ivka22
26.12.07,11:53
dobry den, ja uz tu hadam pisem asi najviac ale este by som potrebovala vediet ake su podmienky keby som chcela aby mi platitli opotrebovanie PC ktore vznika jeho pouzivanim na ucely vedenia uctovnictva firmy ktorej ja som zamestnanec
rickman
26.12.07,11:07
Skratka pouzivas sukromny PC na pracovne ucely a chces, aby ti zan zamestnavatel platil, tak?

Pokial tvoja praca priamo nevyzaduje pouzitie PC, tak mas akurat moznost dohody, kde to vysvetlis svojmu zamestnavatelovi a budes dufat v jeho zhovievavost. Tam by si sa mohla dohodnut na nejakom priplatku ku mzde alebo na tom, ze tvoj PC odkupi on.

Pokial vsak PC potrebujes (co asi urcite ano :)), tak taketo zariadenie by ti urcite zabezpecit mal.
Teoreticky sa to da porovnat s vyuzivanim sukromneho mot.vozidla na pracovne ucely, no to, kolko ti bude mesacne platit, bude tiez vecou dohody.

No radsej by som zvolil alternativu zakupenia noveho notebooku zamestnavatelom.
Povedz, ze tvoj doma sa pokazil alebo ze si ho poliala kavou a v servise s nim uz nic nenarobia.

Inac dobra situacia na preverenie, ci tvojmu zamestnavatelovi na tebe zalezi. :cool:
liba2
27.12.07,05:36
dobry den, ja uz tu hadam pisem asi najviac ale este by som potrebovala vediet ake su podmienky keby som chcela aby mi platitli opotrebovanie PC ktore vznika jeho pouzivanim na ucely vedenia uctovnictva firmy ktorej ja som zamestnanec
Ak si zamestnanec, zamestnávateľ je povinný ti vytvoriť podmienky pre výkon práce, t.j. okrem iného prideliť aj pracovné prostriedky - v tvojom prípade počítač.
Upozorňujem, že prípadný príplatok ku mzde za používanie súkromného PC, navýši zamestnávateľovi aj odvody poistného.
STRELEC
27.12.07,06:24
dobry den, ja uz tu hadam pisem asi najviac ale este by som potrebovala vediet ake su podmienky keby som chcela aby mi platitli opotrebovanie PC ktore vznika jeho pouzivanim na ucely vedenia uctovnictva firmy ktorej ja som zamestnanec
Vec by riešila dohoda so zamestnávateľom. Môže byť napríklad v podobe nájomnej zmluvy. Táto by mala obsahovať záväzok zamestnávateľa o zabezpečovaní nevyhnutných opráv a údržby PC. Zmluva by sa tiež zmienila o spotrebe (papier, toner) a o perifériách (tlačiareň, skener ???) a možno aj internete.
Pre zamestnávateľa by nebola čiastka navyšovaná odvodami z miezd - nešlo by o formu mzdy. Išlo by o jeho výdavok a Tvoj príjem z titulu prenájmu majetku.
Predpokladal by som, že ide len o krátkodobé riešenie možno finančnej tiesne, či prehnanej šporovlivosti.
Iným riešením by bola dohoda o odpredaji PC zostavy zamestnávateľovi. Ten by o ňom účtoval ďalej ako o svojom.
Riešení je teda viac - treba si vybrať podľa konkrétnych potrieb, možností.