andy4
27.12.07,16:15
ahojte:)..
zakladame s.r.o som dobrovolne nezamestnany,platim si zdr.poistovnu.
Nie som na Urade Prace evidovany:-,teda,nepoberam ziadny prispevok..
Existuje moznost nejakej dotacie pre zacinajuceho podnikatela.??
Lydka R
27.12.07,15:23
ahojte:)..
zakladame s.r.o som dobrovolne nezamestnany,platim si zdr.poistovnu.
Nie som na Urade Prace evidovany:-,teda,nepoberam ziadny prispevok..
Existuje moznost nejakej dotacie pre zacinajuceho podnikatela.??

Pokiaľ zakladáte s.r.o., tak ty ako FO nezačínaš podnikať a naďalej ostaneš pravdepodobne nezamestnaný. (ibaže by si sa stal zamestnancom zakladanej s.r.o.)
Pre začínajúceho podnikateľa existuje príspevok z ÚP, ale to by si musel byť evidovaný a musel by si začať podnikať - teda SZČO.
andy4
27.12.07,21:17
dakujem...:-
Denisa Višňáková
28.12.07,16:18
ahojte:)..
zakladame s.r.o som dobrovolne nezamestnany,platim si zdr.poistovnu.
Nie som na Urade Prace evidovany:-,teda,nepoberam ziadny prispevok..
Existuje moznost nejakej dotacie pre zacinajuceho podnikatela.??
Môžeš dostať dotáciu ale musíš byť evidovaný minimálne 4 mesiace na úrade práce, ale záleží všetko aj od toho aké sú podmienky pre získanie živnostenského oprávnenia pre tvoj druh živnosti. Záleží od toho či v tom čo robíš máš prax alebo si vyučený alebo je to úplne niečo iné. Bez týchto info je to dosť ťažké odpovedať.
Zoltán Kovács
28.12.07,16:22
Môžeš dostať dotáciu ale musíš byť evidovaný minimálne 4 mesiace na úrade práce, ale záleží všetko aj od toho aké sú podmienky pre získanie živnostenského oprávnenia pre tvoj druh živnosti. Záleží od toho či v tom čo robíš máš prax alebo si vyučený alebo je to úplne niečo iné. Bez týchto info je to dosť ťažké odpovedať.

Prečítaj predchádzajúce príspevky prosím. Ak forma podnikania bude s.r.o. tak dotáciu nedostane. Jedine ak si vybaví živn.list a bude "samozamestnávateľ" teda szčo.
Denisa Višňáková
28.12.07,16:34
Prečítaj predchádzajúce príspevky prosím. Ak forma podnikania bude s.r.o. tak dotáciu nedostane. Jedine ak si vybaví živn.list a bude "samozamestnávateľ" teda szčo.
Hej asi som sa presne nevyjadrila ale myslela som to tak že dotáciu dostane len vtedy ak bude SZČO a nie s.r.o. Ďakujem za opravu.:)