deadmanalive
27.12.07,18:39
NEMOzem nainstalovat XP na noebooku s predinstalovanou VISTOU. Bootovacie zariadenie mam nastavene na dvd mechaniku,, no stale nic. Pomozte prosiiimmm:confused:
wagner
27.12.07,20:22
Pod VISTOU Ti asi nebude fungovať žiadna inštalácia. Hovorím z vlastnej skúsenosti - mala som počítač s Vistou (zdarma) ale nič nefungovalo, všetko padalo. Vistu sme odinštalovali a bolo po probléme.
Lydka R
27.12.07,20:45
Pod VISTOU Ti asi nebude fungovať žiadna inštalácia. Hovorím z vlastnej skúsenosti - mala som počítač s Vistou (zdarma) ale nič nefungovalo, všetko padalo. Vistu sme odinštalovali a bolo po probléme.

... a nainštalovali starý dobrý XP
endrju
27.12.07,21:35
... a nainštalovali starý dobrý XP
Podobne sme uvažovali v čase príchodu XPčka ;)
Len vtedy tá veta znela (napríklad):
... a nainštalovali starú dobrú 95ku :D

O koľko mesiacov (alebo rokov) napíšeme:
... a nainštalovali starú dobrú Vistu? :rolleyes:
Stefan2005
28.12.07,07:11
NEMOzem nainstalovat XP na noebooku s predinstalovanou VISTOU. Bootovacie zariadenie mam nastavene na dvd mechaniku,, no stale nic. Pomozte prosiiimmm:confused:
Nie celkom chápem otázku. Chceš nainštalovať namiesto novšej Visty starší Windows XP, alebo chceš mať na notebooku dva operačné systémy?
Jurho
28.12.07,13:12
Táto téma tu už bola - XP vs. Vista.......

Pokiaľ ti to nejde - a potrebujes spustat len niektoré programy pod XP - skus nainstalovat normalne do PC - program "Virtual PC" - pod ním nainštaluješ XP.........a pracuješ ako obyčajne...
netvrdim že je to najlepšie riešenie, no da sa a funguje.

:)
deadmanalive
28.12.07,15:40
chcem mat na NB 2 OS. S originalnym predinstalovanym VIsta
Infarkt
28.12.07,15:50
Tak to budeš musieť najprv nahodiť XP-čko a potom Vistu... ;)

A zagugli chlapče...na túto tému máš tisícky stránok :)

Jeden z nich :
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?p=1152059
Katabaticky
03.01.08,07:47
hej daj si pozor ak na Mrkvosoftacky OS nainstalujes starsiu verziu zrusi ti to boot loader a ten povodny v tvojom pripade Vista ti nepojde...

pred 4 hodinami som sa pozabudol a podarilo sa mi to :D:D:D tak to uz 2 hodky napravam...

ma niekto nejaku radu? pretoze original mrkvosoftacke rady nefunguju a BCDedit mi nejde neviem preco nainstalovat :confused:
Hriagyel
18.01.09,12:44
Mam na prenosnom pocitaci v Holandsku Vistu Home a velmi ma nahnevala
nechcem sa vyjadrovat skaredo,dost vela programov vobec pod vistou nebezi a ani on line TV sa mi nepodarilo spojazdnit preto som sa rozhodol naistalovat XP tak ze som najprv rozdelil disk pomocou Paragon Partition Manageru 8.5
a z cd som potom instaloval XP na d:\ samozrejme ze vistu mi uz nebootovalo
pomocou cd Vista home som opravil vistu potom som stratil xp ale s
easy bcd v 1.52 spustenym pod vistou (pod xp mi nefungoval) som pridal dalsi system XP no a je to pri starte mam moznost volby Vista alebo Xp a ani to nebolelo.