VladinoM
27.12.07,10:26
dobrý deň, prosím Vás môžete mi poradiť, či v prípade vyplatenia odstupného sa uplatňuje aj nezdaniteľná čiastka zo základu dane ak som pred vyplatením odstupného bola na rodičovskej dovolenke? (so zamestnávateľom som sa po ukončení rodič. dovolenky dohodla na výpovedi s tým, že mi vyplatil trojmesačné odstupné) má zamestnanec nárok na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky ak pred vyplatením neodpracoval žiadne hodiny?vopred ďakujem za všetky rady.
KvetkaK
27.12.07,10:00
Ak máš u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie, tak sa uplatní nezdaniteľná časť aj pri vyplatení odstupného.
VladinoM
28.12.07,06:09
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Vyhlásenie nemám podpísané za tento rok, ale zamestnávateľ mi poslal výplatnú pásku s vyplateným odstupným, na ktorej mám uvedenú nezdaniteľnú čiastku, ale je tam zle vypočítaná výška odstupného, preto som si chcela byť istá s tou nezdaniteľnou čiastkou predtým, ako mu budem volať, takže ešte raz ďakujem.
veronikasad
28.12.07,08:26
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Vyhlásenie nemám podpísané za tento rok, ale zamestnávateľ mi poslal výplatnú pásku s vyplateným odstupným, na ktorej mám uvedenú nezdaniteľnú čiastku, ale je tam zle vypočítaná výška odstupného, preto som si chcela byť istá s tou nezdaniteľnou čiastkou predtým, ako mu budem volať, takže ešte raz ďakujem.

Ak nemáš podpísané vyhlásenie, a je to tvoj posledný zamestnávateľ, požiadaj o vykonanie ročného zúčtovania dane, kde si uplatníš nezd.časť ZD /termín do 15.2.08/, alebo si vyžiadaj Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a do 31.3.08 podaj sama daňové priznanie. DU ti príp. preplatok dane vráti po 1.5.08.

--------
Veronika
VladinoM
31.12.07,08:27
Veronika, ďakujem za odpoveď, aj keď som mala na mysli niečo iné - overovala som si len, či pri odstupnom sa uplatňuje aj nezdaniteľná suma, pretože chcem volať zamestnávateľovi kvôli zle vyrátanej výške odstupného, tak aby som mu vedela povedať rozdiel, ktorý mi má ešte vyplatiť - ale aj tak vďaka, pretože Vašou odpoveďou ste mi vnukli ďalšiu myšlienku, takže veľká vďaka.
Všetkým "poraďákom" - ale predovšetkým najmä tým, ktorí sa okrádajú o svoj voľný čas a sadnú si k počítaču, aby odpovedali na niekedy aj možno divné otázky nás "laikov" v účtovníctve - chcem popriať šťastný nielen Nový, ale celý rok 2008 a hlavne veľa, veľa zdravia, šťastia a splnených snov.