hiva
27.12.07,11:46
Este by som poprosila o jednu radu....podla stavebneho zakona za uzivanie neskolaudovanej stavby je mozne ulozit pokutu az do vysky 1.000 000 SKK...mate s tym niekto skusenosti? Vie mi niekto vysvetlit, co sa povazuje za uzivanie stavby?
V nasom pripade sa jedna o rekonstrukciu rodinneho domu, kde bola najprv jedna cast domu kompletne zburana a na jej misete bola postavena nova, priamo prepojena s ostavajucou castou....nas problem je, ze novopostavenu cast tvori vstupna hala, garaz a obyvacka a jediny vchod do starej casti domu je cez novu....povazuje sa to za uzivanie stavby?
Za odpovede typu "pokuty sa nebojte, urad na to nepride" vopred dakujem, ale v nasom pripade je absolutne realne, ze nas sused uda....uz to spravil aj pred 7 rokmi, ked sme prerabali prvu cast domu....v tom case vsak bola pokuta iba 10.000 SK.
Zoltán Kovács
27.12.07,10:58
Táto problematika zaujíma aj mňa, nakoľko tiež bývam v neskolaudovanej novostavbe, ktorú staviame svojpomocne.
Sice mám známeho, ktorý svoj RD skolaudoval až po 20 rokoch, v ktrom zároveň už býval 15 rokov, a neviem o tom či dostal, alebo nie pokutu.
wagner
27.12.07,11:32
Treba požiadať aspoň o čiastočnú kolaudáciu - teda niektorých miestností. Myslím si, že sa to dá-teda aspoň u nás sa to dá.
Zoltán Kovács
27.12.07,11:33
A dá sa to riešiť aj napríklad požiadaním o dočasné užívanie?
hiva
27.12.07,11:39
Mozme to skusit...docasne uzivanie sa asi neda, lebo tam je tusim potom lehota, do 10 dni podat ziadost o kolaudaciu....a pre nas je to este daleko....z uradu, nam povedali, ze ku kolaudacii musi byt dokoncena vonkajsia fasada, co u nas este nehrozi....s tou mozme kvoli pocasiu zacat najskor az na jar....ale ta ciastocna kolaudacia by mohla byt celkom dobre riesenie....skusim si to overit u nas na urade
Ekonomka-SR
07.07.16,19:31
Zoly neviete mi poradit, či mozno skolaudovat. Nas pripad. V jednom stavebnom povoleni mame stavbu-dom a garaz. Garaz nie je hotova, dom ano. Potrebujeme uz byvat, ale nemame peniaze na dokoncenie garaze. Da sa poziadat o kolaudaciu domu? A garaz neskor by sme kolaudovali? Podotykam, ze bolo to v jednom stavebnom povoleni.