Zuzy
26.12.07,16:02
Vítam Vás poraďáci, môže mi niekto poradiť na túto tému? Živnostník má v prenájme budovu od svojho otca bezplatne, čiže nájomné neplatí. Mohol by živnostník naďalej uplatňovať odpisy na túto budovu? Ja som tak vedela,že nie, 3 roky sme neodpisovali.
emgeton
26.12.07,15:04
Vítam Vás poraďáci, môže mi niekto poradiť na túto tému? Živnostník má v prenájme budovu od svojho otca bezplatne, čiže nájomné neplatí. Mohol by živnostník naďalej uplatňovať odpisy na túto budovu? Ja som tak vedela,že nie, 3 roky sme neodpisovali.

Nemôžete uplatňovať odpis.
Zuzy
26.12.07,15:08
ďakujem pekne za odpoveď,tak som to dobre vedela
Paula
26.12.07,15:14
Vítam Vás poraďáci, môže mi niekto poradiť na túto tému? Živnostník má v prenájme budovu od svojho otca bezplatne, čiže nájomné neplatí. Mohol by živnostník naďalej uplatňovať odpisy na túto budovu? Ja som tak vedela,že nie, 3 roky sme neodpisovali.



A ako rozumieť zvýraznenému? 3 roky ste neodpisovali...a predtým áno? Lebo mne to s tým "naďalej" pripadá skôr ako 3-ročné prerušenie odpisov.
Zuzy
26.12.07,15:30
Vlastník budovy odpisoval novú budovu asi 3 roky, potom išiel do dôchodku a prenechal to synovi. Teraz on je živnostník, neplatí otcovi žiadne nájomné,má zmluvu, že užíva budovu bezplatne.2004, 2005, 2006 sme neodpisovali? mohli sme?