kečo
27.12.07,10:29
Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť, aké tlačivá potrebujem na registráciu do SP pre PO-s.r.o.?
KvetkaK
27.12.07,09:34
Registrovať sa musíš len vtedy ak začnete mať zamestnancov. A ide o tlačivo Registračný list zamestnávateľa a potom každého zamestnanca prihlásiť na tlačive Registračný list FO.
kečo
27.12.07,09:44
Ďakujem.Ale keď je ako s.r.o. sám,musí sa registrovať na SP?ja začnem pracovať v s.r.o. asi až o mesiac.
Paula
27.12.07,09:47
Ďakujem.Ale keď je ako s.r.o. sám,musí sa registrovať na SP?ja začnem pracovať v s.r.o. asi až o mesiac.



Povinnosť nastane až vtedy, keď sa s.r.o. stane zamestnávateľom a bude mať zamestnanca.
KEJKA
14.07.11,15:53
zamestnanca treba prihlásiť den vopred, teda aj sro sa musí zaregistrovať skôr - napr. ked podpíše prvú prac. zmluvu.
Moja otázka
Konateľ ide na dovolenku - musí ísť do SP osobne, alebo stačí ak RL aj RLFO pošle poštou. Mätie ma skutočnosť, že na RLFO bude chýbať IČZ - pri osobnej návšteve by to vybavil na počkanie, ale nestíha.........SP je v inom kraji.
Ďakujem
srska
14.07.11,15:58
zamestnanca treba prihlásiť den vopred, teda aj sro sa musí zaregistrovať skôr - napr. ked podpíše prvú prac. zmluvu.
Moja otázka
Konateľ ide na dovolenku - musí ísť do SP osobne, alebo stačí ak RL aj RLFO pošle poštou. Mätie ma skutočnosť, že na RLFO bude chýbať IČZ - pri osobnej návšteve by to vybavil na počkanie, ale nestíha.........SP je v inom kraji.
Ďakujem stačí poštou. podobne aj do zp. tuším chcú aj kópiu výpisu z or.
KEJKA
14.07.11,17:46
doteraz konateľ chodil osobne, preto som to nikdy nemusela a ani neriešila. teraz táto situácia nastala. Takže IČZ pošle SP asi poštou a použijem ho pri podaní mesačných výkazov.
Ďakujem, som kludnejšia.
veronikasad
14.07.11,17:48
Kejka, nezabudni k RL zamest. priložiť aktuálny výpis z OR
KEJKA
14.07.11,17:58
no žiaľ/našťastie, netýka sa to mňa, ale klienta, ktorý zajtra ráno cestuje na dovolenku do zahraničia a "zabudol" na tieto povinnosti. priloží výpis z internetu, viac robiť nemôže, nestihne. Ale aj ked to nebude kompletné a niečo SP neuzná, tak má -bude mať doklad o podaní cez poštu. Zvyšok doloží po návrate. SP to nemôže považovať za dôvod, že neuzná celú registráciu. Inak je to na hlavu postavené, načo by SP mal byť výpis z OR - ved sa môže pozrieť cez internet. Všetky údaje sú aj na RL.
Ivenka
14.07.11,18:09
Práveže cez net to SP neuvidí celé. Potrebujú fotokópiu VOR, lebo tam sú uvedené aj r.č.konateľov.
srska
14.07.11,18:12
no žiaľ/našťastie, netýka sa to mňa, ale klienta, ktorý zajtra ráno cestuje na dovolenku do zahraničia a "zabudol" na tieto povinnosti. priloží výpis z internetu, viac robiť nemôže, nestihne. Ale aj ked to nebude kompletné a niečo SP neuzná, tak má -bude mať doklad o podaní cez poštu. Zvyšok doloží po návrate. SP to nemôže považovať za dôvod, že neuzná celú registráciu. Inak je to na hlavu postavené, načo by SP mal byť výpis z OR - ved sa môže pozrieť cez internet. Všetky údaje sú aj na RL.stačí aj kópia starého s kolkom - len nech údaje sedia