Sú rôzne techniky ako zvládať stres...:):):)

Prajem Ti pokoj v kruhu rodiny a neber moju radu v zlom, píšem to preto, aby si sa zamyslel.

Dodatok: ten nefunkčný link mal ukázať zoznam všetkých tém, ktoré si priložil - ten slovník :eek:
STRELEC
26.12.07,14:13
Stano ....

http://www.porada.sk/search.php?searchid=4507496
......
Link nefunguje. Len u mňa?
PS: Neviem teda, čo sa dotyčnému akože vytýka.:):mee:
Halli
26.12.07,14:19
Pôvodca textu príspevku: slavica http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/67811-ked-tragicka-nehoda-vo-mne-vyvolala-ulavu-alebo-vsak-ten-blazon-mohol-zabit-ajnas-post596267.html#post596267)
...no ayya kludne sa vypni. ... tak sme si to vyjasnili a nemusíme si sviatky narušit..;)...citované od Ayya...

Ayya ja som ti napísala v ss, že svoju pripomienku vymazavam, aby sme to zbytočne nezamotavali a popriala pekne vianoce a ty si napriek tomu vytrhla moje slová z kontextu a vložila toto do svojej odpovede...a pridala článok úplne od veci. No dobre aj tak pokrytecky sa dá... a potom nech ti dajú suhlas tí čo nevedia o čom točíš.
Ninna
26.12.07,14:20
kukučka
26.12.07,14:36
mýliš sa, Ninna
mne link funguje a ukazuje zoznam všetkých tém, ktoré pridal Stano
ayya
26.12.07,14:37
Pôvodca textu príspevku: slavica http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/67811-ked-tragicka-nehoda-vo-mne-vyvolala-ulavu-alebo-vsak-ten-blazon-mohol-zabit-ajnas-post596267.html#post596267)
...no ayya kludne sa vypni. ... tak sme si to vyjasnili a nemusíme si sviatky narušit..;)...citované od Ayya...

Ayya ja som ti napísala v ss, že svoju pripomienku vymazavam, aby sme to zbytočne nezamotavali a popriala pekne vianoce a ty si napriek tomu vytrhla moje slová z kontextu a vložila toto do svojej odpovede...a pridala článok úplne od veci. No dobre aj tak pokrytecky sa dá... a potom nech ti dajú suhlas tí čo nevedia o čom točíš.
hmm... teraz som si to este raz pozerala, ci som nieco nahodou neprehliadla ... ja to tu mam v sukromnych spravach inak casovo zoradene... ale ked vravis :cool: a este ze pokrytecky...:o ale tusim mi to je jedno
p.s.: vysiel mi ten dennik, je to super film imho ... idem kukat dalej ;)
Ninna
26.12.07,14:39
mýliš sa, Ninna
mne link funguje a ukazuje zoznam všetkých tém, ktoré pridal Stano
Mne tiež nefunguje tak sa ospravedlňujem že zavádzam..
Halli
26.12.07,14:40
imho ... idem kukat dalej ;)

to bude snáď najlepšie, pa ;)
ayya
26.12.07,14:46
to bude snáď najlepšie, pa ;)
dakujem, ze si mi to schvalila :D co by som bez tvojich doporuceni, prepanajana, robila???? ;) nemam sa ta nabuduce najprv spytat? iba tak... pre istotu :D
Stanislav 1975
26.12.07,15:06
Ľudkovia, najma tí, ktorí so mnou nesúhlasite- prajem Vám, fakt úprimne, aby ste nemuseli niekedy takých " vodičov" stretnúť na ceste, akože fakt neprajem nikomu nič zlé...
Ja som mal kamarata, a on zomrel tiež vinou, nieže nezodpovedného vodiča, ale gaunerského primitíva a pýtam sa- rodičia toho mojho kamaráta majú aké vianoce?Už nikdy nebudú mať pekné Vianoce a mňa to veľmi mrzí, a pritom to nebola moja rodina, ale "len", obyčajný kamarát, viete???
Mimochodom, ten gauner dostal akože vazenie 3roky, po 2 rokoch bol doma pre dobré správanie a nám všetkým sa smeje do ksichtu
Tak za koho to tu bojujeme????
Stanislav 1975
26.12.07,15:09
ROBO P. -12.10.1977
-11.03.2002


NEZABUDNEM
Halli
26.12.07,15:23
dakujem, ze si mi to schvalila :D co by som bez tvojich doporuceni, prepanajana, robila???? ;) nemam sa ta nabuduce najprv spytat? iba tak... pre istotu :D

... no comment...IMHO
ayya
26.12.07,15:27
ROBO P. -12.10.1977 - 11.03.2002

och, to ma velmi mrzi, ak som podla tych datumov spravne pochopila ... vselico sa v zivote prihodi, ale aj tak nesmieme zanevriet na cely svet, ... treba zit dalej, so stratami sa treba postupne vyrovnat aj ked je to niekedy velmi tazke, nesmieme sa poddat ... casto nas este potrebuju ini ludia a chcu nas mat pri sebe prijemnych a usmievavych, mam na mysli hlavne deti ... nezasluzia si, aby sme aj po najvacsich bolestiach zostali zatrpknuti a zamraceni ... potrebuju nas usmievavych a doverujucich v silu zivota ...
Stanislav 1975
26.12.07,15:36
Ayyka, vieš, je to tak nič a nik nám nevadí, kým sa nás to netýka- sme proti trestu smrti, ale len kým nám niekto nezabije niekoho koho máme radi, VOJNA? čo nám ma vadiť nejaká vojna :mad: v Iraku, Darfúre a pod.?Však sa nás to "netýka", ale raz sa nám može všeličo stať a zrazu svoje myslenie zmeníme
A ja som šťastný, že žijem kde žijem a kedy žijem
a kukučke je to jedno všetko- však musíme byť ľudomilní-falošne ľudomilný

Svoj názor som prezentoval, ako aj dovody a zdržiavam sa odteraz akýchkoľvek ďalších reakcíí
Mimochodom, za všetkym si stojím, svoje názory nemením a aj za tým, čo tu kukučka linky dáva.
kitky
26.12.07,15:37
Ľudkovia, najma tí, ktorí so mnou nesúhlasite- prajem Vám, fakt úprimne, aby ste nemuseli niekedy takých " vodičov" stretnúť na ceste, akože fakt neprajem nikomu nič zlé...
Ja som mal kamarata, a on zomrel tiež vinou, nieže nezodpovedného vodiča, ale gaunerského primitíva a pýtam sa- rodičia toho mojho kamaráta majú aké vianoce?Už nikdy nebudú mať pekné Vianoce a mňa to veľmi mrzí, a pritom to nebola moja rodina, ale "len", obyčajný kamarát, viete???
Mimochodom, ten gauner dostal akože vazenie 3roky, po 2 rokoch bol doma pre dobré správanie a nám všetkým sa smeje do ksichtu
Tak za koho to tu bojujeme????

Teraz ma dobre pocuvaj, TY HLUPACIK MALICKY.
Keby to bolo len trosku v mojej moci, tak takym individuam ako si ty, by som zakazala chodit na taketo portaly. Pozri sa za seba, co si za sebou zanechal.
Ked ti robi dobre nakopnut silnu temu a vyspickovat ju na doraz a potom sa pozerat ako sa ludia tvojim pricinenim hadaju a urazaju, chod sa dat vysetrit.
Tvoje citove pretlaky si kompenzuj medzi ludmi, ktorym to robi rovnako dobre ako tebe.Teba to mozno zbavuje napatia a este si urcite myslis aky si king, pretoze si znovu zalozil " ostro sledovanu temu" , ale pre mna si len obycajny hlupak, ktoremu vobec nedochadzaju suvislosti a ktory potrebuje od zivota este poriadny kopanec, aby pochopil aj to, ze veci nie su len cierne a biele.
O tvojom strasnom zmysle pre spravodlivost a cest by som tiez nieco napisala, ale respektujem kazdeho sukromie.
Pamataj si ale, ze pan "google" ma lepsiu pamat ako ludia.
A ako som ti uz radila, napis to, co chces povedat vzdy az na druhy den.

Tak a teraz, nech sa paci, kludne ma rozoberte.
Stanislav 1975
26.12.07,15:43
Teraz ma dobre pocuvaj, TY HLUPACIK MALICKY.
Keby to bolo len trosku v mojej moci, tak takym individuam ako si ty, by som zakazala chodit na taketo portaly. Pozri sa za seba, co si za sebou zanechal.
Ked ti robi dobre nakopnut silnu temu a vyspickovat ju na doraz a potom sa pozerat ako sa ludia tvojim pricinenim hadaju a urazaju, chod sa dat vysetrit.
Tvoje citove pretlaky si kompenzuj medzi ludmi, ktorym to robi rovnako dobre ako tebe.Teba to mozno zbavuje napatia a este si urcite myslis aky si king, pretoze si znovu zalozil " ostro sledovanu temu" , ale pre mna si len obycajny hlupak, ktoremu vobec nedochadzaju suvislosti a ktory potrebuje od zivota este poriadny kopanec, aby pochopil aj to, ze veci nie su len cierne a biele.
O tvojom strasnom zmysle pre spravodlivost a cest by som tiez nieco napisala, ale respektujem kazdeho sukromie.
Pamataj si ale, ze pan "google" ma lepsiu pamat ako ludia.
A ako som ti uz radila, napis to, co chces povedat vzdy az na druhy den.

Tak a teraz, nech sa paci, kludne ma rozoberte.
Tak ja som HLUPÁČIK????????????????- NO COMMENT, S PáNOM BOHOM, za takúto dikutujúcu, hmhm- tak ja som hlupáčik, čo 10 rokov, riadim 10ľudí pod sebou???
Stanislav 1975
26.12.07,15:44
čo je vela to je moc-



tu končím

ZBOHOM
jamis
26.12.07,15:47
čo je vela to je moc-



tu končím

ZBOHOM


Prečítala som všetky príspevky a musím s Tebou súhlasiť :D:D:D, že končíš.

KONEČNE !!!!!!!!
ayya
26.12.07,15:48
S PáNOM BOHOM, za takúto dikutujúcu, hmhm- tak ja som hlupáčik, čo 10 rokov, riadim 10ľudí pod sebou???

prepac, ale teraz pred chvilkou som zase vyzerala takto: :D :D lebo.... sorry, ale to, ze niekto 10 rokov riadi 10 ludi ho vobec, ale vobec nemusi ochranit pred tym, aby bol postihnuty hlupostou ... tym ale nechcem povedat, ze just ty musis byt "sprosty" ;) idem si precitat, co je tu este napisane ... to bol taky mimonak, ospravedlnujem sa :)
ayya
26.12.07,15:49
čo je vela to je moc-
... ale ... no tak, ... nevydrzis, myslis, ze ti porada nebude chybat? ... neurazaj sa, lebo ti sem hodim charakteristiku urazlivych ludi a to sa ti nebude pacit ... stavme sa :D
Pepa
26.12.07,15:50
Teraz ma dobre pocuvaj, TY HLUPACIK MALICKY.
Keby to bolo len trosku v mojej moci, tak takym individuam ako si ty, by som zakazala chodit na taketo portaly. Pozri sa za seba, co si za sebou zanechal.
Ked ti robi dobre nakopnut silnu temu a vyspickovat ju na doraz a potom sa pozerat ako sa ludia tvojim pricinenim hadaju a urazaju, chod sa dat vysetrit.
Tvoje citove pretlaky si kompenzuj medzi ludmi, ktorym to robi rovnako dobre ako tebe.Teba to mozno zbavuje napatia a este si urcite myslis aky si king, pretoze si znovu zalozil " ostro sledovanu temu" , ale pre mna si len obycajny hlupak, ktoremu vobec nedochadzaju suvislosti a ktory potrebuje od zivota este poriadny kopanec, aby pochopil aj to, ze veci nie su len cierne a biele.
O tvojom strasnom zmysle pre spravodlivost a cest by som tiez nieco napisala, ale respektujem kazdeho sukromie.
Pamataj si ale, ze pan "google" ma lepsiu pamat ako ludia.
A ako som ti uz radila, napis to, co chces povedat vzdy az na druhy den.

Tak a teraz, nech sa paci, kludne ma rozoberte.
Žasnem :eek:
ayya
26.12.07,16:03
Ayyka, vieš, je to tak nič a nik nám nevadí, kým sa nás to netýka

hmm...;) tak to si napisal tej "pravej" :D


sme proti trestu smrti, ale len kým nám niekto nezabije niekoho koho máme radi, VOJNA? čo nám ma vadiť nejaká vojna :mad: v Iraku, Darfúre a pod.?Však sa nás to "netýka", ale raz sa nám može všeličo stať a zrazu svoje myslenie zmeníme

ja sa vzdy "montujem" do tem podla toho aky mam pocit, ... ked si myslim, ze sa treba niekoho zastat, tak sa zastanem ... ked si myslim opak, tak urobim opak ... uz som tu kvoli tomu mala problemiky ...

A ja som šťastný, že žijem kde žijem a kedy žijem

ok, to je velmi dobre ...


... však musíme byť ľudomilní-falošne ľudomilný

nie, nemusime... ale obnasa to iste riziko, prave si si jedno vyskusal, tak by si to mal predsa vydrzat imho a nie sa urazat ;)

Svoj názor som prezentoval, ako aj dovody a zdržiavam sa odteraz akýchkoľvek ďalších reakcíí

ano, prezentoval si svoj nazor, ale mas tu napisane aj protinazory, tie nie si ochotny ani trosku akceptovat?


Mimochodom, za všetkym si stojím, svoje názory nemením ....

hmm.... a teraz z vlastnej skusenosti ti napisem: samozrejme aj mne sa stalo, ze som "musela" zmenit nazor po vysvetleni viacerych suvislosti a nepovazujem to za hlupost, ... aj taky (priblizne) citat som kdesi "stretla": nie je hlupostou zmenit nazor, hlupostou casto moze byt trvat na nespravnom nazore ...

citaty su vzdy vseobecne, ani teraz tento neber velmi osobne ... a este jedna veticka: ked nabuduce najdem nejaku aktualnu (aj tvoju) temu a budem stat na tvojej strane, ver mi, ze to tam napisem ... ;)
ayya
26.12.07,16:18
Žasnem :eek:

zbytocne ... imho ... toto je este jedna z velmi slusnych debat na internete :D obcas si vytvorime jeden na druheho neprijemny nazor, ale - ved ani ten nemusi byt nemenny ... uz som citala vselijake ine debaty, ktore by sa naozaj dali nazvat ostrymi a nic strasneho sa nestalo ... ak mozem dovolit navrhnut teraz nieco ja, tak poprosim: nerozculujme sa :) ... a spomenme si pripadne zase na to: "Arguing on the internet ...... " ;)
jamis
26.12.07,16:29
ayya: si ozaj veľmi tolerantná a zhovievavá. Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty.
Obdivujem Ťa a klobúk dole pred Tebou.
Danila
26.12.07,16:31
ayya: si ozaj veľmi tolerantná a zhovievavá. Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty.
Obdivujem Ťa a klobúk dole pred Tebou....kto umí, umí...
ayya
26.12.07,16:46
Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty...
...kto umí, umí...

ech, dievcata neviem, ci to nemyslite ironicky, ale ... hrajme sa, ze nie, ok? ... takato vymena nazorov moze precistit vzduch, horsie su podpasovky ... jednu som zazila este v roku 1998 a ta ma veru zobrala :o ale potom som si povedala, ze sama seba nemusim brat az tak velmi vazne .... a ulavilo sa mi ;) ... aj tu sa uz vyskytli "podpasovky", nemusim uvadzat priklady, ze nie? :D :D staci sa pozriet kusok vyssie nad tento moj prispevok :D

----------------
doplnujem, aby nevzniklo nedorozumenie .... uz sa neda pozriet ta podpasovka - autor Exrevucan (http://www.porada.sk/member.php?u=35389) ju vymazal
lubica_02
26.12.07,17:12
A čo dievčatá a chlapci sa obúvate? neužili Ste si dostatočne tieto sviatočné dni alebo Ste nemali možnosť na niekoho urobiť bu - bu?
Veď predkladateľ témy sa vyžaloval so svojich prvých pocitov a všetci / česť výnimkám /Ste spustili všeličo ...
Každý má svoj názor, každý prežíva danú situáciu po svojom a niekedy sa každý z nás potrebuje vyžalovať z toho čo ho ťaží.
Nech je Váš názor akýkoľvek, rešpektujte aj názor druhých bez zbytočne negatívnych emócií.
Ja tiež nemusím moc vodičov hazardérov, bojím sa nadrogovaných a opitých vodičov / mimochodom nedávno mi jeden takýto supermann moje auto rozbil/, ale na druhej strane mi je ľúto blízkych zomrelých - čo keby to bol Váš blízky ?
Z druhej strany zas našťastie neublížili nevinným.
Každá minca má dve strany a nech ju otáčame akokoľvek na každej je kus pravdy.
Prajem Vám krásny zbytok Vianočných sviatkov, veľa lásky a zdravia, lebo potom máte všetko.
duficek
26.12.07,17:18
Žasnem :eek:
zasnem aj ja. ziva vymena nazorov, to je v poriadku, ale prejst do osobnych utokov a urazok len kvoli inemu nazoru je ubohe....do temy som sa zapojil, chvilku som ju nesledoval a potom som tak vypulil oci :eek:
Eulalia
26.12.07,18:14
Malý dovetok k téme - zase sa v správach hovorilo o ďalších vyhasnutých životoch na cestách - šmyk na zľadovatenej ceste. Nie 200 km rýchlosť a nie prechod na červenú.
Čo k tomu dodať? Ďalšie zmarené životy a bolesť tých, čo ostali. A v tomto prípade to neboli samovrahovia.
kitky
26.12.07,18:30
zasnem aj ja. ziva vymena nazorov, to je v poriadku, ale prejst do osobnych utokov a urazok len kvoli inemu nazoru je ubohe....do temy som sa zapojil, chvilku som ju nesledoval a potom som tak vypulil oci :eek:

duficek poprosim ta vypul ich este viac a precitaj si znovu co som napisala.
ja respektujem cudzie nazory.mne sa nepaci, ked niekto zalozi srdcervucu kontroverznu temu a z prvej utecie tak ze ju necha zamknut a do druhej cize dnesnej sa vrati uz ovela kludnejsi a pomaly ako obet.ale medzitym sa deju veci. o tom bol moj posledny prispevok. neviem to zrozumitelnejsie vysvetlit.
duficek
26.12.07,19:08
bohuzial, cital som to viac krat a oci vypulil dost aby som vedel precitat osobny utok a urazku.
je mi jedno kolko kontroverznych tem zalozil a na kolko jeho prispevkov dohromady reagujes.

poradu povazujem za seriozne forum, bohuzial cim viac je tu clenov, tym viac nazorov a tem sa tu vytvara a nie kazdy vie v slusnej forme reagovat...vid tvoj prispevok
katkapekly
26.12.07,19:38
...nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou,...
...a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku
...Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto...
...tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"

Nepridávam sa ani na jednu ani na druhú stranu tejto diskusie, lebo každá minca má dve strany, ale keď nechcem, aby ma niekto nazýval hlupákom, tak si tiež hore vyznačené výrazy odpustím. A ak to neviem, a ospravedlním to tým, že píšem pod vplyvom silných emócií, tak musím rešpektovať aj to, že aj iní majú emócie a tiež to proste môžu niekedy nezvládnuť. Tak nevyčítajme druhým to, čo tiež robíme.
duficek
26.12.07,19:45
ja trosku rozdiel pisat o ubohych hlupakoch a pisat si tu navzajom adresne o hlupacikoch a posielani sa na vysetrenia a zakazovani chodit na fora....

islo mi o osobny utok, nie o nadavky ako take...ved pocul (a obcsa aj povedal :)) som aj horsie
Halli
26.12.07,19:47
Nepridávam sa ani na jednu ani na druhú stranu tejto diskusie, lebo každá minca má dve strany, ale keď nechcem, aby ma niekto nazýval hlupákom, tak si tiež hore vyznačené výrazy odpustím. A ak to neviem, a ospravedlním to tým, že píšem pod vplyvom silných emócií, tak musím rešpektovať aj to, že aj iní majú emócie a tiež to proste môžu niekedy nezvládnuť. Tak nevyčítajme druhým to, čo tiež robíme.

S tým rozdielom, že tu niekto vedome chcel ublížiť a tom je celá téma a tieto pomenovania mu právom patria! a vysvetľujte to ako len chcete. Stano píše o človeku, ktorý sa nesprával ako človek, žiaľ...
Danila
26.12.07,19:55
ja trosku rozdiel pisat o ubohych hlupakoch a pisat si tu navzajom adresne o hlupacikoch a posielani sa na vysetrenia a zakazovani chodit na fora....

islo mi o osobny utok, nie o nadavky ako take...ved pocul (a obcsa aj povedal :)) som aj horsieAsi to bude tým,že... kto seje vietor, zožne búrku...
kukučka
26.12.07,20:00
Ayyka, vieš, je to tak nič a nik nám nevadí, kým sa nás to netýka- sme proti trestu smrti, ale len kým nám niekto nezabije niekoho koho máme radi, VOJNA? čo nám ma vadiť nejaká vojna :mad: v Iraku, Darfúre a pod.?Však sa nás to "netýka", ale raz sa nám može všeličo stať a zrazu svoje myslenie zmeníme
A ja som šťastný, že žijem kde žijem a kedy žijem
a kukučke je to jedno všetko- však musíme byť ľudomilní-falošne ľudomilný

Svoj názor som prezentoval, ako aj dovody a zdržiavam sa odteraz akýchkoľvek ďalších reakcíí
Mimochodom, za všetkym si stojím, svoje názory nemením a aj za tým, čo tu kukučka linky dáva.
ej, ej Stano :mee:
nežiadala som od teba, aby si zmenil názory, ale aby si držal na uzde svoje výbuchy. Opakujem sa: stačí prečítať názvy tém, ktoré si založil.
A odkiaľ vieš, čo mne je, alebo nie je jedno? Že netancujem niekomu na hrobe ako ty? To považuješ za falošnú ľudomilnosť? :eek:
jamis
26.12.07,20:24
Pôvodca textu príspevku: Danila;Jamis
Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty...
...kto umí, umí...
------------------------------------------------------------------

ech, dievcata neviem, ci to nemyslite ironicky, ale ... hrajme sa, ze nie, ok? ... takato vymena nazorov moze precistit vzduch, horsie su podpasovky ... jednu som zazila este v roku 1998 a ta ma veru zobrala :o ale potom som si povedala, ze sama seba nemusim brat az tak velmi vazne .... a ulavilo sa mi ;) ... aj tu sa uz vyskytli "podpasovky", nemusim uvadzat priklady, ze nie? :D :D staci sa pozriet kusok vyssie nad tento moj prispevok :D

----------------
doplnujem, aby nevzniklo nedorozumenie .... uz sa neda pozriet ta podpasovka - autor Exrevucan (http://www.porada.sk/member.php?u=35389) ju vymazal


ayya nemyslela som to ironicky. Ozaj Ťa obdivujem za Tvoj prístup.
Ja osobne sa ľahko nechám uniesť svojmi pocitmi a to je niekedy veľmi na škodu.
katkapekly
26.12.07,21:35
ja trosku rozdiel pisat o ubohych hlupakoch a pisat si tu navzajom adresne o hlupacikoch a posielani sa na vysetrenia a zakazovani chodit na fora....

islo mi o osobny utok, nie o nadavky ako take...ved pocul (a obcsa aj povedal :)) som aj horsie
Súhlasím a viem, že to je rozdiel a uvedomovala som si to, už keď som písala príspevok, ale myslím, že keď niekto založí horúcu tému plnú urážok a citových výlevov, tak musí byť pripravený, že niekto bude aj nesúhlasiť. Absolútne neobhajujem kitky za to, čo napísala. Nikdy by som ja niečo podobné neodoslala, pripadala by som si, že som klesla na nižšiu úroveň, ale tiež by som o niekom, kto má odpočívať v pokoji nenapísala že bol hlupák a primitív. Mne išlo o zváženie slov, ktoré napíšem a odošlem. A to na jednej i druhej strane.
cloe
26.12.07,21:36
Nebola som dlho na Porade, užívala som si sviatky pokoja. Zhodou náhod priateľka mojej dcéry Diana bola veľmi dobrou priateľkou jedného z tých dvoch mŕtvych chlapcov...
Ešte o 1.00 hod v noci s ním Diana hovorila. Doteraz sa z toho nemôže spamätať a nemôže tomu uveriť. Moja dcéra ich nepoznala.
Viem, že sú tu dva protichodné názory na túto tému. No aj keď je vina oboch chlapcov neodškriepiteľná, môže to zmierniť úžasnú bolesť tých, ktorí ich milovali...? Určite nie!
Exrevucan
26.12.07,22:54
ech, dievcata neviem, ci to nemyslite ironicky, ale ... hrajme sa, ze nie, ok? ... takato vymena nazorov moze precistit vzduch, horsie su podpasovky ... jednu som zazila este v roku 1998 a ta ma veru zobrala :o ale potom som si povedala, ze sama seba nemusim brat az tak velmi vazne .... a ulavilo sa mi ;) ... aj tu sa uz vyskytli "podpasovky", nemusim uvadzat priklady, ze nie? :D :D staci sa pozriet kusok vyssie nad tento moj prispevok :D

----------------
doplnujem, aby nevzniklo nedorozumenie .... uz sa neda pozriet ta podpasovka - autor Exrevucan (http://www.porada.sk/member.php?u=35389) ju vymazal


Bol som rok mimo SR a nemohol som sa už pozerať na tu dutú samoľubosť s akou sa tu prezentuješ. Ja viem tiež anglicky a nemusím sa tu zakaždu cenu vystatovať primitívnymi frázami a skratkami...V tej samoľubej zahladenosti si si ani nevšimla že som to vymazal. Nestalo mi totiž za to, aby si na to reagovala a bavil som sa s tebou. Tvoje ani kitkine nazory v tejto téme nikto nepotrebuje. A kludne sa naduvaj, zajtra odchádzam opet preč.
ludmilla
27.12.07,00:34
Precitala som si celu temu a mam pocit, ze nastal spravny cas ju uzavriet.
Clovek ma svoj vlastny nazor, treba si za nim stat a bez vycitiek. Vlastny nazor znamena moj vlastny pohlad na problem. Preto moj nazor nesmiem nikomu vnucovat - pretoze je moj. Iny clovek moze mat svoj nazor a za nim si stat. Myslim si, ze nema zmysel diskutovat o tom kto ma pravdu, pretoze tieto diskusie stracaju vyznam, nevedu k nicomu, ale naopak odoberaju energiu, silu a nicia vztahy. Nedajme sa znechutit a pokazit si posledne dni tohto roka hadkami a hlavne nevnasajme do porady temy, ktore nas v konecnom dosledku rozdeluju.
ayya
27.12.07,01:41
... a bavil som sa s tebou... zajtra odchádzam opet preč.
:D :D jasne, bavme sa este... co napriklad klasika? ... taky jan kollar a jeho slavy dcera ... takze: slávme slávne slávou slávnych slávov ... doplnis si? a co tam "preč" budes robit? zakladat SVB? ;) iba sa pytam, ok? :D

p.s.: ten tvoj vymazany prispevok mam stiahnuty :cool:
bepo
27.12.07,07:09
Kukučka- na Porade ani nikde inde nemôžeš dávať link na výsledok vyhľadávania lebo ten má obmedzenú dobu platnosti a ostatní to uvidia ako neplatný link.
STRELEC
27.12.07,07:34
Precitala som si celu temu a mam pocit, ze nastal spravny cas ju uzavriet.
Clovek ma svoj vlastny nazor, treba si za nim stat a bez vycitiek. Vlastny nazor znamena moj vlastny pohlad na problem. Preto moj nazor nesmiem nikomu vnucovat - pretoze je moj. Iny clovek moze mat svoj nazor a za nim si stat. Myslim si, ze nema zmysel diskutovat o tom kto ma pravdu, pretoze tieto diskusie stracaju vyznam, nevedu k nicomu, ale naopak odoberaju energiu, silu a nicia vztahy. Nedajme sa znechutit a pokazit si posledne dni tohto roka hadkami a hlavne nevnasajme do porady temy, ktore nas v konecnom dosledku rozdeluju.
... a navyše podľa mňa kolidujú s našou "ústavou"- etiketou. V bode 10.). Nie nadarmo tam Richard s Jozefom múdro zakomponovali aj "pakt o neútočení".:) Veď k ničomu nevedie (tie osobné ataky samozrejme).
jamis
27.12.07,08:29
Pomaly končí rok 2007 a pomaly by mala končiť aj táto téma.
K ničomu nevedie, len ak k roztržkám a tie nám predsa nie sú potrebné. Sú iné dôležitejšie veci, ktoré nás čakajú a ktoré nám dúfam prinesú radosť.
KvetkaK
27.12.07,09:23
Pomaly končí rok 2007 a pomaly by mala končiť aj táto téma.
K ničomu nevedie, len ak k roztržkám a tie nám predsa nie sú potrebné. Sú iné dôležitejšie veci, ktoré nás čakajú a ktoré nám dúfam prinesú radosť.

Asi máš pravdu, vždy keď sa niekde stretnú dva rôzne pohľady na vec, vznikajú na porade len roztržky. Jedno je isté, vyhasli naozaj dva mladé ľudské životy. Tiež nemám rada takýchto kaskadérov na cestách, vodičov ktorí sadajú za volant keď si vypijú a potom náhodou spôsobia nehodu a zomrú pri tom nevinní ľudia. Ale vždy mi je smutno a je mi ľúto tých ľudí, ktorí takto prišli o blízkeho človeka, či už ten človek prišiel o život vlastnou chybou alebo to spôsobil iný človek. Je to vždy tragédia, bolesť a slzy. :(
lubica_02
27.12.07,10:00
Nemuseli by vznikať roztržky,keby niektorí účastníci vyjadrovali svoje pocity a názory v rámci slušnosti, neurážali. Veď každý má právo na svoj názor a môže ho vyjadriť, ak sním niekto nesúhlasí dá sa to všetko povedať v norme.
O tom je táto porada, aby sme sa tu stretávali,vyjadrovali svoje názory a pocity. Preto sem často chodíme a navzájom si pomáhame aj keď nemáme na veci rovnaký názor.
virka
27.12.07,10:17
Je to smutné, a nedá sa to ani opísať a ani ..... Rovno z krčmy s 2,5 promile v krvi, 125 km rýchlosťou nabúra do nevinného človeka. Človeka - mladého plného elánu, plánov, manžela a otca. Ten žiaľ na pohrebe bol strašný nikdy nezabudnem a nechcem viackrát zažiť. Bol to syn môjho bratranca, s ktorým sme boli len niekedy ale bol to človek ktorý sa nerodí každý deň.... Ťažko sme to znášali . Len pre niekoho kto si asi vyhodil z kopýtka a vždy doplatí nevinný. Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre takýchto bláznov na cestách.
Gabi03
27.12.07,10:21
Som iba čítala túto tému, no teraz dám aj ja svoj názor. :rolleyes:

Určite je to tragické, ak niekto zomrie, niekto blízky. No ste si istý, že na to doplatil ten, čo zomrel? Ako viete, či mu nie je lepšie?! :rolleyes:

Prosím berte môj názor s rezervou a nerozčuľujte sa. Ako aj tento, aj ostatné názory sa formujú najmä skúsenosťami. A mne blízky zatiaľ nikto nezomrel. Možno aj ja raz zmením názor. ;)

Tu na porade je taký príbeh (nemám čas hľadať), o dvoch bábätkách ešte v brušku matky. Rozprávajú sa o "živote" po pôrode. Jeden tvrdí, že bude horší, druhý že lepší. Ak máte čas, doporučujem vyhľadať a prečítať. ;):)
Olice
27.12.07,11:38
Je mi smutno, smutno, smutno. Prečo? No preto, že sa mi nechce veriť, že
človek môže pocítiť úľavu, keď vyhasnú dva mladé ľudské životy. Chcem len veriť, že prvý príspevok si neprečítali rodičia a ani žiaden blízky človek týchto chlapcov. Život na tejto Zemi je príliš krátky na takéto pocity. Viem, že každý si chráni svoju rodinu, svoje deti, svojich blízkych, ale, čo keď nechtiac spôsobíme niečo podobné inému človeku. Nebudem a nechcem privolávať nič zlé. To, že by boli cesty bezpečnejšie, tým, že zahynuli títo dvaja mladí ľudia, dovoľte, aby som zapochybovala, určite nie. Stačí sa pozerať okolo seba. Hazardérov na cestách zostalo stále veľa, takže v tomto smere sa cítiť bezpečnejšie určite nebudem. Vždy hovorím, že porušenie pravidiel sa trestá, a títo dvaja mladí ľudia pravidlá porušili a Bohužiaľ zaplatili daň najvyššiu.
Prepáčte, tiež som len potrebovala vyjadriť svoj pocit.
Maňaska
27.12.07,11:55
Ukončime túto tému!!

Ten, kto si príspevky prečíta - urobí si úsudok sám. Bude ovplyvnený tým čo už skúsil, čo všetko prežil.

Myslím, že sa nehovorí nadarmo: "o mrtvých len dobre".

Nech odpočívajú v pokoji. My ostatní máme šancu sa poučiť.
bepo
27.12.07,12:50
Je mi smutno, smutno, smutno. Prečo? No preto, že sa mi nechce veriť, že
človek môže pocítiť úľavu, keď vyhasnú dva mladé ľudské životy.
Asi si dobre nečítala prvý príspevok. Neviem ako dobre poznáš Bratislavu a ako vieš šoférovať ale ak niekto ide skoro 200 km/h po mestskej ceste so semaformi tak musí nabúrať a je len štastie že si to odniesli len tí v aute,kľudne tých mŕtvych bolo viac. Neviem aký dôvod mali na to aby išli tak rýchlo ale boli to nie neskúsení ale nebezpeční magori lebo to, čo si oni dovolili by si nedovolili ani policajný kukláči s obrneným autom a zapnutými majákmi a tí sú na také jazdy školení.
kitky
27.12.07,12:53
... a navyše podľa mňa kolidujú s našou "ústavou"- etiketou. V bode 10.). Nie nadarmo tam Richard s Jozefom múdro zakomponovali aj "pakt o neútočení".:) Veď k ničomu nevedie (tie osobné ataky samozrejme).

Ja uz len poslednu poznamku k tomu nestastnemu prispevku. Uvedomujem si, ze som porusila etiketu tohoto portalu. Co ma samozrejme velmi mrzi. Ked som to pisala som si uvedomovala, ze som dost " naslapnuta" a ze by som to mala cele zmazat. Stlacila som Enter.
Presne ako Stanislav1975 vo svojom " spravodlivom rozhorceni " ked sem vnasa temy , ked je z niecoho maximalne vytoceny.Temy, ktore nikdy nemozu koncit, temy, ktore nikoho nemozu obohatit a temy, ktore uplne zbytocne rozdeluju ludi.Temy , po ktorych nam nie je dobre.
Tym nechcem povedat, ze aj debaty o rozdielnostiach nie su potrebne , su ale nikdy by nemali byt zalozene ako jednostranny nadupany citovy vylev , ktory ani nemoze skoncit inak, nez skoncil.
Vsetko zle, je na nieco dobre. Nie vzdy s touto vetou suhlasim, ale dufam, ze teraz by sa to mohlo udiat.
Ostatne ponechavam na Richardovi.Neviem co sa deje, ked sa porusi etiketa.
Olice
27.12.07,14:55
Asi si dobre nečítala prvý príspevok. .....
Ver, že som veľmi dobre čítala....
ayya
27.12.07,15:17
Ja uz len poslednu poznamku k tomu nestastnemu prispevku. Uvedomujem si, ze som porusila etiketu tohoto portalu. Co ma samozrejme velmi mrzi. Ked som to pisala som si uvedomovala, ze som dost " naslapnuta" a ze by som to mala cele zmazat. Stlacila som Enter.
Presne ako Stanislav1975 vo svojom " spravodlivom rozhorceni " ked sem vnasa temy , ked je z niecoho maximalne vytoceny.Temy, ktore nikdy nemozu koncit, temy, ktore nikoho nemozu obohatit a temy, ktore uplne zbytocne rozdeluju ludi.Temy , po ktorych nam nie je dobre.
Tym nechcem povedat, ze aj debaty o rozdielnostiach nie su potrebne , su ale nikdy by nemali byt zalozene ako jednostranny nadupany citovy vylev , ktory ani nemoze skoncit inak, nez skoncil.
Vsetko zle, je na nieco dobre. Nie vzdy s touto vetou suhlasim, ale dufam, ze teraz by sa to mohlo udiat.
Ostatne ponechavam na Richardovi.Neviem co sa deje, ked sa porusi etiketa.

nie som si celkom ista, ze si nieco porusila a pokusim sa to vysvetlit, kym sem pride richard ;) ... ten menovany bod je tu:

"10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena."

Ked admin pripustil, ze porada bude mat dve casti (odbornu a oddychovu) tak uplne logicky treba pocitat s tym, ze v tej oddychovej sekcii bude castejsie dochadzat k "roznym nazorom" ...

navyse: netyka sa ten bod hlavne odbornej casti? ... v ktorej sa maju zadavat otazky? - tato stanova tema nebola ziadnou otazkou ale "nazorom" a preto odhadujem, ze stano ani necakal "odpovede" ale dalsie nazory a (!) navyse bol netrpezlivy dvakrat tuto svoju temu "posunul" hore v najnovsich prispevkoch, kym sa ako prvy "chytil" duficek

... a ze mame nazory rozne, to je uplne normalna vec ;) divne by bolo, keby sme mali nazory rovnake :D
beba13
27.12.07,15:25
Myslela som, že porada je o niečom inom nie o vzájomnom osočovaní som z toho dosť sklamaná, že ak niekto vyjadrí svoj nazor dostane sa mu len kopa nádavok a osočovanie.
Richard
27.12.07,19:51
Presne tak, Porada nie je ventil, ani voľné diskusné fórum.
Porada je v prvom rade na hľadanie odpovedí na rôzne otázky.

Diskusia, teda kaviareň je len časť Porady, kde sa chceme radi stretávať. Nie sťažovať sa, či hádať.

Tému uzatváram.