Lark
27.12.07,13:06
Prosím vás vie mi niekto poradiť, ako sa v pokladni prakticky zaúčtuje posledný účtovný zápis v danom roku- a to kurzový rozdiel vzniknutý prepočítaním zostatku cudzej meny k 31.12.2007 kurzom NBS, keďže nejde o pohyb cudzej meny? :confused:

Ďakujem.

Ešte podotýkam, že ma výlučne zaujíma technika prevedenia v module Pokladňa v softwére Pohoda.
Kája.
28.12.07,10:28
Vytvoriš si nový pokladničný doklad príjmový(zisk), výdavkový(strata), kurz dáš 0, množstvo 1, CM 0 , prepočet na SK zadaš kurzový rozdiel, ktorý ti vychádza na pokladni a zaúčtuješ. Neviem či som to napísala dosť zrozumitelne.
Zoltán Kovács
28.12.07,10:58
Vytvoriš si nový pokladničný doklad príjmový(zisk), výdavkový(strata), kurz dáš 0, množstvo 1, CM 0 , prepočet na SK zadaš kurzový rozdiel, ktorý ti vychádza na pokladni a zaúčtuješ. Neviem či som to napísala dosť zrozumitelne.

A nemá to byť náhodou interný doklad? Veď v skutočnosti nedochádza k pohybu peňazí.
Kája.
28.12.07,11:12
Nie má to byť pokladničný doklad a pri postupe aký som písala sa ti cudzia mena nepohne.
emgeton
28.12.07,11:59
Podľa môjho skromného názoru sa kurzový rozdiel zaúčtuje pomocou interného dokladu. Súhlasím so smithom.
Paula
28.12.07,12:08
Je to uzávierková operácia a tie sa účtujú cez ID.
8alle
28.12.07,13:56
Nie má to byť pokladničný doklad a pri postupe aký som písala sa ti cudzia mena nepohne.
Súhlasim s Paulou, Smithom a Emgetonom.
Už to tu bolo niekde napísané: Účtuješ Ty alebo program?
Kája.
28.12.07,16:04
Ja som písala o postupe, ktorý odporúča Pohoda v publikácii Účtujeme v Pohode podvojné účtovníctvo.
Zoltán Kovács
28.12.07,16:26
Ja som písala o postupe, ktorý odporúča Pohoda v publikácii Účtujeme v Pohode podvojné účtovníctvo.

Ale snáď účtovník sa má držať zákonov a postupov účtovania, a nie nejakého odporúčania, resp. návodu programu.